TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze rejestracje autobusów ? 10.2016
JMK ANALIZY RYNKU TRANSPORTOWEGO InfoBus.pl - Opublikowano: 20.11.2016 16:03:18
Pierwsze rejestracje autobusów ? 10.2016

Prezentujemy wstępne analizy PZPM na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów. Ostatni miesiąc dla pojazdów użytkowych chociaż z nieznacznym spadkiem (-0,3%) wypadł całkiem dobrze. Zarejestrowano w całej grupie 2 566 nowych pojazdów pow. 3,5t.

Przekroczenie poziomu 2500 nowych rejestracji w jednym miesiącu zdarzyło się po raz czwarty w tym roku. Po marcu (2841) i czerwcu (2667), we wrześniu (2609) i październiku. W ubiegłym roku podobna sytuacja miała miejsce tylko w październiku (2574) a wcześniej w grudniu 2013r (3281) i w kwietniu 2008r (2526). Teraz obie grupy składowe nieco spowolniły ale wynik w grupie tylko samochodów ciężarowych pow. 3,5t jest znakomity.

Zarejestrowano 2464 szt. takich samochodów a wśród nich blisko 79% ciągników samochodowych (1937szt). Wyniki rejestracji nowych autobusów pow. 3,5t. były bardziej umiarkowane ? przybyły 102 szt. W porównaniu do analogicznego miesiąca ub.r. to mniej o 4 szt. (-3,8%) i mniej o 1 niż miesiąc wcześniej.

Od początku roku, w ciągu dziesięciu miesięcy, użytkownicy odebrali 23 385 nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t. Wzrost w skali roku jest nadal bardzo wysoki i wynosi 20,2%.

Nowe autobusy

Wyniki rejestracji nowych autobusów pow. 3,5t. były w październiku umiarkowane ? przybyły 102 szt. W porównaniu do analogicznego miesiąca ub.r. to mniej o 4 szt. (-3,8%) i mniej o 1 niż miesiąc wcześniej. Rejestracje dużych autobusów o DMC od 16t. objęły 48 szt. i chociaż były trzy krotnie wyższe niż w sierpniu to nie osiągnęły średniego miesięcznego poziomu z br. (84 szt.).

Od początku roku zarejestrowano 1536 autobusów (+16,5%) a wśród nich 805 o DMC od 16t. (+12,1%)

W rankingu marek od początku roku pierwsze miejsce ma niezagrożenie MERCEDES-BENZ po wydaniu 744 (+47,3%) autobusów. Swoją przewagę nad drugą marką ? SOLARIS (339; +110,6%), wzmocnił do 405szt. Na trzecim miejscu teraz bez zmiany zajął je FORD (80; +8,1%) wyprzedzając o 4 szt. SCANIĘ, która nie zarejestrowała w ostatnim miesiącu żadnego autobusu pod swoją marką i pozostała z liczbą 76 rejestracji (+24,6%). Dalej jest SETRA po wydaniu 66 (+34,7%) autobusów. Wśród firm zabudowujących (łącznie dla różnych rodzajów podwozi) od początku roku niezagrożenie na pierwszym miejscu MERCUS - 175 szt., następnie AUTO-CUBY 68szt. później HIGER ? 44 szt., dalej BUS-PRESTIGE 41 i CMS-AUTO ? 31 szt. a 28 AUTOMET.

Pojazdy używane

W grupie używanych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t sprowadzanych do Polski z zagranicy, w październiku br. przybyło 2 755 szt. Przełożyło się to na spadek ich liczby o 4,2% r/r i 2,9% m/m. W całej grupie wyróżniliśmy 2 447 samochodów ciężarowych (-4,7r/r; -3,8% m/m) i 308 autobusów (0% r/r i +5,5% m/m). Od początku roku w rejestrach centralnej ewidencji przybyło razem 26,7 tys. używanych pojazdów użytkowych. Nadwyżka nad wynikami analogicznego okresu ub.r. zmniejszyła się do 1,4%. W całej grupie było 23,8 tys. ciężarówek i niemal 3 tys. autobusów. Razem przewyższyły one liczebność nowych pojazdów zarejestrowanych w tym samym czasie o 14,4%.

WIĘCEJ
Sprawdź też:
rynek
nowe
Polska

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma ?JMK analizy rynku transportowego? oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2017 InfoBus ma 15 lat.Portal TransInfo.pl działa od 2001 roku. Początkowo - pod nazwą InfoBus.pl - zajmował się tylko tematyką autobusową. Wraz z rosną...