TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze rejestracje autobusów za sierpień 2018
- Opublikowano: 07.09.2018 13:30:30
Pierwsze rejestracje autobusów za sierpień 2018

W sierpniu 2018 r. autobusy wypadły całkiem pozytywnie (+19,1%) w porównaniu sprzed rokiem.

W sierpniu br. nowe rejestracje w całej grupie pojazdów użytkowych pow. 3,5t. wyniosły 2250 szt. Zakończył się drugi miesiąc z rzędu wakacyjnego obniżenia rejestracji. Ich poziom, podobnie jak w lipcu, ustalił nowy sierpniowy rekord z poprzedniego roku dla analogicznego miesiąca – wyższy o 8,0%. Obie grupy składowe - samochody ciężarowe (+6,9%) i autobusy (+19,1%) wypadły pozytywnie w porównaniu do sierpnia ub.r. Wydania tych pierwszych (2 026 szt.) mimo, że był to drugi dla nich, najniższy (po styczniu) miesięczny rezultat br. i nieznacznie niższy niż w lipcu (-0,5%), są na wysokim w tej części roku poziomie - pow. 2 tys. szt. Wydania w grupie autobusów zdecydowanie przekroczyły średni poziom dla analogicznego miesiąca z ostatnich 10 lat (129 szt.) i osiągnęły 224 szt.

Od początku br. wjechało na drogi 20 955 pojazdów użytkowych z dopuszczalną masą powyżej 3,5t. i po sierpniu jest to więcej o 12,6% niż w analogicznym czasie 2017r.

Nowe autobusy o DMC>3,5T

Sierpień br. zamknął się dla autobusów znowu pozytywnym rezultatem. W ostatnim miesiącu zarejestrowano 224 szt. , więcej o 19,1% (+36 szt.) niż przed rokiem i więcej niż w lipcu br. o 35,8%. Wydania w grupie autobusów zdecydowanie przekroczyły średni poziom dla analogicznego miesiąca z ostatnich 10 lat (129 szt.).

W grupie pojazdów najcięższych od 16t. wyróżniliśmy w sierpniu br.117 pojazdów (+17%), czyli więcej o 17 autobusów niż w analogicznym czasie przed rokiem.

Od początku roku na drogi wyjechały 1 812 nowych autobusów, tj. więcej o 16,4% niż w takim samym czasie ub.r. W grupie pojazdów najcięższych od 16t. przybyło 1036 szt. (+27%) podczas, gdy rok wcześniej 815 szt. Najmocniej w tej grupie były reprezentowane autobusy marki SOLARIS (271) i MERCEDES-BENZ (222 szt.) następnie MAN (198 szt.)

W ogólnym rankingu marek pierwsze miejsce ma MERCEDES-BENZ, który wydał od początku roku 743 autobusów (+3%). Drugi jest SOLARIS po rejestracji 310 szt. (-2%). Za nim MAN z rezultatem 202 rejestracji (+202%). Czwarte zajmuje z lekkim spadkiem FORD 127 szt. (-2%).

Używane użytkowe

W grupie używanych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t sprowadzanych do Polski z zagranicy, w sierpniu br. przybyło 2 682 szt. Jest to wynik, o 4,1% (+13 szt.) wyższy niż przed rokiem i wyższy niż w lipcu br. o 12,2%. Utrzymuje się stosunkowo wysoki poziom napływu używanych, sprowadzanych z zagranicy pojazdów użytkowych. W całej grupie wyróżniliśmy 2 274 samochody ciężarowe (+4,2% r/r; +4,0% m/m) i 408 autobusów (+3,3% r/r; +100,0% m/m).

Od początku roku zarejestrowano 21 644 (+7,0%) sprowadzanych z zagranicy pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t. i jest ich o 689 szt. (3,3%) więcej niż nowych. W grupie samochodów ciężarowych nadal używane pojazdy przeważają nad rejestracjami nowych o 317 szt. W grupie autobusów dominacja rejestracji używanych, jest wyraźniejsza. Przybyło ich 2184 i są liczniejsze niż nowe o 20,5%.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....