TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Personalne transfery na komunikacyjnym szczycie
GAZETA WYBORCZA WROCŁAW, GAZETA WYBORCZA POZNAŃ - Opublikowano: 30.03.2011 20:43:27
Personalne transfery na komunikacyjnym szczycie

Początek br. obfitował w ciekawe \'personalne transfery\' w branży transportu publicznego. W tym miesiącu szefem wrocławskiego MPK został Władysław Smyk, dotychczasowy dyrektor sprzedaż autobusów Volvo w Polsce. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie MPK Wrocław: –„Rada Nadzorcza MPK Sp. z o.o. powołała na stanowisko prezesa spółki Władysława Smyka, dotychczasowego dyrektora sprzedaży i wiceprezesa Volvo Polska. Najważniejsze zadania jakie Rada Nadzorcza postawiła przed nowym prezesem to: dalsza poprawa jakości usług, uruchomienie linii Tramwaju Plus oraz uruchomienie Kolei Aglomeracyjnej i jej integracja z systemem transportu publicznego we Wrocławiu. Rada Nadzorcza jednocześnie przyjęła rezygnację dotychczasowego prezesa zarządu Witolda Turzańskiego.”
Jak możemy przeczytać w lokalnych gazetach –odwołanie ze stanowiska prezesa MPK Witolda Turzańskiego nie było wielkim zaskoczeniem. O tym, że spółka potrzebuje kogoś, kto w jej funkcjonowanie tchnie nowego ducha, mówiło się we Wrocławiu od dawna. Turzański miał opinię dyrektora starego typu, człowieka blisko związanego z załogą firmy. Warto podkreślić, że przepracował w MPK niemal 30 lat! To w naturalny sposób wiązało mu ręce, gdy przychodziło rozmawiać z silnymi związkami zawodowymi, które występowały raz o podwyżki, raz o nagrody. Powołanie na stanowisko prezesa spółki Władysława Smyka, związane przez ostatnie lata z Volvo, człowieka z doświadczeniem w biznesie, to sygnał, że MPK kierowane jest na nowe tory. Władze Wrocławia wiążą z jego nominacją ogromne nadzieje, bo ktoś musi w końcu w MPK posprzątać. Przed prezesem Smykiem bardzo trudne zadanie i przeprowadzenie MPK „ze starego w nowe”byłoby jego wielkim sukcesem. Przypomnijmy, że Władysław Smyk był już prezesem MPK Wrocław w latach 1994 –1997. Teraz wraca na „stare śmieci”po ostatnich latach umiarkowanych sukcesów na polu sprzedaży autobusów Volvo w Polsce. Mamy nadzieję, że na nowym stanowisku osiągnie zdecydowanie bardziej spektakularne sukcesy.

I na koniec krótko o transferze w odwrotną stronę. W styczniu br. wymówienie z pracy złożył Zbigniew Rusak, który kierował Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu i to od momentu powołania tej instytucji do życia. Wcześniej wiele lat pracował w MPK Poznań, m.in. jako szef działu organizacji przewozów. Na początku roku postanowił odejść z zajmowanego stanowiska w ZTM Poznań gdyż –jak informuje „Gazeta Wyborcza Poznań”–przyjął lepiej płatną ofertę pracy. Zbigniew Rusak w ZTM-ie pracował do końca lutego br., a następnie od marca wzmocnił szeregi działu sprzedaży autobusów miejskich Mercedes-Benz w spółce EvoBus Polska. Należy tylko wyrazić żal, że Poznań tak lekko pozbył się doskonałego fachowca, który w ostatnim czasie m.in. mocno przyspieszył integrację komunikacji w obrębie aglomeracji poznańskiej. Oby jego następca podchodził do swojej pracy z równie wielką pasją.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Poznań
MPK Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....