TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze gliwickie Scanie już na liniach!
Zbigniew Rafalski - Opublikowano: 12.10.2011 19:09:16 6 komentarzy
Pierwsze gliwickie Scanie już na liniach!

W ostatnich dniach na liniach KZK GOP obsługiwanych przez PKM Gliwice pojawiły się pierwsze długo oczekiwane przegubowe Scanie CN280UA. Łącznie w październiku br. do eksploatacji powinno zostać oddanych 10 sztuk nowych autobusów. Przypomnijmy, że Scania Polska zaprezentowała jeden z egzemplarzy przeznaczonych dla PKM Gliwice podczas tegorocznych majowych targów SilesiaKomunikacja. Już wtedy wszyscy oczekiwali, że nowe autobusy zostaną dostarczone do Gliwic znacznie wcześniej niż w 170 dni od podpisania umowy.


Tak się jednak nie stało i ostatecznie autobusy które miały być w Gliwicach na początku września zostały odebrane nieco później. Dotychczas PKM Gliwice nie eksploatował autobusów tej marki, tym samym dzięki nowej inwestycji park taborowy powiększył się do 9 marek (Ikarus, Dab, Kapena, Jelcz, Man, Mercedes, Solaris, Scania, Volvo). Na 174 sztuki autobusów w PKM największą ilość stanowią Solarisy –63 sztuki, następnie Ikarus, Dab i MAN. Po realizacji w 2010 roku kontraktu na dostawę 15 sztuk autobusów 12-metrowych dla PKM Jaworzno, kontrakt dla Miasta Gliwice jest drugim równie istotnym dla firmy Scania Polska, jaki w ostatnich latach został zrealizowany na południu kraju. Gliwice są również drugim w Polsce miastem które wprowadziło na linie najnowsze niskopodłogowe przegubowe Scanie z silnikami EEV. Starszą generację przegubowych OmniCity od ponad 10 lat użytkuje MPK Kraków, ale od 2003 roku w naszym kraju Scania Polska nie sprzedała żadnego nowego. Teraz ta bessa została przerwana. Kto następny?


Najnowsze autobusy PKM Gliwice mogą pomieścić ponad 160 osób w tym 43 na miejscach siedzących. Posiadają klimatyzację stanowiska pracy kierowcy, monitoring przestrzeni pasażerskiej z dodatkową kamerą rejestrującą obszar przed pojazdem, zapowiedź głosową przystanków, system gaszenia w komorze silnika oraz wydajne ogrzewanie. Niezwykle ważnym czynnikiem z punktu widzenia pasażera jest zastosowanie miękkich wkładek siedzisk pasażerskich, co zapewni wysoki komfort podróży na najdłuższych trasach. Za nowe Scanie PKM Gliwice zapłaci 12 004 763,10 zł brutto.


PKM Gliwice nie poprzestaje na tej jednej inwesctycji. W chwili obecnej jest już przygotowywany kolejny przetarg na autobusy 12, 15 i 18-metrowe. Mają one zostać dostarczone początkiem 2012 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gliwice
Scania
 • biały stoczek – 13.10.2011

  Kto następny? Nikt. Prezentują się nawet bardzo ładnie, ale po doświadczeniach z jazdy warszawskimi modelami to mam wrażenie że to największy szajs jaki jeździ po Warszawie. Oczywiście mówię o 12 metrowych modelach.

 • MK – 13.10.2011

  Racja - szajs jakich mało, rozpadają się w oczach, a w dodatku moim zdaniem są koszmarne. Aż dziwne że tylu przewoźników się na nie nabrało. Nie wiem jak produkując naprawdę fajne ciężarówki można tak spartolić autobus???

 • Tr.P.S. – 13.10.2011

  Wg. znajomych w Irlandii, nawet Irlandzka seria 25-ciu solówek nie jest za najlepsza technicznie - ale z drugiej strony jedne z lepszych wozów w Corku (wszystkie wozy są w zajezdni Capwell, w Corku).

 • Kuba – 14.10.2011

  Szkoda, że MPK Kraków nie dało im szajs i wybrali ten szajs z dużym S...

 • maciek – 14.10.2011

  @Kuba Tu jednak bym sie nie zgodził!!Jesli porównując wykonanie wnętrza i odgłosy trzeszczenia w czasie jazdy to jestem jak najbardziej za Solarisem, bo domyslam się,że o tego producenta Ci chodzi!:) Dla mnie Scania jest bardzo niemiłym zaskoczeniem!Spodziewałem się więcej po tej marce!Tak jak wcześniej napisał kolega MK, ciężarówki na tak , autobusy zdecydowanie na nie! Pozdrawiam!!

 • aK – 14.10.2011

  Dokładnie, w Krakowie już pierwsza 10-letnia Omnicity poszła do kasacji, przetrzymały ją ponad 10 lat starsze Alby tak jak już kilkunastoletnie Jelcze 181MB.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....