TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pasażerska dezynfekcja w każdym poznańskim autobusie
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.06.2020 10:00:16
Pasażerska dezynfekcja w każdym autobusie i tramwaju MPK Poznań; fot. UM Poznań

Wszystkie tramwaje i autobusy MPK Poznań zostały już wyposażone w bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk. Zależnie od typu pojazdu, można je znaleźć przy drugich lub trzecich drzwiach.

-"Bezpieczeństwo oraz zdrowie pasażerów i pracowników to dla MPK Poznań kwestie priorytetowe. Dlatego wraz z wystąpieniem pandemii COVID-19 przedsiębiorstwo stosuje różnorodne rozwiązania mające jeden cel: ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa" – podkreśliła rzeczniczka prasowa MPK Poznań Agnieszka Smogulecka.

4 tysiące dawek

MPK Poznań zamówiło 635 automatycznych, bezdotykowych urządzeń do dezynfekcji rąk. Zostały w nie już wyposażone wszystkie pojazdy.

-"Automaty można znaleźć przy drugich drzwiach we wszystkich autobusach oraz tramwajach Siemens. W pozostałych tramwajach – ze względów konstrukcyjnych – dezynfektory rozmieszczone są w strefie drugich i trzecich drzwi, natomiast w tramwajach Moderus Beta w części niskopodłogowej. Zachęcamy pasażerów do korzystania z urządzeń" – podkreśliła Smogulecka.

Tłumaczyła, że dezynfektory wyposażone są w czujniki. Żeby z nich skorzystać wystarczy podłożyć pod nie ręce – wtedy rozpylona zostanie substancja dezynfekująca.

-"Dzięki szybkiej reakcji na podłożenie rąk skorzystanie z urządzeń nie tamuje ruchu osób wsiadających i wysiadających z pojazdu. Pełny zbiornik o pojemności 1,5 litra zapewnia co najmniej 4 tys. dawek preparatu. Dezynfektory sprawdzane są codziennie, w trakcie przeglądów dolewany jest płyn do zbiornika" – zapewniła.

Co dalej?

Rzeczniczka dodała także że MPK Poznań m.in. cały czas codziennie dezynfekuje pojazdy, a w pobliżu kabin prowadzących pojazdy utrzymuje strefy buforowe, w których nie mogą przebywać pasażerowie.

-"Na przystankach, na których wsiadają/wysiadają pasażerowie, drzwi otwiera prowadzący pojazd – nie ma konieczności korzystania z przycisków. Na wszystkich autobusach i tramwajach MPK Poznań znajdują się informacje zawierające maksymalną liczbę pasażerów, którzy mogą jednocześnie podróżować danym pojazdem. W razie konieczności, o ograniczeniach w przemieszczaniu się przypomina komunikat głosowy. Komunikaty przypominają również o konieczności zakrywania ust i nosa w środkach transportu publicznego. MPK Poznań bierze też udział w prowadzonej dezynfekcji przystanków" – podała.

Smogulecka zaznaczyła, że spółka na bieżąco reaguje na zmieniające się okoliczności. Dodała, że właśnie w związku z luzowaniem obostrzeń i ze zwiększoną liczbą pasażerów w środkach komunikacji miejskiej, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie podróżnych

Według ostatnich danych w Wielkopolsce do tej pory zanotowano 2501 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 170 osób zmarło, a 1821 wyzdrowiało. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
pasażer
MPK Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....