TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze rejestracje autobusów za styczeń 2019 r.
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.02.2019 09:00:21
Pierwsze rejestracje autobusów za styczeń 2019 r.

Prezentujemy wstępne, styczniowe analizy rynku autobusów na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Styczeń: +2,4%

Wśród pojazdów użytkowych pow. 3,5t początek 2019 roku wypadł na bardzo wysokim poziomie. Styczeń zakończył się wynikiem 2 101 nowych rejestracji przy wzroście o 2,4%, po zwiększeniu popytu w analogicznym czasie 2018 roku o 26%. Po raz drugi w historii liczba nowych pojazdów użytkowych przekroczyła w pierwszym miesiącu roku 2 tys. sztuk. Po wyhamowaniu w grudniu 2018r (-29% r/r i -14% m/m), styczniowy spadek (-4,6%) m/m w br. był zdecydowanie bardziej umiarkowany niż obserwowany we wcześniejszych latach (w styczniu trzech poprzednich lat: -34%, -40%, -34%).

Pierwsze rejestracje w styczniu br. w obu grupach składowych pojazdów użytkowych pow. 3,5t. były pozytywne. Liczba samochodów ciężarowych zwiększyła się o 2,8% a autobusów była stabilna (-1,6%). W porównaniu do poprzedniego miesiąca spadek miał miejsce w pierwszej o 5,0% a w drugiej wzrost o 1,1%. Wydania pierwszych osiągnęły 10 916 szt. a drugich 188 szt.

Nowe autobusy o DMC>3,5T

Styczeń br. wypadł bardzo stabilnie, po wzroście w analogicznym miesiącu ub.r. o 81%. Teraz zarejestrowano 185 szt. (-3szt; -1,6% szt.).W grupie pojazdów najcięższych od 16t. wyróżniliśmy w styczniu br. 100 pojazdów. Niemal dokładnie tyle samo co rok wcześniej (-1 szt.) i po zdecydowanie niższych rezultatach w ostatnich miesiącach 2018 r. (w listopadzie było 59 a w grudniu 62). Przypomnijmy, że średniomiesięczny wynik dla najcięższego tonażu w ub.r. to 122 szt.

W ogólnym rankingu marek pierwsze miejsce ma MERCEDES-BENZ, który wydał styczniu 72 autobusy (-13%). Drugie było IVECO po rejestracji 36 szt. (+35 szt.). Za nim dopiero SOLARIS z rezultatem 18 rejestracji (-42%). Czwarte zajął MAN 17 szt. (+113%), a za nim URSUS 9 szt.

Używane użytkowe

W grupie używanych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t sprowadzanych do Polski z zagranicy, w styczniu 2019r. przybyło 2 616 szt. Jest to wynik, o 2,4% (+62 szt.) wyższy niż przed rokiem i niższy niż w grudniu ub.r. o 19,4% (+425 szt.). Utrzymuje się stosunkowo wysoki poziom napływu używanych, sprowadzanych z zagranicy pojazdów użytkowych. Chociaż ostatni miesiąc ukształtował się poniżej średniomiesięcznego rezultatu z 2018r. który wyniósł 2,7 tys. szt. W całej grupie w ostatnim miesiącu wyróżniliśmy 2 389 samochodów ciężarowych (+4,0% r/r; +20,7% m/m) i 227 autobusów (-11,7% r/r; +7,1% m/m).

Na koniec zapraszamy do zamawiania analiz firmy JMK analizy rynku transportowego w roku 2019. Mamy zarówno opracowania dt. rynku nowych i używanych autobusów, jak i analizy przetargowe w zakresie zakupów pojazdów miejskich, międzymiastowych, MII i turystycznych, a także obsługi linii - miejskich oraz międzymiastowych. Ceny analiz JMK zaczynają się od 100 PLN netto za m-c. Szczegóły na www.jmk.org.pl


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
nowe
Polska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....