TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze rejestracje autobusów ? 03.2017
JMK analizy rynku transportowego - Opublikowano: 07.04.2017 13:00:07
Pierwsze rejestracje autobusów ? 03.2017

W marcu 2017r. w grupie pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t. zarejestrowano 2 987 szt. o 5,1% więcej niż w 2016r. To jednak najwyższy rezultat od czasów rekordowego grudnia 2013r. (3281szt.), kiedy wysokie wyniki były związane z przejściem wtedy na normę Euro 6.

W przypadku samochodów ciężarowych rezultaty wyniosły teraz 2 668 szt. i były wyższe o 2,5% r/r i 28,6% m/m. Autobusy pociągnęły znacząco w górę całą grupę. Zarejestrowano ich 319, tj. więcej o 34,6% niż w rok wcześniej i więcej o 153,2% niż w lutym br.

W ciągu I kwartału br. przybyło 6 789 pojazdów użytkowych z dopuszczalną masą powyżej 3,5t. i jest to mniej o 0,3% niż w analogicznym czasie 2016r.

Nowe autobusy o DMC>3,5T

W marcu zarejestrowano 319 autobusów, tj. więcej o 34,6% niż w rok wcześniej i więcej o 153,2% niż w lutym br. Wyjątkowo wysoko wypadły wydania dużych autobusów o DMC od 16t. wyniosły 199 szt. czyli więcej o 156 szt. niż miesiąc wcześniej kiedy zarejestrowano w tym segmencie masowym 43 szt. i w styczniu 37 szt. Najmocniej w tej grupie były reprezentowane autobusy marki SOLARIS (74), MERCEDES-BENZ (58) i MAN (28).

W rankingu marek po trzech miesiącach br. pierwsze miejsce ma MERCEDES-BENZ, który wydał 282 (+26,5%) autobusów. Drugi był SOLARIS po rejestracji 82szt. (-34,4%). Za nim FORD z rezultatem 55 rejestracji i znakomitą dynamiką +205,6% w skali roku.

Wśród firm polskich zabudowujących (łącznie dla różnych rodzajów podwozi) po I kwartale br. pierwszy jest MERCUS - 72 szt., następnie BUS-PRESTIGE 23szt. i AUTO CUBY 18 szt.. Następny CMS-AUTO 13 szt. i 12 szt. BUS FACTORY.

Używane użytkowe

W grupie używanych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t sprowadzanych do Polski z zagranicy, w marcu br. przybyły 3 133 szt. czyli więcej o 5,1% r/r i więcej o 25,6% m/m. W całej grupie wyróżniliśmy 2 793 samochody ciężarowe (+6,1r/r; +22,6% m/m) i 340 autobusów (-2,0% r/r; +57,4% m/m). Od początku roku razem przybyło zza granicy używanych 7952 pojazdy (+1,0%). W ostatnim miesiącu nadwyżka sprowadzanych używanych pojazdów nad nowymi zarejestrowanymi po raz pierwszy w Polsce została zniwelowana i po I kwartale wynosi 17%. Miesiąc wcześniej była o 10 pkt. procentowych większa.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
nowe
Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...