TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze rejestracje autobusów ? 02.2017
PZPM JMK analizy rynku transportowego - Opublikowano: 07.03.2017 09:00:15
Pierwsze rejestracje autobusów ? 02.2017

W lutym 2017 r. autobusy pociągnęły lekko w górę całą grupę pojazdów użytkowych. Zarejestrowano ich 126, o 14,5% więcej niż w rok wcześniej.

Luty przyniósł poważniejszy spadek procentowy -7,4%, który nie był obserwowany od końca 2013r. W ostatnim miesiącu zarejestrowano 2 174 pojazdy użytkowe. W porównaniu do rezultatów ze stycznia br. jest to poprawa o jedną trzecią. Jednocześnie jest to poziom niższy niż średniomiesięczny z ub.r. ale zdecydowanie wyższy niż w lutym dwa lata temu, w 2015r (+32%). Ogólnie oceniamy, że jest to wynik dobry jak na początek roku na tle poprzednich lat. Czy sygnalizuje przyhamowanie rynku przekonamy się w dalszej części roku. W przypadku samochodów ciężarowych rezultaty (2 048 szt.) były tym razem niższe o 8,4% r/r. Autobusy pociągnęły lekko w górę całą grupę. Zarejestrowano ich 126, o 14,5% więcej niż w rok wcześniej.

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy przybyły 3 802 pojazdy użytkowe z dopuszczalną masą powyżej 3,5t. i jest to mniej o 4,2% niż w analogicznym czasie 2016r.

Nowe autobusy

W lutym zarejestrowano 126 autobusów, o 14,5% więcej niż w rok wcześnie i więcej o 21,2% niż w styczniu br. Rejestracje dużych autobusów o DMC od 16t. wyniosły 43 szt. czyli więcej o 6 szt niż miesiąc wcześniej kiedy zarejestrowano w tym segmencie masowym 37 szt.

W rankingu marek po dwóch miesiącach br. pierwsze miejsce miał MERCEDES-BENZ, który wydał 141 (+31,8%) autobusów. Drugi był FORD po rejestracji 26szt. ? prawie dwa razy więcej niż po dwóch miesiącach ub.r. kiedy zarejestrowano 14 szt. Za nim SETRA z 9 autobusami i SOLARIS 8 szt. RENAULT i VOLKSWAGEN po 7szt.

Wśród firm zabudowujących (łącznie dla różnych rodzajów podwozi) po lutym br. pierwszy jest MERCUS - 47 szt., następnie BUS-PRESTIGE 11szt. i CMS-AUTO 9 szt. Po 8 szt. mają na koncie w rejestrze CEP BUS FACTORY i AUTO CUBY.

Używane użytkowe

W grupie używanych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t sprowadzanych do Polski z zagranicy, w lutym br. przybyły 2 495 szt. czyli mniej o 7,9% r/r i więcej o 7,4% m/m. W całej grupie wyróżniliśmy 2 279 samochodów ciężarowych (-8,5r/r; -10,6% m/m) i 216 autobusów (-0,9% r/r; -18,2% m/m). Od początku roku razem przybyło zza granicy używanych 4819 pojazdów (-1,5%) i jest ich o 27% więcej niż w tym samym czasie zarejestrowano nowych.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
nowe
Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...