TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pasażerska dezynfekcja w tarnowskich autobusach
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.06.2020 17:00:39
Dozowniki z płynem do dezynfekcji w tarnowskich autobusach; fot. Łukasz Grygiel / eska Tarnów

Spółka MPK Taranów zamówiła już 100 dozowniki z płynem do dezynfekcji. To kolejne miasto w Polsce, które stawia na tego typu, antywirusowe rozwiązanie.

Wcześniej do Szczecina, Poznania i Stargardu swoje rozwiązanie dostarczył bydgoski Pixel.  Z kolei do tarnowskich autobusach elektroniczne, automatyczne dyspensery do płynu dezynfekcyjnego dostarczyła firma Kastell.

Wchodzisz do autobusu? Dezynfekuj ręce!

Wraca normalność, ale...

W autobusach tarnowskiej komunikacji publicznej przybywa pasażerów, przywrócony został normalny rozkład jazdy na okres wakacyjny, a MPK Tranów stara się, aby podróż autobusem była jak najbardziej bezpieczna dla pasażerów.

-"Rozpoczynamy montaż elektronicznych, automatycznych dyspenserów do płynu dezynfekcyjnego służącego do dezynfekcji rąk – mówi prezes MPK Tarnów, Jerzy Wiatr. - Firma zamówiła już 100 sztuk tych urządzeń za kwotę 30 tys. zł. Urządzenia będą dostępne dla wszystkich pasażerów w centralnej części każdego autobus.

Do dezynfekcji używany będzie certyfikowany płyn biobójczy. Takie same urządzenia będą także dostępne dla klientów stacji Mpetrol oraz Stacji Diagnostycznej MPK.

Pełna dezynfekcja

Ponadto cały czas wszystkie autobusy MPK są codziennie dokładnie dezynfekowane. Używane są do tego celu certyfikowane środki biobójcze o zawartości alkoholi co najmniej 70%. Dezynfekcja poręczy, uchwytów, kasowników i oparć siedzeń jest wykonywana przez przeszkolony personel po wcześniejszym umyciu całego pojazdu wewnątrz i zewnątrz. Do codziennego mycia podłogi każdego autobusu także dodawane są środki biobójcze.

Zabiegi dezynfekcji przeprowadzane są nieprzerwanie od połowy marca.

Normalny rozkład

Po kilku tygodniach obowiązywania na liniach autobusowych w mieście rozkładu jazdy na soboty, od 15 czerwca wrócił normalny rozkład na okres wakacyjny. Przypomnijmy, że na wakacje tarnowska komunikacja publiczna o dawna zmienia rozkład kursowania autobusów, uwzględniając fakt, iż uczniowie kończą dojazdy do szkół i wypełnienie autobusów jest znacznie mniejsze. We wrześniu, wraz z nowym rokiem szkolnym, przywracane są standardowe rozkłady.

W rozkładach kursów umieszczonych na przystankach i w ich wersjach elektronicznych przy kursach, które nie odbywają się w wakacje widnieje literka "W".

Ponieważ w tym roku szkolnym uczniowie już nie wrócą do szkół, wakacyjne rozkłady wystartowały kilkanaście dni wcześniej. Rozkłady wakacyjne w dni robocze różnią się od standardowych rozkładów tym, że odbywa się 5,5 proc. kursów mniej.

Co z klimą?

Pewnym mankamentem dla pasażerów jest fakt, iż ze względów bezpieczeństwa w autobusach nie działa klimatyzacja. Zdaniem epidemiologów, użytkowanie klimatyzacji może znacząco zwiększyć ryzyko zakażenia pasażera koronawirusem. Wyłączenie klimatyzacji wymusza otwarcie okien, w które wyposażone są wszystkie użytkowane przez MPK w sezonie letnim autobusy, a to powoduje szybką i silną wymianę powietrza podczas jazdy redukując prawie do zera ryzyko zakażenia.

Stała dostawa świeżego powietrza z zewnątrz, wraz z zachowaniem odpowiedniego dystansu pomiędzy pasażerami powoduje, że czas ekspozycji na zarazki jest bardzo krótki, a ilość tzw. wirionów jest niezmiernie mała redukując ryzyko zakażenie do minimum.

MPK Tranów przypomina - dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa konieczne jest też noszenie maseczki w czasie całej podróży autobusem. To nakaz prawny.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
pasażer
MPK Tarnów

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....