TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pierwsza pikieta w PolskimBusie za nami
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.12.2015 20:00:56 16 komentarzy
Pierwsza pikieta w PoslkiBusie za nami

14 grudnia odbył się pierwszy w historii PolskiegoBusa protest części niezadowolonych kierowców.

Akcja miała nagłośnić utrudnianie działalności związkowej przez firmę oraz niskie płace. Jak podają organizatorzy, czyli Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza, w pikiecie wzięło udział ok. 150 osób ? m.in. solidaryzujący się ze zwolnionymi związkowcami kierowcy a także koleżanki i koledzy z komisji zakładowej w sieci sklepów bezcłowych Aelia, komisji pracujących w organizacjach pozarządowych, warszawskiej komisji środowiskowej oraz komisji pracowników sztuki. Ponadto w proteście wzięli udział przedstawiciele partii Razem. O postulatach związkowców pisaliśmy TUTAJ

Medialne poruszenie

Czy protest odniósł sukces? Na pewno informacyjny. O sprawie napisała m.in. Gazeta Wyborcza, a potem temat podjęły inne media. Stanowisko samego przewoźnika jest jednak jednoznaczne. ? ?Z niezależnych przyczyn oraz z ogromną przykrością musieliśmy uruchomić procedurę związaną z rozwiązaniem umów o pracę z pięcioma naszymi kierowcami z powodu konieczności likwidacji ich stanowisk pracy - mówi Piotr Bezulski, członek zarządu PolskiegoBusa. - Proces ten odbył się zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy, według standardowej procedury. Ponadto wszyscy zwalniani otrzymali odprawę przewidzianą przepisami prawa. Osoby, z którymi rozwiązano umowy o pracę nie były wówczas członkami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza. Przystąpiły do tej organizacji dopiero później, a powodem wypowiedzeń nie było ich zaangażowanie w prace tej organizacji.?

I dodaje: -?Jako firma jesteśmy poddawani regularnym kontrolom (również czasu pracy) ze strony Inspekcji Transportu Drogowego, które nie wykazują żadnych nieprawidłowości. Ponadto, warunki pracy w naszej firmie były w tym roku kilkukrotnie kontrolowane przez odpowiednie służby (m.in. Państwową Inspekcję Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Państwową Inspekcję Sanitarną), również na wniosek Inicjatywy Pracowniczej. Żadna z inspekcji nie wykazała jakichkolwiek nieprawidłowości. Pragniemy zaznaczyć, że działania podejmowane przez Inicjatywę Pracowniczą w żaden sposób nie wpłyną na funkcjonowanie firmy PolskiBus.com, a wszystkie kursy autokarów będą odbywały się zgodnie z planem? ? podkreśla Piotr Bezulski.

Związkowcy kontra związkowcy

Zgodnie z zapowiedziami związkowców z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza, jeżeli niczego nie wynegocjują, w marcu nie wyruszą w trasy.

Do akcji niezadowolonych kierowców nie przyłączyły się działające w PolskimBusie cztery związki zawodowe: NSZZ Solidarność, Sierpień 80, Solidarność 80 i Związek Zawodowy Kierowców w Polsce, które w sumie zrzeszają ok. 100 pracowników. Tym samym popierają oni dotychczasową politykę Souter Holdings Poland, a swoje cele statutowe osiągają poprzez regularne spotkania.

Jak podaje PolskiBus, aktualnie firma zatrudnia 620 kierowców (stan na 9 grudnia br.), z czego wszyscy zatrudnieni są na podstawie umów o pracę. Objęci są oni dodatkowo świadczenia typu: dopłaty do wypoczynku, platforma My Benefit (do wyboru bilety do kina, teatru, karty multisport), karty na dzień dziecka, dofinansowanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia, darmowe przejazdy czy zapomogi losowe.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PolskiBus
kierowca
związek
 • przecz ze zwiazkami – 14.12.2015

  zatrudnic nowych, ktorzy nie sa zadnych zwiazkach, a wszystkich strajkujacych na bruk

 • rozbawiony – 14.12.2015

  kierowcy PB też mają pracę w tej firmie "za nami"...

 • kierowca kierowca – 14.12.2015

  .... w d... ch się przewraca! Niech pojadą pracować do Mobilisu lub Europy ex. to zobaczą jak jest. ...

 • milosnik – 14.12.2015

  lepiej do PKS Grodzisk Maz .... popracują za 2,5 na godzinę to zaobaczą ^^

 • lysy – 15.12.2015

  Cały zarząd PB do wyrzucenia włącznie z liderami i wice

 • xxxc – 15.12.2015

  A we Wrocławiu to już mafia pracuje pan lider i wicelider i jego świta jeżdżą tylko i wyłącznie na delegacje zagraniczne dbając o to żeby czasamikierowca zwykły nie zarobił za dużo i tak 10 każdego miesiąca lider i jego świta ma Około 4 tyś a kiero zwykly 2.5 tyś najlepsze jest to że pseudo kierownik popiera to co oni wyprawiają z resztą liderzy to takie świnie lapczywena pieniądze że każdą robotę lepszą zabiorą dla siebie bądź swojej swity

 • szofer – 15.12.2015

  Ludzie nie pieprzcie głupot! Nie odmawiajcie ludziom prawa do strajku, to święte prawo demokratycznego świata. Po za tym właściciel Souter bogacz i żeruje na ciągle wykorzystywanych Polakach. W Estonii i Finlandii kierowcy nie pracują za 600 ?...

 • bomba – 15.12.2015

  Bardzo dobra reklama przed świętami.Teraz już nie wsiądę do wyzyskiwacza Polaków.Polska dla Polaków,a Szkot jak nie chce płacić- to do Siebie niech zmyka,a nie niewolnictwo wprowadza.

 • realista – 16.12.2015

  Jak się nie podoba w Polskim Busie to pawelec chętnie przyjmie panów kierowców za połowę obecnej stawki...

 • kierowca – 16.12.2015

  jakby PB jeździł za stawki kzkgop jak Pawelec też by tak płacił.

 • kierowca pb – 16.12.2015

  Dlaczego inne związki sie nie przyłaczły? Może sie wypowiedzą? Nie? to ja powiem! Ponieważ zeby zamknąć ryje związkowcą dyrektor dał im same wyjazdy zagraniczne i siedzą cicho, bo co... strzelą sobie w kolana? Związkowiec zarabia ponad 4000 zł a zwykły szary kierowca po 2500 i gdzie tu jest sprawiedliwość?!

 • kiero – 16.12.2015

  związki zawodowe zrujnują polską gospodarkę jak już zrobiły z kopalniami

 • zdrowy – 18.12.2015

  związki uratowały już AUTOSAN, a teraz ratują POLSKI BUS.POWODZENIA CHŁOPAKI!!!

 • Romano – 20.12.2015

  Dlaczego nikt nie wspomni o nagrodach dla biura i liderow w postaci trzynastej pensji .

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....