TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Piła odbiera kolejne Nowe Urbino [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.01.2018 11:14:03 8 komentarzy
Piła odbiera kolejne Nowe Urbino [FILM]

Na samym początku roku MZK w Pile odebrał pierwsze Solarisy z unijnego, zeszłorocznego kontraktu. To cztery Nowe Urbino 12. Teraz firma czeka na sześć hybryd z logo "jamnika".

Nowe autobusy to pojazdy IV generacji wielkopolskiego producenta, spełniające najostrzejsze normy środowiskowe Euro 6. Posiadają trzy bezstopniowe wejścia, są przyjazne dla osób niepełnosprawnych i wyposażone w system zapowiedzi głosowych, informując pasażerów o najbliższym przystanku.

Budowa nadwozia autobusów umożliwia kierowcy lepszą widoczność krawędzi chodnika po prawej stronie pojazdu, zwiększając tym samym bezpieczeństwo pasażerów oczekujących na przystanku. Solarisy wyposażone są w stanowisko do mocowania wózków inwalidzkich wraz z przyciskiem informującym o zamiarze wysiadania przez osobę niepełnosprawną. W razie potrzeby kierowca ręcznie dokłada podest – specjalną rampę wjazdową dla wózków.

Ponadto pojazdy posiadają systemy monitorujące, które zwiększają poziom bezpieczeństwa pasażerów oraz w nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne, poprawiające ich komfort jazdy. Dla wygody pasażerów w autobusach są zamontowane dwufunkcyjne kasowniki, w których można skasować zarówno bilet papierowy jak i zarejestrować wejście przy użyciu Pilskiej Karty Miejskiej. Zamontowane gniazda USB ułatwiają podładowanie telefonu podczas podróży.

Unijna historia

Pod koniec 2016 roku projekt Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile pn. "Zakup autobusów niskoemisyjnych, modernizacja zajezdni autobusowej MZK Piła Sp. z o. o. w Pile i rozbudowa infrastruktury dla potrzeb komunikacji miejskiej" Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020, zajął szóstą lokatę na liście projektów dofinansowanych ze środków UE. Pozwoliło to firmie na zakup łącznie 10 nowych, niskoemisyjnych autobusów, w tym: 6 sztuk niskopodłogowych pojazdów miejskich hybrydowych oraz 4 autobusów niskopodłogowych klasy MAXI z silnikami diesla Euro 6.

19 czerwca w siedzibie firmy Solaris Bus & Coach S.A. doszło do podpisania stosowanych umów. Koszt zakupu 4 autobusów z silnikami diesla wyniósł 3 316 000,00 PLN netto / 4 078 680,00 PLN brutto, co daje jednostkową cenę netto na poziomie 829000 PLN netto.

To nie koniec wymiany floty MZK, bowiem za dwa miesiące - w marcu - do Piły trafi kolejne 6 Solarisów - tym razem w wersji Nowe Urbino 12 Hybrid. Nowe nabytki zastąpią starsze modele, wycofywane z tras. Na koniec warto dodać, że Piła jest jednym z najbardziej lojalnych klientów Solarisa. Pilski MZK od 1998 r. przy zakupach fabrycznie nowych pojazdów wybiera w zasadzie tylko markę Neoplan Polska / Solaris. Wyjątkiem był Jelcz 120M z 2000 r., który teraz trafi na zasłużona emeryturę.

Podczas prezentacji nowych autobusów mówiono również o zmianach taryfie biletowej.

-"Od 1 stycznia wprowadziliśmy bilet całodobowy. Za 8 zł za bilet normalny lub 4 za ulgowy komunikacją miejską można podróżować cały dzień, dowolną ilość razy. Do Ujścia z kolei obniżono cenę biletu - podsumował Piotr Głowski, prezydent Piły.

Ma to być dopiero początek szerszych komunikacyjnych zmian. oczywiście na plus.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZK Piła
Solaris
Wielkopolskie
 • JasłoMasło – 05.01.2018

  Rozumiem, że olsztyńskie barwy wyglądają wybornie, ale tak ich kopiowanie to przegięcie.

 • El Polaco – 05.01.2018

  JasloMaslo nie dramatyzuj tyle be cie zliza krokodyle. Poznanskie barwy tez sa kopiowanie i nikt nie robi z tego niepotrzebnego halasu.

 • Pytajnik – 05.01.2018

  To ile kar naliczono za spóźnienie ?!?

 • Miejscowy – 05.01.2018

  Przestańcie już się tym malowaniem rajcować. Jest jakie jest. Przejechałem się nim - robi wrażenie, płynie po drodze, ładnie pachnie, jest pięknie w środku oświetlony, i bardzo przestronny. Takich pojazdów nam brakowało dotychczas w Pile. Piękna sprawa. Teraz tylko czekać na hybrydy.

 • MichalK – 05.01.2018

  Warszawskie malowanie też jest kopiowane i nikt szumu wokół tego nie robi. A co do tych wozów, to ładnie by wyglądały, ale bez tych paskudnych kołpaków. Dostaną nauczkę jak kiedyś koło odpadnie jak w jakimś innym mieście było.

 • abc – 05.01.2018

  @Pytajnik: a ile to opóźnienie wyniosło?

 • VB – 06.01.2018

  Jeśli nawet mają poślizg to nie taki jak Ursus . Żal Z G

 • olaf – 07.01.2018

  sknery znowu uchylne okna

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....