TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwszy przejazd eCitaro po Berlinie
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.01.2019 18:00:50
Pierwszy przejazd eCitaro po Berlinie; fot dpa

4 stycznia zarząd BVG odbył pierwszą jazdę próbną po berlińskich ulicach. Przy okazji poinformowano o elektryzujących planach stolicy Niemiec na przyszłość. To zakup co najmniej 135 elektrobusów.

Aktualnie po Berlinie jeździ regularnie pięć elektrycznych autobusów typu Solaris Urbino 12 electric. W tym roku - i to już na wiosnę - ten stan diametralnie się zmieni i do floty BVG dołączy 30 nowych elektrobusów, w tym:

  • 15 szt. Mercedes-Benz eCitaro

  • 15 szt. Solaris Urbino 12 electric.

Pierwszy elektrobus z gwiazdą pojawił się w stolicy Niemiec 4 stycznia, a podczas pierwszej próbnej jazdy po berlińskich ulicach zarząd BVG poinformował o swoich e-planach.

Elektryczna przyszłość

-"W Berlinie w ciągu najbliższych kilku lat może pojawić się o wiele więcej elektrycznych autobusów niż pierwotnie planowaliśmy - powiedział Sigrid Nikutta, dyrektor wykonawczy BVG. - Myślimy o poziomie 200 pojazdów, co dałoby Berlinowi pierwsze miejsce na elektromobilnym rynku w Niemczech."

Według bardziej konkretnych informacji, BVG planuje do 2021 r. zakupić w sumie co najmniej 120 autobusów elektrycznych klasy MAXI i 15 elektrycznych autobusów przegubowych klasy MEGA. Ten plan jest obecnie dyskutowany i musi być zatwierdzony z Radą Nadzorczą BVG. Do tego dochodzi kwesta uzyskania federalnego dofinansowania. Trzeba jednak pamiętać, że BVG nie ma specjalnie wyjścia i musi inwestować w czyste napędy. Przyjęta ustawa o mobilności w Berlinie przewiduje, że do 2030 r. wszystkie autobusy z silnikami wysokoprężnymi musza zostać zastąpione pojazdami neutralnymi dla klimatu. Regionalni politycy są pewni, że ten cel zostanie osiągnięty.

35 e-busów na dziś

Do obecnie eksploatowanych pięciu elektrobusów tym roku dołączy 30 e-busów o zasięgu około 150 kilometrów. Dostawy zaplanowano w okresie od marca do około końca sierpnia. Ich wartość to około 18 milionów EUR. Wszystkie te pojazdy operują lub będą operować na liniach 142, 147, 194 i 240.

Jak powszechnie wiadomo, elektryczne autobusy są ok. dwa razy droższe od autobusów z silnikiem wysokoprężnym. W Niemczech tę różnicę rekompensuje rząd federalny i poszczególne landy. Polityka subsydiowania e-zakupów jest powodem, dla którego niemieckie firmy transportu publicznego coraz częściej myślą o zakupie większej liczby autobusów elektrycznych. I to już niebawem.

Według Stowarzyszenia Niemieckich Przedsiębiorstw Transportowych w Niemczech jest eksploatowanych ok. 50 autobusów elektrycznych, w tym ok 30 marki Solaris. W Berlinie jest pięć elektrobusów, a cała autobusowa flota BVG liczy sobie blisko 1500 pojazdów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
Mercedes-Benz
Niemcy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....