TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Personalne transfery na komunikacyjnym szczycie
GAZETA WYBORCZA WROCŁAW, GAZETA WYBORCZA POZNAŃ - Opublikowano: 30.03.2011 20:43:27
Personalne transfery na komunikacyjnym szczycie

Początek br. obfitował w ciekawe \'personalne transfery\' w branży transportu publicznego. W tym miesiącu szefem wrocławskiego MPK został Władysław Smyk, dotychczasowy dyrektor sprzedaż autobusów Volvo w Polsce. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie MPK Wrocław: –„Rada Nadzorcza MPK Sp. z o.o. powołała na stanowisko prezesa spółki Władysława Smyka, dotychczasowego dyrektora sprzedaży i wiceprezesa Volvo Polska. Najważniejsze zadania jakie Rada Nadzorcza postawiła przed nowym prezesem to: dalsza poprawa jakości usług, uruchomienie linii Tramwaju Plus oraz uruchomienie Kolei Aglomeracyjnej i jej integracja z systemem transportu publicznego we Wrocławiu. Rada Nadzorcza jednocześnie przyjęła rezygnację dotychczasowego prezesa zarządu Witolda Turzańskiego.”
Jak możemy przeczytać w lokalnych gazetach –odwołanie ze stanowiska prezesa MPK Witolda Turzańskiego nie było wielkim zaskoczeniem. O tym, że spółka potrzebuje kogoś, kto w jej funkcjonowanie tchnie nowego ducha, mówiło się we Wrocławiu od dawna. Turzański miał opinię dyrektora starego typu, człowieka blisko związanego z załogą firmy. Warto podkreślić, że przepracował w MPK niemal 30 lat! To w naturalny sposób wiązało mu ręce, gdy przychodziło rozmawiać z silnymi związkami zawodowymi, które występowały raz o podwyżki, raz o nagrody. Powołanie na stanowisko prezesa spółki Władysława Smyka, związane przez ostatnie lata z Volvo, człowieka z doświadczeniem w biznesie, to sygnał, że MPK kierowane jest na nowe tory. Władze Wrocławia wiążą z jego nominacją ogromne nadzieje, bo ktoś musi w końcu w MPK posprzątać. Przed prezesem Smykiem bardzo trudne zadanie i przeprowadzenie MPK „ze starego w nowe”byłoby jego wielkim sukcesem. Przypomnijmy, że Władysław Smyk był już prezesem MPK Wrocław w latach 1994 –1997. Teraz wraca na „stare śmieci”po ostatnich latach umiarkowanych sukcesów na polu sprzedaży autobusów Volvo w Polsce. Mamy nadzieję, że na nowym stanowisku osiągnie zdecydowanie bardziej spektakularne sukcesy.

I na koniec krótko o transferze w odwrotną stronę. W styczniu br. wymówienie z pracy złożył Zbigniew Rusak, który kierował Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu i to od momentu powołania tej instytucji do życia. Wcześniej wiele lat pracował w MPK Poznań, m.in. jako szef działu organizacji przewozów. Na początku roku postanowił odejść z zajmowanego stanowiska w ZTM Poznań gdyż –jak informuje „Gazeta Wyborcza Poznań”–przyjął lepiej płatną ofertę pracy. Zbigniew Rusak w ZTM-ie pracował do końca lutego br., a następnie od marca wzmocnił szeregi działu sprzedaży autobusów miejskich Mercedes-Benz w spółce EvoBus Polska. Należy tylko wyrazić żal, że Poznań tak lekko pozbył się doskonałego fachowca, który w ostatnim czasie m.in. mocno przyspieszył integrację komunikacji w obrębie aglomeracji poznańskiej. Oby jego następca podchodził do swojej pracy z równie wielką pasją.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Poznań
MPK Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....