TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze hybrydy Volvo dla Australii
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.11.2017 10:15:03
Pierwsze hybrydy Volvo dla Australii

Niestety, ten egzotyczny kontrakt obejmuje tylko podwozia, a nie kompletne autobusy Volvo produkowane we Wrocławiu. Ale i na ten kontynent przyjdzie jeszcze kiedyś czas.

Volvo sprzedało osiem autobusowych podwozi hybrydowych w Australii. To jak do tej pory największe dotychczas autobusowe zamówienie szwedzkiego producenta na tym rynku. Pojazdy trafią do firmy Latrobe Valley, w południowo-wschodniej Australii. Kontrakt obejmuje osiem jednopokładowych hybrydowych podwozi z silnikami Euro 6.

Firma transportowa Latrobe Valley Bus Lines (LVBL) położona jest na wschód od Melbourne, wcześniej testowała - i to przez cały rok - pierwsza australijską hybrydę Volvo, które została zbudowana przez lokalną firmę zabudowującą - Volgren. Zamówione teraz pojazdy także wyprodukuje Volgren i dostarczy je w ciągu najbliższych trzech lat, a pierwsze trzy zostaną oddane do użytku w 2018 roku.

Autobusy hybrydowe będą operować wokół doliny Latrobe. Będą miały niską podłogę, aby poprawić dostęp pasażerów i bezpieczeństwo.

-"Autobusy hybrydowe Volvo są częścią naszego podejścia do zrównoważonych rozwiązań transportowych i jesteśmy dumni z tego, że pracujemy nad tym projektem z liniami autobusowymi Latrobe Valley. To pierwszy krok w kierunku w pełni elektrycznych autobusów w nadchodzących latach " - powiedział David Mead, pełniący obowiązki dyrektora generalnego Volvo Bus Australia i dodał. - Wcześniej technologia hybrydowea sprawdzona została w Australii w Perth, Brisbane, Canberze, Adelajdzie i Wollongong."

Jak podaje Volvo, autobus na bazie podwozia B5LH Hybrid zużywa o 30 procent mniej paliwa i oferuje ok. 50 procentową redukcję emisji tlenków azotu i cząstek. Aktualnie Volvo dostarczyło dotychczas operatorom komunikacji miejskiej ponad 3,6 tys. zelektryfikowanych autobusów. Część z nich to pojazdy o napędzie elektryczno-hybrydowym, produkowane we wrocławskiej fabryce Volvo.

Volgren z Marcopolo

Przy okazji informujemy, że nadwoziowa firma Volgren została na początku 2017 r. przejęta przez brazylijskie Marcopolo. W kwietniu br. koncern nabył pozostałe 25% udziałów w Volgren, największym australijskim producencie autobusów. Razem daje to 75% udziałów wykupywanych od grudnia 2011 r.

-"Od momentu przejęcia większościowego pakietu akcji w 2011 r., obie firmy pracowały ściśle w zakresie projektowania i produkowania najlepszych autobusów. Marcopolo jest jednym z największych producentów nadwozi autobusowych na świecie, dzięki czemu Volgren ma dostęp do najnowszych technologii, projektów i zaawansowanych systemów produkcyjnych" - powiedział Peter Dale, dyrektor generalny firmy Volgren

Zakup australijskiego producenta jest częścią strategii rozwoju Marcopolo i stanowi ważny krok w planach ekspansji spółki w regionie Azji i Pacyfiku.

Dale powiedział, że dzięki wsparciu Marcopolo, Volgren ma teraz mocną pozycję, by wspierać swój eksport do Azji - szczególnie do Japonii, gdzie obecnie firma dostarcza autobusy przegubowe do trzech operatorów, w tym Nishitetsu Railway Company, największego japońskiego przewoźnika autobusowego.

Poniżej od prawej - dyrektor generalny Volgren, Peter Dale oraz Ben Carroll, minister Przemysłu i Zatrudnienia Australii.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
hybryda
Volvo
Marcopolo
Australia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....