TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze nowe elektrobusy w Polsce
UM OSTROŁĘKA InfoBus.pl - Opublikowano: 30.04.2015 22:27:48 8 komentarzy
Pierwsze nowe elektrobusy w Polsce ? w Ostrołęce

Do Ostrołęki przyjechały dwa elektryczne Solarisy Urbino 8,9 electric, zakupione przy udziale unijnej dotacji w ramach projektu unowocześniania miejskiej komunikacji w tym mieście. Przedstawiciel producenta przekazał dziś uroczyście klucze do pojazdów prezydentowi miasta. Tym samym Ostrołęka jest pierwszym w Polsce miastem, do którego trafiły fabrycznie nowe elektrobusy. Teoretycznie palma pierwszeństwa powinna trafić do Jaworzna, ale śląskie miasto nie zdecydowało się jeszcze na ich publiczną premierę. Elektryczny kontrakt o wartości 3,2 mln złotych jest w 85 procentach sfinansowany ze środków unijnych, pozostała suma, to wkład własny Miasta.  Wyróżniające się cichym brzmieniem i namalowaną sylwetką jamnika z ogonkiem w kształcie wtyczki auta  to właśnie najnowsze elektryczne modele Solaris Urbino Electric 8.9. Pojazdy wyposażone są w bezemisyjne silniki napędzane specjalnie dobranymi dla ostrołęckich potrzeb bateriami, wystarczającymi do pokonania całodziennej trasy tylko na jednym ładowaniu (160 km). 

Elektryczna promocja

Już wkrótce ostrołęczanie będą mieli możliwość zapoznania się z nowym nabytkiem miejskiego przewoźnika podczas bezpłatnych  jazd zaplanowanych dla mieszkańców. 14 maja MZK Ostrołęka zaprasza w godzinach 10:00 ? 14:00 do swojej siedziby na ulicy Kołobrzeskiej na Dzień Otwarty. Na odwiedzających spółkę będzie czekać wiele atrakcji. Zapraszamy! Po części oficjalnej nadszedł czas na zapoznanie się z nowymi autobusami Solaris Urbino 8.9. Dyrektor Ryszard Chrostowski z wielkim entuzjazmem opowiadał o możliwościach technicznych nowych pojazdów. ? ?W najbliższym czasie prowadzić będziemy promocję tych autobusów - mówił Chrostowski - Będą one jeździć m.in. do szkół, zakładów pracy. Oczywiście wykorzystywane one będą na wszystkich liniach.?  W otwarciu, oprócz prezydenta miasta i dyrektora MZK w Ostrołęce, wzięli również udział miejscy radni na czele z przewodniczącym Jerzym Grabowskim, uczniowie jednej z ostrołęckich szkół a także Krzysztof Musiał - Dyrektor Sprzedaży Regionu Północno-Centralnego firmy Solaris. Po zakończonym odbiorze wszyscy udali się w pierwszą przejażdżkę nowymi autobusami.  Dodajmy, że wkrótce w najnowszych pojazdach MZK zostanie uruchomione Wi-Fi. Pasażerowie na pokładzie elektryków będą mieli możliwość korzystania z internetu w trakcie przejazdu bez konieczności wpisywania specjalnego kodu. Na razie darmowe łącze WiFi jest w dwóch pojazdach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Ostrołęka
Solaris
 • farafiu – 01.05.2015

  Debiut pierwszego elektrycznego autobusu miał miejsce w Jaworznie, tak w gwoli ścisłości ;) Co prawda PKM zamówiło go jako któreś z kolei, ale jako pierwsi otrzymali fabrycznie nowego elektryka. No i kupili z własnych środków ;)

 • krakus – 01.05.2015

  A jakoś od roku elektryki kursują na "154" w Krakowie

 • Hugo – 02.05.2015

  Krakus, wszystkie autobusy elektryczne kursujące po krakowie są wypożyczone ,od producentów bądź od wiedeńskiego przewoźnika.

 • top kek – 04.05.2015

  "Teoretycznie palma pierwszeństwa powinna trafić do Jaworzna, ale śląskie miasto nie zdecydowało się jeszcze na ich publiczną premierę."Po prostu miasto nie zrobiło politycznej pokazówki, a tym czasem autobus już w najlepsze kursuje na liniach. Poprawcie te kłamstwa.

 • rafał – 04.05.2015

  NA 10 czy 14 godzin wystarcza bateria????

 • judo – 06.05.2015

  To przecież skandal, jak ktoś mógł pomylić się na rzecz Jaworzna. Przeprosiny powinny być słowne w teleexpresie

 • właśnie – 07.05.2015

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rachunki-za-prad-o-150-zlotych-w-gore-przez,31,0,1786911.html

 • do rafała – 07.05.2015

  bateria starcza na 100 km czyli 1/3 potrzeb dziennych

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....