TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pięć ważnych zmian w PKS Polonus [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.03.2018 12:00:45
Ofensywa PKS Polonus - pięć nowości [FILM]

Bilety w RUCH-u, SkyCash, współpraca z Sindbadem oraz MDA Kraków plus nowe logo i stylistyka autobusów. O tym wszystkich nowościach rozmawiamy z Maciejem Acedańskim, prezesem PKS Polonus.

Bilety normalne i wirtualne

Jeszcze w marcu 2018 roku zakup biletów na ponad 2 500 kursów do około 2 800 miejscowości na terenie Polski i 20 krajów europejskich – dostępnych równolegle na platformie DworzecOnline.pl – umożliwi podróżnym aplikacja mobilna SkyCash. Dzięki współpracy operatorów, bilety autobusowe, podobnie jak bilety PKP Intercity, będzie można kupić z poziomu telefonu komórkowego, zyskując jednocześnie dostęp do faktury oraz innych funkcjonalności oferowanych przez poszczególnych przewoźników.

Z kolei tradycyjną sieć sprzedaży biletów PKP Polonus oraz ponad 210 innych przewoźników krajowych i międzynarodowych – zintegrowanych w systemie DworzecOnline.pl – uzupełnić może ponad 2 000 saloników prasowych, działających pod marką RUCH. Nawiązana współpraca zakłada wstępnie rozpoczęcie sprzedaży biletów autobusowych w kioskach na terenie całego kraju jeszcze w I połowie 2018 roku.


Dworcowi partnerzy

Istotnym elementem konsolidacji rynku jest też zacieśnienie współpracy między systemami sprzedażowymi głównych dworców autobusowych w Polsce, co pozwoli na integrację ofert przewozowych oraz efektywniejsze zarządzanie dostępnymi w sprzedaży – na różnych dworcach – miejscami na kursy wszystkich współpracujących przewoźników.

Tym samym, nawiązanie ścisłej współpracy między dwoma największymi dworcami autobusowymi w Polsce – krakowskim MDA i warszawskim Dworcem Zachodnim, do których dołącza dworzec MDA Nowy Sącz oraz Dworzec PKS w Elblągu, jest silnym impulsem do dalszej integracji ofert przewozowych i zacieśniania współpracy dworcowej na głównych węzłach przesiadkowych w Polsce.

Możliwość sprzedaży biletów na kursy łączone różnych przewoźników, wzajemna koordynacja uzgadnianych rozkładów jazdy i koordynacja sprzedaży wolnych miejsc w autobusach to element, który ucieszy nie tylko przewoźników, ale i wielu pasażerów gubiących się w wielu niepołączonych dotąd serwisach sprzedaży biletów.

Międzynarodowy pułap

Dzięki współpracy z Sindbadem – jedną z największych firm przewozowych w Europie – oferta dostępna na platformie DworzecOnline.pl rozszerzona zostanie o co najmniej 700 miast w całej Europie, do których dotrzeć będzie można z około 200 miejscowości w kraju ponad 300 autokarami znajdującymi się we flocie przewoźnika. Natomiast podróżni korzystający z wyszukiwarki na stronie www.sindbad.pl zyskają dostęp do pełnej oferty kursów oferowanych przez ponad 200 krajowych i 70 międzynarodowych przewoźników, realizujących ponad 2 000 kursów krajowych i 500 zagranicznych, w tym do ponad 2 500 miejscowości na terenie Polski i 300 miejscowości w ponad 20 krajach Europy Wschodniej, Środkowej i Zachodniej, w ramach globalnej siatki połączeń oferowanych przez PKS Polonus i przewoźników zintegrowanych na platformie DworzecOnline.pl.

Inwestycje

Dodatkowo PKS Polonus realizować będzie przygotowania do inwestycji na Dworcu Zachodnim oraz rozpocznie kolejny etap modernizacji taboru, inwestując na przestrzeni najbliższych dziewięciu miesięcy w zakup 7 nowych autokarów przeznaczonych do komunikacji dalekobieżnej, w tym międzynarodowej. Wdrożenie przyjętej strategii rozwoju może przynieść Polonusowi na koniec 2018 roku dalsze wzrosty, jak chociażby 5-8 proc. wzrost liczby pasażerów, mimo systematycznie malejącego rynku przewozów autobusowych. Przewoźnik nie wyklucza, że sprzedaż biletów PKS Polonus oraz biletów innych przewoźników, wykorzystujących platformę Dworzec Online.pl do wielokanałowej sprzedaży biletów, przekroczy łącznie w 2018 roku 5 mln szt.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
PKS Polonus
DworzecOnline
bilet
SkyCash

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....