TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze Iveco Crossway 10,8LE już w Łasku
INFOBUS.PL - Opublikowano: 08.10.2018 16:00:30
fot. UM Łask

Rozpoczęły się dostawy do Łasku autobusów Iveco Crossway 10,8LE. Pierwsze z 10 egzemplarzy, które w kwietniu zamówiło miasto trafiło już na bazę tamtejszego Zakładu Komunikacji Miejskiej.

Przypomnijmy, że umowa Łaska z firmą ABP Bus&Coach ze Słupska, czyli dealerem autobusów Iveco w Polsce opiewa na 9 042 960 PLN brutto. Oznacza to, że jeden autobus wyceniono na 735 200 PLN netto. Wszystkie Crossway'e 10,8LE mają zostać przekazane miastu do końca października 2019 r. Jednak większość przyjedzie do Łasku jeszcze w tym roku. Umowa zakłada przekazanie 6 autobusów. Pierwsze już przekazano urzędnikom.

Iveco Crossway 10,8LE to pojazd o długości 10,845 m, szerokości 2,55 m i wysokości 3,23 m. Umożliwia podróż ok. 90 pasażerom, w tym 33 na fotelach typu Ster 6MS. Wejście na pokład pojazdu jest możliwe dzięki dwóm wejściom w układzie 2-2-0.

Crossway'e w wersji wybranej przez Łask są napędzane silnikiem Iveco Tector 7, który spełnia normę Euro 6. To jednostka o pojemności 6,728 l. Osiąga ona maksymalny moment obrotowy w wysokości 1020 Nm. Zblokowaną ją najprawdopodobniej z mechaniczną skrzynią biegów ZF. Do kompletu klasyczny most most napędowy. Tak skompletowany pojazd ma gwarantować dwie kluczowe kwestie, które są ważne z punktu widzenia użytkownika. W pierwszej kolejności to maksymalne obniżenie zużycia paliwa. Z kolei za sprawą zastosowania klasycznego mostu napędowego uzyskujemy uproszczenie czynności serwisowych oraz wydatków na części zamienne.

Wentylację przestrzeni pasażerskiej zapewniają wentylatory okna boczne. Miejsce pracy kierowcy stanowi kabina typu półzamkniętego. W przestrzeni pasażerskiej zamontowano 2 podwójne gniazda USB.

Czas na SIP. Zewnętrzne tablice diodowe świecą w kolorze bursztynowym. Z kolei wyświetlacz wewnętrzny stanowi monitor LCD, podświetlany w technologii LED. Jego celem będzie emisja informacji i reklam. Pojazdy są ponadto wyposażone w monitoring i system głosowych zapowiedzi przystanków.

Iveco Crossway 10,8LE to pierwsze od wielu lat nowe autobusy w Łasku. Z tej okazji miasto zaprasza na wydarzenie, które ucieszy wszystkich korzystających z miejskiej komunikacji. Dziś każdy może zobaczyć i nieodpłatnie wypróbować nowe autobusy ZKM. Wyruszą one z pl. 11 Listopada (trasa przebiegać będzie ulicami Łasku) i z pl. Szarych Szeregów (trasa ulicami Kolumny). Kursy zaplanowano od godz. 14.00 do 16.00 co 30 minut, a później do godz. 18 co 60 minut.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Łask
UM
ZKM Łask
Iveco
ABP
  • Kuba Lekki – 08.10.2018

    Paweł Barcik Mateusz Żydzik u nich też są łamańce 😍

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....