TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze rejestracje autobusów ? 01.2017
JMK analizy rynku transportowego - Opublikowano: 09.02.2017 09:32:16
Pierwsze rejestracje autobusów ? 01.2017

W styczniu 2017 r. na rynku autobusów zanotowaliśmy spadek sprzedaży, co specjalnie nie dziwi po znakomitym grudniu.

W styczniu 2017 r. zarejestrowano w Polsce łącznie 1628 nowych pojazdów. Początek roku potwierdził sezonowy spadek liczby rejestracji obserwowany w tym okresie roku. W przypadku samochodów ciężarowych rezultaty były niższe o 36,4% w porównaniu do grudnia 2016r i umiarkowanie wyższe niż w styczniu ub.r. Natomiast spadek miesiąc do miesiąca, w grupie autobusów był znacznie głębszy (-67,3%). To co prawda, nie dziwi po znakomitym ostatnim grudniu. Liczba rejestracji autobusów w porównaniu rok do roku zmniejszyła się do 104 szt. (-37%). Samochodów ciężarowych przybyło 1 524 i było to umiarkowanie więcej (+4,7%) niż w styczniu ub.r.

Autobusy

W grupie autobusów po znakomitym wyniku z grudnia ub.r. w styczniu odnotowaliśmy głęboki spadek wolumenu wydanych pojazdów (-67,3%). Liczba rejestracji wyniosła 104 szt. i w porównaniu rok do roku zmniejszyła się o 37%. Rejestracje dużych autobusów o DMC od 16t. wyniosły zaledwie 37 szt. Ostatnio jeszcze niższy rezultat (16szt.) w ciągu pojedynczego miesiąca odnotowaliśmy w tej grupie we wrześniu 2016r (16 szt.).

W rankingu marek w styczniu br. pierwsze miejsce miał MERCEDES-BENZ, który wydał 66 (+17,9%) autobusów. Drugi był FORD po rejestracji 9szt. Dokładnie tyle samo co w styczniu ub.r. Za nim Renault z 5 autobusami i po 4 wydały TEMSA i SOLARIS. Początek roku przynosi często nie ustabilizowaną sytuację w rankingu marek. Wśród firm zabudowujących (łącznie dla różnych rodzajów podwozi) w styczniu br. bez zaskoczenia pierwszy był MERCUS - 19 szt., następnie BUS FACTORY 8szt. i BUS-PRESTIGE 5szt. za nimi CMS-AUTO ? 4 szt..

Używane

W grupie używanych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t sprowadzanych do Polski z zagranicy, w styczniu br. przybyły 2 323 szt. Przełożyło się to na wzrost ich liczby o 6,3% r/r i spadek -12,8% m/m. W całej grupie wyróżniliśmy 2 060 samochodów ciężarowych (+5,3r/r; -11,4% m/m) i 263 autobusy (+14,8% r/r i -22,2% m/m). Razem przewyższyły one liczebność nowych pojazdów zarejestrowanych w tym samym czasie o 43%.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
nowe
Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...