TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwszy strażacki Mercedes-Benz Tourismo w Polsce
Zbigniew Rafalski - Opublikowano: 06.01.2010 15:21:16 2 komentarze
Pierwszy strażacki Mercedes-Benz Tourismo w Polsce

W połowie grudnia 2009 roku Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach odebrała fabrycznie nowy autokar Mercedes-Benz Tourismo. Jest to pierwszy tego typu pojazd w służbie Państwowej Straży Pożarnej w Polsce. W chwili obecnej śląskie województwo posiada trzy pojazdy specjalne do przewozu grup ratowniczych. Po włączeniu do bojowego przydziału nowego Mercedesa (co ma nastąpić niebawem), strażacy z tego województwa będą posiadać łącznie cztery specjalistyczne pojazdy. W zakresie szybkiego transportu dużych grup strażaków Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach do tej pory używała autobus Jelcz T120/2 Ewa, który teraz najprawdopodobniej zostanie przekazany do innej jednostki.

Nowe Tourismo wyróżnia się charakterystyczną dla Straży Pożarnej czerwoną barwą nadwozia, dzięki czemu Mercedes jest widoczny z daleka. Trudno będzie go teraz pomylić ze zwykłym, turystycznym autokarem. Zgodnie z wymogami autokar posiada sygnalizację świetlną i dźwiękową pozwalającą mu poruszać się jako pojazd uprzywilejowany podczas udziału w akcjach ratowniczych oraz radiotelefon umożliwiający kontakt z centralą i innymi pojazdami. W klimatyzowanym wnętrzu może komfortowo podróżować łącznie 49 ratowników, dwóch kierowców oraz dowódca. Standardowo w przestrzeni pasażerskiej zamontowane są dwa monitory LCD.

W układzie napędowym pojazdu nie ma żadnych fajerwerków i strażackie Tourismo posiada 12-litrowy silnik OM 457 hLA o mocy 300 kW, spełniający normę EURO 5 oraz 6-biegową, mechaniczną skrzynię. Za bezpieczeństwo ratowników odpowiadają układy ABS, ASR, ESP, BA i EBS. Oczywiście takie wyposażenie ma swoją cenę i za nowe Tourismo PSP musiało zapłacić ponad 1 200 000 zł netto.

Tego typu pojazdy specjalne już nie raz pokazały, że są niezbędne w każdym województwie. Na Śląsku biorą udział w każdej większej akcji ratowniczo-gaśniczej, dowożąc na miejsce nowych ratowników i odwożąc do jednostek strażaków wykończonych ciężką i wielogodzinną akcją. Życzymy wszystkim pasażerom strażackich autobusów jak najwięcej udanych akcji i powrotów do bazy z kompletną załogą.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Mercedes
Katowice
straż pożarna
  • strażak – 08.01.2010

    Solaris zrobił już takie auto dla Poznania - to nie jest pierwszy pojazd... A swoją drgą wystarczy założyć koguty i już jest 7% VAT, a nie 22... :)

  • deco – 09.01.2010

    W dobie kryzysu mogli kupić coś krajowego (a przy tym tańszego).

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....