TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze nowe elektrobusy w Polsce
UM OSTROŁĘKA InfoBus.pl - Opublikowano: 30.04.2015 22:27:48 8 komentarzy
Pierwsze nowe elektrobusy w Polsce ? w Ostrołęce

Do Ostrołęki przyjechały dwa elektryczne Solarisy Urbino 8,9 electric, zakupione przy udziale unijnej dotacji w ramach projektu unowocześniania miejskiej komunikacji w tym mieście. Przedstawiciel producenta przekazał dziś uroczyście klucze do pojazdów prezydentowi miasta. Tym samym Ostrołęka jest pierwszym w Polsce miastem, do którego trafiły fabrycznie nowe elektrobusy. Teoretycznie palma pierwszeństwa powinna trafić do Jaworzna, ale śląskie miasto nie zdecydowało się jeszcze na ich publiczną premierę. Elektryczny kontrakt o wartości 3,2 mln złotych jest w 85 procentach sfinansowany ze środków unijnych, pozostała suma, to wkład własny Miasta.  Wyróżniające się cichym brzmieniem i namalowaną sylwetką jamnika z ogonkiem w kształcie wtyczki auta  to właśnie najnowsze elektryczne modele Solaris Urbino Electric 8.9. Pojazdy wyposażone są w bezemisyjne silniki napędzane specjalnie dobranymi dla ostrołęckich potrzeb bateriami, wystarczającymi do pokonania całodziennej trasy tylko na jednym ładowaniu (160 km). 

Elektryczna promocja

Już wkrótce ostrołęczanie będą mieli możliwość zapoznania się z nowym nabytkiem miejskiego przewoźnika podczas bezpłatnych  jazd zaplanowanych dla mieszkańców. 14 maja MZK Ostrołęka zaprasza w godzinach 10:00 ? 14:00 do swojej siedziby na ulicy Kołobrzeskiej na Dzień Otwarty. Na odwiedzających spółkę będzie czekać wiele atrakcji. Zapraszamy! Po części oficjalnej nadszedł czas na zapoznanie się z nowymi autobusami Solaris Urbino 8.9. Dyrektor Ryszard Chrostowski z wielkim entuzjazmem opowiadał o możliwościach technicznych nowych pojazdów. ? ?W najbliższym czasie prowadzić będziemy promocję tych autobusów - mówił Chrostowski - Będą one jeździć m.in. do szkół, zakładów pracy. Oczywiście wykorzystywane one będą na wszystkich liniach.?  W otwarciu, oprócz prezydenta miasta i dyrektora MZK w Ostrołęce, wzięli również udział miejscy radni na czele z przewodniczącym Jerzym Grabowskim, uczniowie jednej z ostrołęckich szkół a także Krzysztof Musiał - Dyrektor Sprzedaży Regionu Północno-Centralnego firmy Solaris. Po zakończonym odbiorze wszyscy udali się w pierwszą przejażdżkę nowymi autobusami.  Dodajmy, że wkrótce w najnowszych pojazdach MZK zostanie uruchomione Wi-Fi. Pasażerowie na pokładzie elektryków będą mieli możliwość korzystania z internetu w trakcie przejazdu bez konieczności wpisywania specjalnego kodu. Na razie darmowe łącze WiFi jest w dwóch pojazdach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Ostrołęka
Solaris
 • farafiu – 01.05.2015

  Debiut pierwszego elektrycznego autobusu miał miejsce w Jaworznie, tak w gwoli ścisłości ;) Co prawda PKM zamówiło go jako któreś z kolei, ale jako pierwsi otrzymali fabrycznie nowego elektryka. No i kupili z własnych środków ;)

 • krakus – 01.05.2015

  A jakoś od roku elektryki kursują na "154" w Krakowie

 • Hugo – 02.05.2015

  Krakus, wszystkie autobusy elektryczne kursujące po krakowie są wypożyczone ,od producentów bądź od wiedeńskiego przewoźnika.

 • top kek – 04.05.2015

  "Teoretycznie palma pierwszeństwa powinna trafić do Jaworzna, ale śląskie miasto nie zdecydowało się jeszcze na ich publiczną premierę."Po prostu miasto nie zrobiło politycznej pokazówki, a tym czasem autobus już w najlepsze kursuje na liniach. Poprawcie te kłamstwa.

 • rafał – 04.05.2015

  NA 10 czy 14 godzin wystarcza bateria????

 • judo – 06.05.2015

  To przecież skandal, jak ktoś mógł pomylić się na rzecz Jaworzna. Przeprosiny powinny być słowne w teleexpresie

 • właśnie – 07.05.2015

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rachunki-za-prad-o-150-zlotych-w-gore-przez,31,0,1786911.html

 • do rafała – 07.05.2015

  bateria starcza na 100 km czyli 1/3 potrzeb dziennych

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....