TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsza wizualizacja wrocławskich Solarisów
JK, WROCŁAW.PL - Opublikowano: 28.05.2014 22:08:53 14 komentarzy
Pierwsza wizualizacja wrocławskich Solarisów
Firma Solaris Bus &Coach przedstawiła projekt kolorystyki autobusów produkowanych dla MPK Wrocław. Będą one pomalowane na barwy żółte i czerwone, a więc takie, jakie ma flaga miasta. Oczywiście na burtach nie zabraknie również herbu Wrocławia. Ilustracja pokazuje propozycję kolorystyki. Zamówione pojazdyw wersji 12-metrowej będą się nieznacznie różniły w rzeczywistości od pokazanego projektu - m.in. liczbą drzwi(2-2-2 a nie jak na rysunku 2-2-0). Wizaulizacja ma przede wszystkim pokazać stylistykę nowych pojazdów, która jest …taka sama jak w poprzednio zamawianych egzemplarzach. Pojazdy będą tradycyjnie żółto-czerwone tak jak reszta wrocławskich autobusów. Wrocław nie skorzystał z szansy na zmianę swoich barw i wyróżnienie się od innych miast (m.in. Warszawy, Świdnicy, Wałbrzycha), które posiadają tabor o bardzo zbliżonej kolorystyce. Jak pokazuje przykład Rzeszowa, Torunia czy ostatnio Krakowa taka zmiana może zbliżyć pasażerów do miejskiego przewoźnika i zarazem pomóc w promocji transportu zbiorowego. fot. 1. Wizualizacja malowania Solaris Urbino 12 dla MPK Wrocław Pierwsze Solarisy powinny zasilić flotę wrocławskiego przewoźnika pod koniec sierpnia br. Będą one spełniać najwyższe standardy jeśli chodzi o dostępność dla osób niepełnosprawnych, komfort jazdy pasażerów, a także emisję spalin. Łącznie do końca stycznia przyszłego roku MPK pozyska 57 nowych autobusów (12 szt. przegubowych (mega) oraz 45 standardowych (maxi)), które będą dzierżawione przez okres dziesięciu lat.Wartość kontraktu to 77,5 mln. zł brutto. To nie koniec odnowy wrocławskiego taboru. Władysław Smyk, prezes MPK Wrocław zapowiedział podczas ostatniej konferencji prasowej, że tymi zakupami firma rozwiązała tylko połowę swoich kłopotów z wyeksploatowanym taborem i to nie koniec inwestycji. –„Niebawem będziemy wdrażać projekt, w którym część naszych zadań przewozowych będziemy chcieli zlecić podwykonawcom. W zamian od partnerów oczekujemy wniesienia do tego przedsięwzięcia około 60 nowych autobusów - wyjaśnia prezes Władysław Smyk. - W ten sposób chcielibyśmy do końca pierwszego kwartału 2015 roku w trakcji autobusowej wymienić około 120 pojazdów”–dodaje prezes. Wrocławskie MPK ma w swojej flocie w tej chwili ponad 350 autobusów. Sto z nich to egzemplarze Mercedes-Benz Citaro zakupione w latach 2008-2009. W zajezdniach stacjonuje także ponad 170 pojazdów marki Volvo –głównie w wersji 7700/7700A. Pojazdy, które wożą wrocławian najdłużej, to Ikarusy i Jelcze z roczników: 1993, 1994, 1995.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
Wrocław
MPK Wrocław
 • nsd – 28.05.2014

  Niebawem dużo sie zmieni a kolory różniły sie zawsze

 • ns – 28.05.2014

  Aż to wyróżnienie kolorystyczne lepiej aby były błłękitne jak tramwaje.Podróż mimo wszystko i tak sie polepszy wreszcie koniec gratów i niskiej jakości podróżowania

 • Renon – 29.05.2014

  Powinny być niebieskie jak tramwaje

 • Renon – 29.05.2014

  Powinny być niebieskie jak tramwaje

 • PR100 – 30.05.2014

  Skąd w ogóle ten pomysł na różne kolory dla autobusów i tramwajów we Wrocławiu?

 • wroclajf – 30.05.2014

  Niezbyt wyszukane to malowanie. Takie żółto-czerwone autobusy jeżdżą w wielu miastach w Polsce. Nie dało się wymyślić nic bardziej oryginalnego i ciekawego?

 • ster – 31.05.2014

  W Krakowie są niebieskie. Bardzo ładnie wyglądają. Ten żółty z czerwonym to niefortunny pomysł. Całkowity brak oryginalności

 • @ster – 31.05.2014

  W Krakowie niedługo będą szaro-niebieskie co już nie będzie wcale takie ładne. Co do żółtego z czerwonym to się zgadzam. Jest to zupełnie nieoryginalne.

 • Jacek – 31.05.2014

  marne to malowanie nic nowego

 • gość – 01.06.2014

  Koniec marudzenia. Malowanie jest zgodne z barwami miasta. Nikt nie będzie zmieniał flagi miasta pod kątem malowania autobusów i tramwajów. Z czasem malowanie będzie jednakowe.

 • Teofilow – 01.06.2014

  Kiedys w KAZDYM miescie byly kremowo-czerwone i jakos nikt nie narzekal..

 • obibok – 01.06.2014

  No! I mięso było na kartki.

 • Teofilow – 01.06.2014

  @obibok: Za to mieso bylo miesem! A nie ta sztuczna, chemiczna padlina z supermarkietu za 99 groszy..

 • KK – 02.06.2014

  @Teofilow: bo takie malowanie to powrót do komuny. Zero inwencji. Szkoda, że we Wrocławiu komunikacja jest traktowana po macoszemu.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....