TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze polskie Setry S 515 HD
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 06.06.2013 20:49:36 3 komentarze
Pierwsze polskie Setry S 515 HD

W tym roku 14 szt. nowych autokarów marki Setra zasili flotę opolskiej firmy Sindbad, w tym także pierwsze w naszym kraju egzemplarze z najnowszej rodziny –ComfortClass 500. To ich eksploatacyjna premiera i jednocześnie świetny prezent na 30-lecie przewoźnika. Siedmiu przedstawicieli najnowszej generacji wyróżnia się wyglądem, ale przede wszystkim –silnikami spełniającymi normę Euro 6. Pojemność zastosowanych w nich jednostek napędowych wynosi 10,7l, a moc - 315 kW (425 KM). Dzięki wykorzystaniu technologii X-PULSE common-rail, czyli systemu wtrysku ze wzmacniaczem ciśnienia, paliwo jest dozowane niezwykle precyzyjnie. Liczne zmiany zaszły też w pojazdach tego typu pod względem aranżacji wnętrz i bezpieczeństwa. Bardziej dynamiczny wygląd Setry 500 odróżnia ją od poprzednich serii lekko skośnymi lampami, w których zgodnie z najnowszymi normami zintegrowano światła dzienne LED i światła mijania. W wyniku badań i analiz nad aerodynamiką designerzy koncernu Setra wprowadzili w nowej serii bardziej zaokrągloną przednią szybę i stożkową konstrukcję dachu oraz bocznych i tylnych części autokaru, dlatego opór aerodynamiczny zmniejszył się aż o 20%. Producenci zapewniają, że to dotychczas nieosiągalny wynik, który w dużej mierze wpływa na zmniejszenie zużycie paliwa. Oszczędności mogą wynieść nawet ok. 5%. Najnowsze opolskie S 515 HD są również dłuższe (12,3 m) i wyższe (3,7m). W autokarach tych mieści się 49 pasażerów. Jest to w tej chwili jeden z najbardziej komfortowych dla podróżujących pojazdów. Klienci Sindbada z południa Polski już mogą je sprawdzić podczas podróży z Platformą Sindbad.

Od sezonu wiosennego na europejskich drogach pod marką Sindbad jeżdżą również dwie fabrycznie nowe piętrowe Setry S431 DT o pojemności 78 miejsc oraz najdłuższy autokar w ofercie Setry –S419 GT-HD z 65 miejscami.Jednocześnie oznacza to zwiększenie liczby dodatkowych miejsc dla pasażerów aż o ponad 900 wygodnych foteli. Zakup fabrycznie nowych autokarów to kontynuacja dotychczasowej polityki Sindbada, który jest niekwestionowanym liderem przewozów autokarowych w Polsce dzięki m.in. właśnie dbałości o jak najlepszy standard podróży pasażerów i zapewnienie bezpieczeństwa poprzez unowocześnianie taboru.Sindbad dysponuje dziś flotą ponad 200 komfortowych autokarów, których średni wiek nie przekracza 3 lat. W minionym roku przewiozły one blisko 1 020 000osób.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Setra
Sindbad
 • siwy – 06.06.2013

  drobna ale istotna poprawka do tekstu. .....designerzy koncernu Setra wprowadzili ..... Koncern Daimler jest włascicielem Marki : Mercedes-Benz i Serta . Nie ma ( samego) Koncernu Setra, to dla nie zorientowanych.

 • ToMaSz – 07.06.2013

  :)

 • Trajluś – 07.06.2013

  Zdjęcie na samym dole tekstu przedstawia Setrę S431DT a nie S515HD jak napisano.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....