TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsze autobusy elektryczne MAN na liniach
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.12.2019 12:00:57 1 komentarz
Pierwsze autobusy elektryczne MAN na liniach

W grudniu spółka MAN Truck & Bus przekazała do Hamburga swoje pierwsze w pełni elektryczne autobusy miejskie - MAN Lion`s City E i tym samym zaczęła etap drogowych testów.

Hamburg zrobił kolejny krok w kierunku realizacji swojej wizji zielonego systemu transportu, który nie generuje żadnych emisji. W połowie grudnia MAN Truck & Bus przekazał pierwsze dwa pojazdy MAN Lion's City E operatorom Hamburger Hochbahn AG i Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein GmbH (VHH). Obecnie te autobusy elektryczne są wykorzystywane w ramach codziennych operacji i zdobywają dalsze doświadczenie w zakresie e-mobilności.

Podczas przekazania pojazdów Peter Tschentscher, burmistrz Hamburga powiedział:

-"Potrzebujemy nowych technologii i kreatywnych rozwiązań, aby sprostać wielkim wyzwaniom, przed którymi stoją współczesne metropolie XXI wieku. To ochrona klimatu, mobilność i cyfrowa transformacja. Te nowe autobusy stanowią część strategicznych zmian pod względem mobilności, którą będziemy kontynuować w Hamburgu w nadchodzących latach. Przyszły system transportu naszego miasta będzie przyjazny dla środowiska i wygodny. Cały czas rozbudowujemy nasz system transportu publicznego i od 2020 roku będziemy zamawiać wyłącznie autobusy bezemisyjne. Każdy, kto w przyszłości będzie podróżował nowymi autobusami elektrycznymi, odbędzie podróż całkowicie neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla, ponieważ autobusy i pociągi w sieci transportowej Hamburga są zasilane w 100% zieloną energią elektryczną."

-"Naszym celem jest posiadanie floty całkowicie bezemisyjnej do 2030 r. Dlatego bardzo doceniamy fakt, że MAN jest kolejnym dostawcą autobusów bezemisyjnych na niemieckim rynku" - dodał Henrik Falk, prezes zarządu Hamburger Hochbahn AG .

Demo flota MAN

Przypomnijmy - w 2020 r., w pięciu krajach w Europie, zacznie działać demonstracyjna flota 15 autobusów elektrycznych MAN, które mają zostać kompleksowo sprawdzone przed uruchomianiem produkcji seryjnej w MAN Bus Starachowice.

Dwa hamburskie pojazdy MAN Lion's City E maja po 12 metrów długości i oferują miejsce dla 88 pasażerów. Silnik centralny autobusów elektrycznych znajduje się na tylnej osi i wytwarza 160 kW do maksymalnie 240 kW. Energia pochodzi z akumulatorów modułowych o pojemności aż 480 kWh. W rezultacie Lion's City E oferuje zasięg 200 km, a nawet do 270 km w sprzyjających warunkach klimatycznych.

Cel MAN jest jasny: zdobyć maksymalnie dużo doświadczeń przed startem seryjnej produkcji MAN Lion's City E w 12-metrowej wersji , co ma nastąpić w II połowie 2020 r. Następnie, po około sześciu miesiącach, ruszy seryjny montaż Lion's City EG w wersji z przegubowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
elektrobus
MAN
Niemcy
  • citaro – 21.12.2019

    Koszmarny jest ten opadający dach, reszta nawet znośna.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....