TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze autokary Neoplan Skyliner w Polsce
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.04.2018 11:21:53
Pierwsze autokary Neoplan Skyliner w Polsce

25 kwietnia br. miało miejsce przekazanie dwóch pierwszych w Polsce fabrycznie nowych, dwupokładowych autokarów Neoplan Skyliner. Pojazdy zakupiła czechowicka firma Bomatur.

Neoplan jest jedną z najbardziej zasłużonych marek dla przemysłu autobusowego. Była i jest ona pionierem wielu innowacyjnych rozwiązań w transporcie pasażerskim, a stylistyka takich autokarów jak Starliner czy Skyliner nie ma sobie równych i jest cały czas wzorem do naśladowania. Teraz po wielu latach nieobecności marka Neoplan wraca na polski rynek. I to w wielkim stylu. Na zdjęciu powyżej uroczyste przekazania z życzeniami "szerokości i wysokości" - od lewej: Aleksander Pawlas z MAN Truck & Bus Polska oraz Marcin i Artur Matlakowie z firmy Bomatur.

Majówkowe wzmocnienie

Przed tegorocznym sezonem turystycznym flota firmy Bomatur z Czechowic-Dziedzic powiększyła się o dwa wyjątkowe i fabrycznie nowe pojazdy - to pierwsze w Polsce dwupokładowe autokary Neoplan Skyliner z najnowszej generacji. W pięknym szampańskim kolorze, który jest znakiem firmowym śląskiej spółki. Każdy z nich mieści 83 pasażerów na swoich dwóch pokładach.

-"Jako pierwsi w Polsce odebraliśmy dwa fabrycznie nowe autobusy turystyczne Neoplan Skyliner. Jeżeli te pojazdy sprawdzą się to systematycznie będą one zastępowały wszystkie nasze piętrowe autokary, których mamy aktualnie 10 sztuk - mówi Marcin Matlak, współwłaściciel firmy Bomatur. - Nasze Skylinery są bardzo nowoczesne, wygodne, a co najważniejsze bardzo dobrze się prowadzą. Do tego dochodzi niskie zużycie paliwa na poziomie 28l/100km, które odnotowaliśmy podczas zimowych testów demonstracyjnego modelu. Myślę, że w naszych egzemplarzach osiągniemy podobne wyniki. W pierwszy rejs oba autokary udały się w sobotę, 28 kwietnia, do Grecji, co wydatnie pomogło nam w organizacji majówkowych wyjazdów. To najlepszy moment na piętrowy transfer."

Zakup "szampańskich" autokarów przez Bomatur to także pierwszy owoc nowej strategii spółki MAN Truck & Bus Polska, która ma przywrócić tę zasłużoną markę na polski rynek.

-"Pierwsze kroki w tym kierunku podjęliśmy pod koniec zeszłego roku, kiedy zorganizowaliśmy pokaz bezpiecznej i ekonomicznej jazdy autokarami Neoplan Skyliner i Neoplan Tourliner na specjalnym torze pod Radomiem - podkreśla Aleksander Pawlas, dyrektor sprzedaży autobusów turystycznych w MAN Truck & Bus Polska. - Teraz ta strategia przynosi efekty. Oprócz dwóch pierwszych Skylinerów dla firmy Bomatur, za moment przekażemy sześć autokarów typu Tourliner o długości 12-metrów, z których dwa trafią do firmy Trans Major z Krakowa. Tym samym po dłuższej przerwie marka Neoplan wraca na nasz rynek i to w liczbie aż ośmiu autokarów. To naprawdę duży sukces, tym bardziej, że wszystkie zamówione pojazdy rozpoczną swoją pracę jeszcze przed sezonem turystycznym 2018."

Jako Wysokość Skyliner

Neoplan Skyliner to dwupokładowy autokar o pojemności maksymalnej do 90 miejsc siedzących, z przestronnym pokładem dolnym i panoramicznym pokładem górnym. Model Skyliner ustala również nowe standardy w zakresie pojemności bagażnika: 11 m3 to w przypadku pojazdu piętrowego wyśrubowany wynik.

Oba autokary w barwach Bomaturu wyposażono w ten sam w nowoczesny i ekonomiczny silnik, czyli sześciocylindrową jednostkę MAN D26 o mocy 500 KM (368 kW) i maksymalnym momencie obrotowym 2300 Nm, który jest osiągany w zakresie od 1000 do 1400 obr./min. Silnik współpracujące ze zautomatyzowaną, 12-biegową skrzynią biegów MAN TipMatic, która wykorzystuje efekt toczenia się pojazdu do dalszego ograniczania zużycia paliwa.

Trochę historii

Piętrowy model Neoplana - Skyliner - ma już 50 lat. Historia jego sukcesu sięga aż 1967 roku, kiedy po raz pierwszy zachwycił swoją stylistykę klientów i pasażerów na całym świecie. Z kolei od czerwca 2015 roku autobus jest dostępny w wersji z silnikiem spełniającym normy emisji spalin EURO 6.

Ten dwupoziomowy kolos jest atrakcyjny m.in. ze względu na optymalne połączenie ekonomiczności, zmniejszenia zanieczyszczeń i ekskluzywnego komfortu. Nagrodzony projekt "Sharp Cut" o jasnym, spójnym profilu zapewnia najlepsze parametry aerodynamiczne. Pociągają one za sobą oszczędności paliwa do pięciu procent w porównaniu z innymi piętrowymi pojazdami bez aerodynamicznie zoptymalizowanej budowy.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autokar
Neoplan
Bomatur
piętro

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....