TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze autobusy elektryczne w Rumuni. Od Solarisa
- Opublikowano: 06.06.2018 11:00:19
Pierwsze autobusy elektryczne w Rumuni. Od Solarisa

31 maja miasto Kluż-Napoka oficjalnie powitało 10 autobusów elektrycznych Solaris Urbino 12 electric, które zostały zakupione w ramach kontraktu na 11 pojazdów z dofinansowaniem z szwajcarsko-rumuńskiego programu współpracy. Udział własny rumuńskiego miasta w projekcie wynosi 15%. Ostatni, 11 autobus z Bolechowa przyjedzie w Cluj-Napoca w czerwcu. Autobusy będą kursowały na liniach: 27, 28, 30 i 32.

Nowe autobusy oficjalnie weszły do eksploatacji w obecności burmistrza miasta Emila Boca, ambasadora Szwajcarii w Rumunii, Arkadiusza Michonskiego z polskiej ambasady w Rumunii, Eleodor Mandreş - sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i Liviu Neag, dyrektora CTP w Cluj-Napoca.

-"Dzisiaj, po raz pierwszy w Rumunii, wprowadzamy do ruchu autobusy elektryczne z dofinansowaniem szwajcarsko-rumuńskiego programu współpracy. Naszym celem jest, aby po 2025 r. cała flota publicznego transportu w mieście była bezemisyjna"- zapowiedział burmistrz miasta, Emil Boc.

Majowe przekazanie to efekt podpisanej przez gminę Kluż-Napoka umowy ramowej z Solaris Bus & Coach na dostawę łącznie 41 autobusów elektrycznych. Pierwsza transza obejmuje 11 pojazdów o wartości 26 121 980,83 lei netto (ok. 5,8 milionów dolarów).

Zakupione Solarisy mają pojemność 78 miejsc i zakres ok. 105 km. Są wyposażone w Wi-Fi, kamery monitoringu, klimatyzację i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Co dalej?

Poza 11 "szwajcarskimi" autobusami elektrycznymi, miasto Kluj-Napoka złożyło też wniosek o dofinansowanie w wysokości 71 571 147 lei netto z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 -2020. Zakłada on zakup:

  • 30 autobusów elektrycznych (II transza);

  • 50 trolejbusów;

  • 24 tramwaje.

Łączna kwota tych wniosków o finansowanie (autobusy elektryczne, tramwaje i trolejbusy) wynosi ponad 100 milionów euro.

Solaris w Rumuni

Autobusy z serii Urbino obsługują już transport publiczny w kilku rumuńskich miastach - m.in w Oradea (10 autobusów), Baia Mare (20 autobusów i 8 trolejbusów), Kluj-Napoka (40 autobusów), Piteşti (70 autobusów), Craiova ( 29 autobusów) i Galati (14 autobusów zbudowanych we współpracy ze Skodą).

Dzięki unijnym funduszom rumuński elektromobilny czeka szybki wzrost. W najbliższym czasie 100 elektrobusów chce zakupić Bukareszt, a 30 szt. + 15 e-minibusów miasto Suczawa.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
Solaris
Rumunia
  • Paweł Madeja – 06.06.2018

    zdecydowanie najładniejsze są w barwach Krakowskich

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....