TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze polskie Setry S 515 HD
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 06.06.2013 20:49:36 3 komentarze
Pierwsze polskie Setry S 515 HD

W tym roku 14 szt. nowych autokarów marki Setra zasili flotę opolskiej firmy Sindbad, w tym także pierwsze w naszym kraju egzemplarze z najnowszej rodziny –ComfortClass 500. To ich eksploatacyjna premiera i jednocześnie świetny prezent na 30-lecie przewoźnika. Siedmiu przedstawicieli najnowszej generacji wyróżnia się wyglądem, ale przede wszystkim –silnikami spełniającymi normę Euro 6. Pojemność zastosowanych w nich jednostek napędowych wynosi 10,7l, a moc - 315 kW (425 KM). Dzięki wykorzystaniu technologii X-PULSE common-rail, czyli systemu wtrysku ze wzmacniaczem ciśnienia, paliwo jest dozowane niezwykle precyzyjnie. Liczne zmiany zaszły też w pojazdach tego typu pod względem aranżacji wnętrz i bezpieczeństwa. Bardziej dynamiczny wygląd Setry 500 odróżnia ją od poprzednich serii lekko skośnymi lampami, w których zgodnie z najnowszymi normami zintegrowano światła dzienne LED i światła mijania. W wyniku badań i analiz nad aerodynamiką designerzy koncernu Setra wprowadzili w nowej serii bardziej zaokrągloną przednią szybę i stożkową konstrukcję dachu oraz bocznych i tylnych części autokaru, dlatego opór aerodynamiczny zmniejszył się aż o 20%. Producenci zapewniają, że to dotychczas nieosiągalny wynik, który w dużej mierze wpływa na zmniejszenie zużycie paliwa. Oszczędności mogą wynieść nawet ok. 5%. Najnowsze opolskie S 515 HD są również dłuższe (12,3 m) i wyższe (3,7m). W autokarach tych mieści się 49 pasażerów. Jest to w tej chwili jeden z najbardziej komfortowych dla podróżujących pojazdów. Klienci Sindbada z południa Polski już mogą je sprawdzić podczas podróży z Platformą Sindbad.

Od sezonu wiosennego na europejskich drogach pod marką Sindbad jeżdżą również dwie fabrycznie nowe piętrowe Setry S431 DT o pojemności 78 miejsc oraz najdłuższy autokar w ofercie Setry –S419 GT-HD z 65 miejscami.Jednocześnie oznacza to zwiększenie liczby dodatkowych miejsc dla pasażerów aż o ponad 900 wygodnych foteli. Zakup fabrycznie nowych autokarów to kontynuacja dotychczasowej polityki Sindbada, który jest niekwestionowanym liderem przewozów autokarowych w Polsce dzięki m.in. właśnie dbałości o jak najlepszy standard podróży pasażerów i zapewnienie bezpieczeństwa poprzez unowocześnianie taboru.Sindbad dysponuje dziś flotą ponad 200 komfortowych autokarów, których średni wiek nie przekracza 3 lat. W minionym roku przewiozły one blisko 1 020 000osób.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Setra
Sindbad
 • siwy – 06.06.2013

  drobna ale istotna poprawka do tekstu. .....designerzy koncernu Setra wprowadzili ..... Koncern Daimler jest włascicielem Marki : Mercedes-Benz i Serta . Nie ma ( samego) Koncernu Setra, to dla nie zorientowanych.

 • ToMaSz – 07.06.2013

  :)

 • Trajluś – 07.06.2013

  Zdjęcie na samym dole tekstu przedstawia Setrę S431DT a nie S515HD jak napisano.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....