TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pięć milionów elektrycznych kilometrów PKM Jaworzno
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.12.2019 13:00:38
5 mln kilometrów elektrobusów PKM Jaworzno;fot. Maciej Kowal, PKM Jaworzno

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie poinformowało, że ich flota autobusów elektrycznych przejechała już łącznie 5 milionów kilometrów.

-"Z ogromną dumą i radością informujemy Was, że dzisiaj, ok. 8:00, nasza flota autobusów elektrycznych przejechała łącznie 5 milionów kilometrów! Dziękujemy, że tak chętnie korzystacie z naszych usług, że kursujecie z nami coraz częściej oraz że dzięki Wam Miasto Jaworzno mogło trwale zapisać się w historii jako pionier e-mobilności w Polsce! Zapraszamy do naszych autobusów i… zaczynamy odliczanie do 10 milionów! - informuje przewoźnik na swojej stronie FB.

24 elektrobusy

Przypomnijmy, że to właśnie w Jaworznie w 2015 r. wprowadzono do eksploatacji pierwszy w Polsce autobus elektryczny.

Dziś na 60 eksploatowanych w mieście autobusów 24 to pojazdy elektryczne. Do 2020 r. miasto zamierza zakupić dalszych 20 szt. elektrycznych autobusów.

Po ich wprowadzeniu do eksploatacji wskaźnik udziału elektrobusów w całej flocie wyniesie około 65%. Miasto będzie też uczestniczyć w badaniach prototypów autonomicznych pojazdów transportu publicznego.

Najnowsze zamówienie

6 września Jaworzno otrzymało ofertę w przetargu na zakup 20 szt. autobusów elektrycznych, który podzielony na MAXI i MEGA zadania. Przypomnijmy, że miasto - dzięki unijnym środkom - chce kupić:

  • 5 szt. elektrobusów niskopodłogowych klasy MIDI o długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 8±2 % metrów do 10,5±2 % metra (w nomenklaturze Jaworzna "autobusy E 10") o szacunkowej wartości 9 650 000 PLN netto, co daje jednostkową ceną pojazdu na poziomie 1 930 000 PLN netto;

  • 15 szt. elektrobusów niskopodłogowych klasy MAXI o długości całkowitej zawierającej się w przedziale od 11,8±2 % metra do 12,15±2 % metrów (w nomenklaturze Jaworzna "autobusy E 12") o szacunkowej wartości 35 850 000 PLN netto, co daje jednostkową ceną pojazdu na poziomie 2 390 000 PLN netto.

Cały czas czekamy na decyzję PKM ws. tego zamówienia i ewentualną umowę. O tym przetargu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Wymiana baterii

PKM Jaworzno bierze także udział w pilotażowym projekcie w zakresie wymiany baterii w elektrobusach (w testowanym autobusie marki Yutong), gdzie chodzi o zarządzanie procesem ładowania oraz optymalne wykorzystanie infrastruktury elektroenergetycznej.

Dla PKM Jaworzno udział w projekcie to kolejny krok w budowaniu nowoczesnej, ekologicznej, sprawnej i komfortowej komunikacji miejskiej. Tauron liczy także na zdobycie doświadczeń w zakresie magazynowania energii, rozwoju inteligentnych sieci energetycznych (tzw. Smart Grid) oraz poprawy efektywności energetycznej.

-"Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie jest krajowym liderem we wdrażaniu nowych technologii w publicznym transporcie zbiorowym. To u nas wdrożono po raz pierwszy Open Payment System, to u nas pojawił się w regularnej eksploatacji pierwszy zakupiony w Polsce autobus elektryczny. To również u nas zainstalowana została pierwsza stacja obsługi autobusów elektrycznych wyposażona w unikalną technologię szybkiej wymiany baterii trakcyjnych w autobusach. Eksploatacja tej stacji pozwoli nam na zdobycie doświadczeń wspierających w przyszłości nie tylko rozwój programu e-mobility naszej spółki, ale również rozwój elektromobilności w całej Polsce i poza jej granicami - mówi Zbigniew Nosal, prezesa PKM Jaworzno.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
PKM Jaworzno

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....