TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwszy nowy gimbus w tym roku. W Polsce
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.05.2019 13:00:43
Pierwszy nowy gimbus w tym roku. W Polsce ; fot. UG Wądroże Wielkie

Sprzedaż autobusów międzymiastowych i szkolnych w Polsce jest cały czas na bardzo niskim poziomie,  dlatego przekazanie nowego gimbusa w Wądrożu Wielkim urasta do rangi ogólnopolskiego wydarzenia.

28 maja, przy Szkole Podstawowej w Wądrożu Wielkim, odbyła cię uroczystość przekazania nowego autobusu szkolnego. Wójt Gminy Elżbieta Jedlecka, wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Andrzejem Hawranem, dyrektorem szkoły i uczniami dokonała symbolicznego przecięcia wstęgi i przekazania kluczyków dla kierowcy.

Autosan wygrywa

W wyniku przeprowadzonej procedury przetargowej nowy autobus dostarczył Autosan. Jak podkreśla gmina, zakup ten jest więc także wsparciem dla polskiego przemysłu. Po przekazaniu kluczyków kierowcy autobusu - Sylwestrowi Zawadzkiemu uczniowie mogli zobaczyć od środka autobus, którym będą dojeżdżać do szkoły.

Koszt zakupu autobusu Autosan Eurolider 9 wyniósł ok. 726 tysięcy zł i był w całości sfinansowany z budżetu Gminy Wądroże Wielkie. Autobus ma 39 miejsc siedzących i może wozić uczniów również na wycieczki szkolne. Posiada wygodne fotele oraz bogate wyposażenie, co zapewni lepszy komfort podróżowania w porównaniu ze starym "gimbusem".

Dyrektor szkoły w Wądrożu Wielkim zapowiedziała, że zostanie ogłoszony konkurs na nazwę i rysunek, jaki ma się pojawić, aby biały autobus był kolorowy i radosny.

Poprzednik na emeryturę

Pojawienie się nowego autobusu to duże wydarzenie w życiu szkoły. Poprzedni służył 16 lat i na liczniku miał przejechanych aż 850 tysięcy kilometrów. W uroczystości przekazania autobusu udział wzięli radni gminy, sołtysi, kierownicy jednostek oraz uczniowie szkoły. Łącznie z dowożenia nowym pojazdem będzie korzystać 200 dzieci z terenu całej gminy.

-"O zakup nowego autobusu szkolnego zabiegaliśmy od dawna. Jest to odpowiedź na prośbę rodziców uczniów, radnych, sołtysów oraz dyrektora szkoły. W budżecie gminy udało się wygospodarować środki na ten ambitny cel inwestycyjny, tak ważny dla naszych najmłodszych mieszkańców gminy. Życzymy wszystkim uczniom nie tylko dobrych ocen w szkole, ale również bezpiecznego i radosnego podróżowania nowym autobusem – powiedziała Elżbieta Jedlecka, wójt Gminy Wądroże Wielkie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
gimbus
Autosan
  • Mateusz Jachimiak – 30.05.2019

    Dużo autobusów szkolnych jest po gruntownej modernizacji. 😜

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....