TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwszy autobus elektryczny w Ciechanowie
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.12.2018 11:00:39
Pierwszy autobus elektryczny w Ciechanowie

1 grudnia mieszkańcy Ciechanowa mogli obejrzeć pierwszy elektrobus w mieście - Solaris Urbino 8,9LE electric, który właśnie zasilił flotę ZKM.

Solaris Urbino 8,9LE electric jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 160 kW. Posiada litowo-jonowe baterie trakcyjne o łącznej pojemności 160 kWh. Pojemność baterii umożliwia przejechanie od 120 do 160 kilometrów przy całkowitym naładowaniu baterii. Zależy to od warunków w jakich pojazd jest eksploatowany, od techniki jazdy oraz obciążenia. Baterie autobusu są ładowane w systemie "plug in" ze standardowej sieci elektrycznej, prądem o wysokim napięciu. Autobus wyposażony jest w system rekuperacji energii. Oznacza to, że baterie autobusu są doładowywane podczas jazdy energią elektryczną wygenerowaną w czasie hamowania pojazdu.

W autobusie znajduje się 21 miejsc siedzących i jest on przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Wejścia są bezstopniowe, a rozkładana rampa najazdowa umożliwia wjazd wózkiem inwalidzkim lub dziecięcym. Kabina kierowcy jest klimatyzowana. Pojazd posiada też szereg systemów służących bezpieczeństwu czy ułatwiających zarządzanie transportem. Posiada system informacji pasażerskiej (wizyjny i akustyczny), monitoring wizyjny wewnątrz i na zewnątrz autobusu, system lokalizacji pojazdu w systemie GPS, system zapewniający łączność alarmową kierowcy z dyspozytorem ZKM, system liczenia pasażerów.

Unijne wsparcie

Pierwszy elektrobus zostanie wprowadzony do sieci ZKM w pierwszych dniach grudnia i będzie kursował na miejskich liniach w standardowy sposób - tak jak inne autobusy w taborze spółki. Oprócz zerowej emisji spalin, autobus elektryczny wyróżnia niski poziom hałasu, zarówno wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Ponadto ma wzbogaconą kolorystyką nadwozia z motywami podkreślającymi jego proekologiczny charakter.

Pojazd został kupiony dzięki pozyskaniu przez miasto 90% unijnego dofinansowania.

-"Inwestycja w autobus elektryczny to dla miasta niewielki koszt z uwagi na ogromne dofinansowanie z Unii Europejskiej, niewielkie są także koszty eksploatacji, natomiast wymierne korzyści dla środowiska i jakości powietrza. To pierwszy taki pojazd i na pewno nie ostatni. Staramy się, by nasze działania były jak najbardziej proekologiczne. Inwestujemy w miejską komunikację, OZE, ścieżki rowerowe, ciepło systemowe, wymiany pieców i wprowadzamy mnóstwo proekologicznych i edukacyjnych inicjatyw, które składają się na całą proekologiczną strategię miasta – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
elektrobus
Solaris
ZKM Ciechanów
 • Peter Gamkowski – 03.12.2018

  A nie lepiej Ciechanów w Polaku skoro to rodzaj męski.

 • Kamil Nowakowski – 03.12.2018

  I te barwy...ZNOWU warszawskie 😂

 • Marcin Marcinek – 04.12.2018

  W końcu... miał być do końca września. BTW coś małe te kółka.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....