TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze rejestracje autobusów ? 11.2016
PZPM JMK analizy rynku transportowego - Opublikowano: 06.12.2016 15:08:38
Pierwsze rejestracje autobusów ? 11.2016

Publikujemy wstępne analizy PZPM na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów dt. rejestracji nowych pojazdów użytkowych w listopadzie 2016 r.

W listopadzie br. zarejestrowano 2 517 nowych pojazdów użytkowych pow. 3,5t., to najlepszy rezultat dla przedostatniego miesiąca roku, od czasów (2007r.) sprzed ostatniego kryzysu. Po raz piąty w br. został przekroczony poziom 2500 nowych rejestracji w jednym miesiącu - po marcu (2841) i czerwcu (2667), wrześniu (2609) i październiku. W ubiegłym roku podobna sytuacja miała miejsce tylko w październiku (2574) a wcześniej w grudniu 2013r (3281) i w kwietniu 2008r (2526). Teraz co prawda autobusy wypadły na znacznym minusie (-36,4% r/r) ale ich wolumen (133 szt.), jest o 30,4% wyższy niż miesiąc wcześniej. Natomiast wynik w grupie tylko samochodów ciężarowych pow. 3,5t - 2 384 szt. jest powyżej dotychczasowej miesięcznej średniej br. (2,2 tys. szt.)

Od początku roku, w ciągu dziesięciu miesięcy, użytkownicy odebrali 25 902 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5t. Wzrost w skali roku jest nadal bardzo wysoki i wynosi 19,2%.

Nowe autobusy o DMC>3,5T

Autobusy wypadły w listopadzie na znacznym minusie (-36,4% r/r) ale ich wolumen - 133 szt., był o 30,4% wyższy niż miesiąc wcześniej.

Rejestracje dużych autobusów o DMC od 16t. objęły 56 szt. i był to poziom o 17% wyższy niż w październiku i niższy o 63% niż przed rokiem, kiedy w końcówce roku w listopadzie i grudniu obserwowaliśmy wysoki poziom najcięższych pojazdów ( odpowiednio 151 i 118). Teraz są poniżej średniego miesięcznego poziomu z br. (78 szt.).

Od początku roku zarejestrowano 1669 autobusów (+9,3%) a wśród nich 861 o DMC od 16t. (-1%; -8szt.)

W rankingu marek od początku roku pierwsze miejsce ma niezagrożenie MERCEDES-BENZ po wydaniu 802 (+45,8%) autobusów. Swoją przewagę nad drugą marką ? SOLARIS (375; +110,6%), wzmocnił do 427szt. Na trzecim miejscu teraz bez zmiany zajął je FORD (95; +13,1%) wyprzedzając o 18 szt. SCANIĘ, która zarejestrowała w ostatnim miesiącu 1 autobus pod swoją marką i osiągnęła liczbę 77 rejestracji (+24,2%). Dalej jest SETRA po wydaniu 67 (+36,7%) autobusów. Wśród firm zabudowujących (łącznie dla różnych rodzajów podwozi) od początku roku niezagrożenie na pierwszym miejscu MERCUS - 204 szt., następnie AUTO-CUBY 70szt. później HIGER ? 44 szt. i BUS-PRESTIGE 44 i dalej CMS-AUTO ? 33 szt. a po 31 AUTOMET i BUS-FACTORY.

Używane w listopadzie

W grupie używanych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t sprowadzanych do Polski z zagranicy, w listopadzie br. przybyło 2 612 szt. Przełożyło się to na spadek ich liczby o 1,8% r/r i 5,2% m/m. W całej grupie wyróżniliśmy 2 399 samochodów ciężarowych (+1,5r/r; -2,0% m/m) i 213 autobusów (-28% r/r i -30,8% m/m). Od początku roku w rejestrach centralnej ewidencji przybyło razem 29,4 tys. używanych pojazdów użytkowych. Nadwyżka nad wynikami analogicznego okresu ub.r. zmniejszyła się do 1,1%. W całej grupie było 26,2 tys. ciężarówek i 3,2 tys. autobusów. Razem przewyższyły one liczebność nowych pojazdów zarejestrowanych w tym samym czasie o 13,3%.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
nowe
Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...