TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PFR: Za rok ponad 400 elektrobusów w Polsce
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.12.2018 12:00:46
PFR: Za rok ponad 400 elektrobusów w Polsce

Przez dwa lata Polski Fundusz Rozwoju organizował warsztaty, spotkania, tworzył analizy, pracował z ekspertami i instytucjami w całym kraju. Wszystko po to, aby zaktywizować samorządy terytorialne i upowszechnić wśród nich wiedzę o korzyściach rozwoju elektromobilności.

Efekt? W lutym 2017 roku w polskich miastach jeździło 30 elektrycznych autobusów, teraz jest ich ponad 130, a za rok będzie już między 400 a 500. Aby pomóc w dalszym rozwoju transportu zeroemisyjnego w Polsce, PFR wydał kompendium wiedzy: "Elektromobilność w transporcie publicznym – praktyczne aspekty wdrażania".

Przewodnik po istotnych aspektach elektromobilności swoją inaugurację miał podczas najważniejszego globalnego forum poświęconego światowej polityce klimatycznej - COP24 w Katowicach. Jest on zwieńczeniem dwóch lat współpracy Polskiego Funduszu Rozwoju, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Energii oraz 41 miast i gmin, którzy zainicjowali wspólnotę samorządów i instytucji, mającą strategiczny wpływ na rozwój transportu zeroemisyjnego w polskich miastach.

Elektryczna wiedza

Publikacja skierowana jest przede wszystkim do samorządów, instytucji pożytku publicznego i prywatnych przewoźników, którzy planują wprowadzić elektryczny transport publiczny i samochodowy. Dzięki niej, niezależnie od miejsca czy zmian personalnych, samorządowcy mają teraz dostęp do tej samej wiedzy o transporcie zeroemisyjnym, po którą mogą sięgnąć w każdym momencie. Przewodnik "Elektromobilność w transporcie publicznym – praktyczne aspekty wdrażania" jest ważnym krokiem w kierunku rozwoju transportu zeroemisyjnego w Polsce, która ma szansę stać się liderem elektromobilności w regionie.

Podstawą podręcznika są rozległe doświadczenia praktyczne zdobyte w czasie spotkań, jak również analizy badań naukowych – krajowych i zagranicznych, ukazujących techniczne aspekty elektromobilności w komunikacji miejskiej. Celem powstania podręcznika jest ułatwienie i zoptymalizowanie wdrażania elektrycznego transportu w miastach w oparciu o przemyślaną strategię działania, wsparcie merytoryczne w procesie podejmowania decyzji i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jako, że przed polskimi samorządami stoi niezwykle ważne zadanie, opracowanie te dotyka ram społecznych, prawnych, ekonomicznych i eksploatacyjnych, sygnalizując również najistotniejsze problemy.

Postęp na naszych oczach

-W lutym 2017 roku pięć miast miało w Polsce autobusy elektryczne - około 30 sztuk. Minęło niecałe dwa lata, tych miast jest około 20, mamy ponad 130 autobusów, do końca przyszłego roku ma ich być między 400 a 500. To oddaje skalę i tempo zmian w transporcie publicznym. To również oznacza, że została przełamana bariera świadomości, która u wszystkich, którzy zajmują się zarządzaniem zmianami jest na pierwszym miejscu. Dzisiaj w ramach business development w PFR idziemy w kierunku smart city, gdzie e-mobilność jest jednym z kluczowych jego wątków- mówił Włodzimierz Hrymniak, koordynator programu E-bus w Polskim Funduszu Rozwoju.

Autorami opracowania są prof. dr hab. Olgierd Wyszomirski, dr Marcin Wołek, mgr Aleksander Jagiełło, mgr inż. Marcin Koniak, dr inż. Mikołaj Bartłomiejczyk, dr hab. Krzysztof Grzelec, mgr Marcin Gromadzki, a za redakcję odpowiedzialni byli Barbara Szumska z Polskiego Funduszu Rozwoju i Łukasz Witkowski z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Podręcznik polecany jest przez Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigę Emilewicz, Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego, Dyrektora Zarządzającego Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych Macieja Mazura oraz środowisko naukowe, reprezentowane przez dr hab. Tadeusza Dyra, kierownika Katedry Ekonomii, Wydziału Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Rekomendujący zwrócili uwagę na bogatą zawartość merytoryczną, dostępną formę przedstawienia informacji i skupienie się na praktycznych aspektach wdrażania elektromobilności w transporcie publicznym. Partnerem wydawnictwa zostało Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.

Zachęcamy do pobrania i zapoznania się z publikacją.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
raport
elektromobilność
PFR
PSPA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....