TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwszy MAN TGE z Wrześni. W tle 10 tys. Crafterów [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.04.2017 11:36:00 7 komentarzy
Pierwszy MAN TGE z Wrześni. W tle 10 tys. Crafterów [FILM]

W zakładzie VW zlokalizowanym we Wrześni wyprodukowano już ponad 10 tysięcy pojazdów typu Crafter. Z kolei 10 kwietnia br., z tej samej fabryki, wyjechał pierwszy MAN TGE, czyli brat-bliźniak Craftera.

Pierwszy MAN TGE

Miesiąc po uruchomieniu sprzedaży z linii produkcyjnej zjechał pierwszy samochód dostawczy MAN TGE, wyprodukowany w nowo wybudowanej fabryce we Wrześni.

Wprowadzenie na europejski rynek nowego pojazdu modelu TGE oznacza początek nowej ery dla MAN. Po raz pierwszy firma MAN Truck & Bus oferuje lekki samochód dostawczy w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez wielu długoletnich klientów w branży logistycznej, kurierskiej i handlowej czy też obsługi serwisowej. Wśród głównych przyczyn coraz większego zakresu stosowania dużych samochodów dostawczych można wymienić: poszerzanie się rynku zakupów internetowych, zharmonizowane przepisy dotyczące prawa jazdy, szeroki zakres uniwersalności tych pojazdów oraz ich obsługa i osiągi jak w przypadku samochodu osobowego. Popyt na szeroką gamę pojazdów o dmc przekraczającej 3 t napędza zwłaszcza postępująca urbanizacja.

-"Nasza niedawno utworzona fabryka we Wrześni wyznacza nowe standardy jakości. Pojazdy poddawane są drobiazgowej kontroli jakości. Stabilność wymiarowa samego nadwozia jest wielokrotnie sprawdzana podczas procesu montażu za pomocą zautomatyzowanych laserów i aparatów cyfrowych na wielu stacjach geometrycznych. Dlatego cieszę się, że TGE uzupełnia ofertę marki MAN o nowy model o tak wysokiej wartości dodanej", komentuje Jens Ocksen. Dennis Affeld entuzjastycznie przyznaje: "Cieszymy się z połączenia wysokiej jakości standardów produkcji TGE z profesjonalną siecią sprzedaży i obsługi MAN. Nie ma wątpliwości, że nasi klienci go pokochają. Planujemy sprzedawać około 20.000 pojazdów rocznie".

Pojazd o numerze VIN 1 to srebrny samochód dostawczy z małym rozstawem osi i wysokim dachem. Model ten ma około 6 m długości i ładowność 10,7 m? . Ten samochód dostawczy w wariantach o masie do 3,5 t napędzany jest silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1968 cm?, osiągającym moc 103 kW/140 KM. Istnieje już jedno miejsce, gdzie pojazd ten będzie wykorzystywany: fabryka MAN w Monachium.

10-tysieczny Crafter

Generalnie seryjna produkcja nowej wersji dostawczego Volkswagena Craftera ruszyła we wrześniu 2016 roku. W fabryce powstaje dziennie ponad 150 samochodów w kilkudziesięciu wariantach. W 2018 roku zakład ma produkować 100 tysięcy samochodów rocznie.

-"Wszystko przebiega zgodnie z planem, osiągamy zaplanowane wolumeny produkcyjne. Do końca roku w naszym nowym zakładzie chcemy uruchomić drugą i trzecią zmianę, żeby produkować dziennie około 400 pojazdów" - poinformował prezes Volkswagen Poznań Jens Ocksen.

Zakład Volkswagen Crafter jest najnowocześniejszym i jednym z największych z zakładów VW na świecie. Nakłady finansowe w wysokości 800 milionów euro przeznaczone na budowę fabryki oraz jej wyposażenie powodują, że zakład we Wrześni jest też największą dotychczasową inwestycją zagraniczną w Polsce. Volkswagen Poznań jest też największym pracodawcą w Wielkopolsce.

Firma podała, że przez najbliższe miesiące prowadzić będzie rekrutację m.in. na takie stanowiska jak: lakiernik natryskowy, blacharz, automatyk, monter. Docelowo w fabryce zatrudnienie znajdzie 3 tys. osób.

Koncern w Wielkopolsce posiada cztery zakłady, które zatrudniają łącznie blisko 10 tysięcy pracowników. Od ponad dekady w Poznaniu produkowane są modele VW Caddy i VW Transporter.


Sprawdź też:
VW
MAN
Crafter
TGE
fabryka
 • pks_rulez – 14.04.2017

  I co to ma wspólnego z portalem Infobus?

 • blue – 14.04.2017

  Tyle samo co kierowca busa z zawodowym kierowcą czyli nic.

 • T-rex – 14.04.2017

  "Po raz pierwszy firma MAN Truck & Bus oferuje lekki samochód dostawczy w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez wielu długoletnich klientów w branży logistycznej, kurierskiej i handlowej czy też obsługi serwisowej." - czy ci klienci nie mogą sobie kopić po prostu VW Crafera? Przecierz to to samo. Tym bardziej że to jeden koncern MAN jest własnością VW.

 • MIG – 14.04.2017

  Już kiedyś MAN oferował lekki samochód ciężarowy opracowany wspólnie z VW, pod podwójną marką MAN-VW.

 • ** – 14.04.2017

  Hmmm ..., ale śmiesznie to logo wygląda na takim pojeździe :). Za chwilę będą małe autobusy .Dla Redakcji Portalu" Infobus " i Czytelników Wszystkiego Najlepszego na Wielkanoc 2017.

 • AK – 14.04.2017

  dzięki za życzenia:) temat o tyle spójny z infobusem że za moment i crafter i tge będą oferowane w wersjach pasażerskich. patrząc na sukces transita w 18+1to może mocno zmienić rynek MINI w PL. i tyle.

 • Zigi – 14.04.2017

  Oczywiście, że tak. Uruchomienie produkcji Craftera w Polsce to jest bardzo ważne wydarzenie mające wpływ na rynek minibusów - a minibusy to w Polsce (niestety) ogromny rynek. Zmienią się ceny, dostępność pojazdów pod zabudowę, oferta firm zabudowujących. To są ważne rzeczy dla kogoś kto monitoruje rynek - ale oczywiście zupełnie nieistotne dla kogoś kto się zajmuje rozstrzyganiem czy Solaris jest lepszy od Mana czy coś w tym stylu.

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...