TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze rejestracje autobusów za czerwiec 2018
- Opublikowano: 12.07.2018 10:00:42
Pierwsze rejestracje autobusów za czerwiec 2018

W czerwcu 2018 r. tempo wzrostu rejestracji zarówno autobusów, jak samochodów ciężarowych osiągnęło wymiar jednocyfrowy, odpowiednio w pierwszej grupie +9,6% r/r i 8,7% r/r.

Przy czym w porównaniu miesiąc do miesiąca rejestracje autobusów spowolniły o 19,7% a samochodów ciężarowych były stabilne (+0,6%). W ciągu pierwszego półrocza przybyło 16 502 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5t. i jest to więcej o 14,5% niż w tym samym czasie ub.r.

Nowe autobusy o DMC>3,5T

Po dynamicznym maju 2018 r. w czerwcu w grupie autobusów liczba rejestracji wyniosła 240 szt., było to więcej o 9,6% więcej w porównaniu do analogicznego miesiąca ub.r. (+21 szt.) i mniej niż poprzednim miesiącu o 19,7% (-59 szt.). Przypomnijmy, że wzrost rok do roku wyniósł wtedy 82,3%.

W grupie pojazdów najcięższych od 16t. znalazły się w czerwcu br.132 pojazdy (+32%), czyli więcej o 32 autobusy niż w analogicznym czasie przed rokiem.

Od początku roku na drogi wyjechały 1 423 nowe autobusy, tj. więcej o 23,4% niż w takim samym czasie ub.r. W grupie pojazdów najcięższych od 16t. przybyło 841 szt. podczas, gdy rok wcześniej 579 szt. Najmocniej w tej grupie były reprezentowane autobusy marki SOLARIS (206) i MERCEDES-BENZ (199 szt.) następnie MAN (165 szt.)

W ogólnym rankingu marek pierwsze miejsce ma MERCEDES-BENZ, który wydał od początku roku 591 autobusów (-0,5%). Drugi jest SOLARIS po rejestracji 230 szt. (+51,3%). Za nim MAN z rezultatem 167 rejestracji (+263%).

Używane użytkowe

W grupie używanych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t sprowadzanych do Polski z zagranicy, w czerwcu br. przybyło 2 605 szt. Jest to wynik o 5,6% (138 szt.) wyższy niż przed rokiem, podczas gdy w maju obserwowaliśmy stabilizację. W ostatnim miesiącu sprowadzono, po dwóch miesiącach spadków miesiąc do miesiąca, nieznacznie więcej pojazdów niż w maju o 1,7% i utrzymał się wysoki poziom przekraczający średniomiesięczny wynik całego ub.r. (2534szt.). Widać, że ta część rynku utrzymuje wysoki poziom i już coraz mniej można to tłumaczyć tylko swoistym wyrównaniem odłożonych rejestracji z wcześniejszego okresu z powodu zmiany systemu obsługującego rejestracje na CEPiK 2.0. pod koniec ub.r. W całej grupie wyróżniliśmy 2 439 samochodów ciężarowych (+8,5% r/r; -10,4% m/m) i 163 autobusy (-25,9% r/r; -14,1% m/m).

Od początku roku zarejestrowano 16 569 (+7,0%) sprowadzanych z zagranicy pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t. i jest ich o 67 szt. więcej niż nowych. W grupie samochodów ciężarowych to nowe pojazdy przeważają teraz nad rejestracjami używanych o 81 szt. (+0,5%) a w grupie autobusów ciągle jednak rejestracje używanych, których przybyło 1571, są liczniejsze niż nowe o 10,4%.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....