TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze polskie Volvo 9900 wydane. Pomorze!
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.04.2019 11:00:26
Pierwsze polskie Volvo 9900 wydane. Pomorze!

Najbardziej topowy autokar z nowej generacji Volvo - model 9900 - doczekał się polskiego odbiorcy. Zostało nim przedsiębiorstwo transportowe obsługujące Dom Wczasowy Kormoran w Rowach.

Na początku kwietnia został odebrany pierwszy w Polsce autobus turystyczny 9900 z najnowszej generacji Volvo. Ten wyjątkowy egzemplarz w kolorze "Fusion burgund" (identycznym jak podczas premiery na targach IAA 2018) odebrał pomorski przewoźnik z Rowów. Zdaniem nowego właściciela, autobus powinien być nie tylko bezpieczny i komfortowy, ale również powinien odznaczać się wyjątkową stylistykę. I stąd taki wybór.

Turystyczny wypas

Odebrany pojazd wyróżnia się nie tylko świetnym kolorem i designem, ale także wyposażeniem. Oprócz standardowego pakietu, jak WC, audio-video, lodówka, barek, rozprowadzenie instalacji 230V, gniazda USB czy nawigacja, pierwsze polskie Volvo 9900 ma również podwyższony standard skórzanych foteli, aluminiowe polerowane felgi, kokpit obszyty naturalną skórą, bezprzewodowy mikrofon pilota czy inne elementy, które potwierdzają jego topowe przeznaczenie. To wyższy poziom podróży - i to zarówno w zakresie bezpieczeństwa, jak i komfortu pasażerów. Taki autokar z powodzeniem może stać się okrętem flagowym dla nawet najbardziej wymagających przewoźników.

Czerwony dywan

Rangę 9900 podkreślała również sama ceremonia przekazania autobusu. Firma Volvo Polska wybrała tutaj formułę "czerwonego dywanu", co zrobiło spore wrażenie na nowych właścicielach. A my czekamy na kolejną premierę./ Przypomnijmy, że nie wiemy jeszcze, kto w Polsce odbierze pierwszy kolejnego debiutanta, czyli model 9700 z nowej generacji. Jak powiedział nam pełnomocnik Volvo Buses, Cezary Kurkiewicz, na pewno przed tegorocznym sezonem na nasze drogi wyjadą kolejne autokary z nowej serii.

-"Autobusy turystyczne oferowane przez Volvo Bus Corporation wyprzedzają oczekiwania rynku europejskiego jeżeli chodzi o rozwiązania podwyższające bezpieczeństwo, czy komfort podróżowania. Do tego już przywykliśmy. Jednak najnowsza generacja tych pojazdów dodatkowo została docenione przez opiniotwórcze środowiska branżowe, które przyznały szereg prestiżowych nagród, zwłaszcza topowemu modelowi tego producenta Volvo 9900. Coraz większa świadomość przewoźników w Polsce jak i pasażerów powoduje, że bardzo dobrze wyposażone autobusy turystyczne VOLVO nie trafiają jedynie na rynki Europy Zachodniej czy Skandynawii, lecz również coraz częściej do polskich przewoźników - podkreślił Cezary Kurkiewicz.

Made in Poland

Przypomnijmy, że w tym roku autokar Volvo 9900 - produkowany w zakładach we Wrocławiu - otrzymał wyróżnienie za wysoką jakość projektu w konkursie Red Dot Award: Product Design 2019. Zdaniem jury to nagroda za wyraźny język projektowy, profesjonalny wygląd, jak i funkcjonalność. Do tego zdaniem jury, nowa stylistyka zapewnia oszczędności paliwa i zwiększa stabilności przy wyższych prędkościach, przy jednoczesnym spełnieniu najwyższych standardów podróży dla wymagających pasażerów.

-"Przy opracowywaniu nowego flagowego modelu Volvo kluczowym elementem było wczucie się w rolę użytkownika. Dzięki temu stworzyliśmy przyjazne i odprężające wnętrze o bezpiecznym i imponującym charakterze. Jesteśmy podekscytowani i wdzięczni, że otrzymaliśmy taką nagrodę" - dodał Dan Frykholm, dyrektor ds. Projektowania Volvo Buses.

Nowa seria

Nowe autokary Volvo do przewozów turystycznych i liniowych, które zostały wprowadzone na rynek europejski w maju 2018 r., spotkały się już z przyjęciem. Klienci z całej Europy kupili już grubo ponad 150 nowych autokarów Volvo 9700 i Volvo 9900.

Największe jak dotąd pojedyncze zamówienie obejmuje 40 autobusów dla Litwy. Volvo otrzymało również zamówienia z Norwegii (23 sztuki), Austrii (11 sztuk) i Francji (20 sztuk). Wszystkie zamówione pojazdy zostaną wyprodukowane w Polsce, we wrocławskiej fabryce Volvo i dostarczone w 2019 roku.

Nowa gama obejmuje dwa modele – luksusowe Volvo 9900 i wszechstronne Volvo 9700, wraz z szeroką gamą wyposażenia i pakietów serwisowych, co umożliwia oferowanie rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb i życzeń klientów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
Volvo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....