TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pabianice wybierają nowe barwy autobusów [SONDA]
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.02.2018 14:46:25
Pabianice wybierają nowe barwy autobusów [SONDA]

Kolejne miasto przymierza się do zmian barw miejskich autobusów wraz z zakupem większej partii nowych pojazdów. Co wybiorą Pabianice? Konkurs potrwa do 21 lutego.

Odo głosowania na nową kolorystykę taboru MZK zaprasza prezydent Pabianic, Grzegorz Mackiewicz. Na "pierwszy ogień" pójdzie 18 nowych autobusów hybrydowych Solaris Urbino 12 Hybrid. Do wyboru jest pięć schematów malowania - wszystkie przygotował dostawca autobusów, czyli firma Solaris Bus & Coach S.A.

Głosować można do środy 21 lutego do godz. 19.00 papierowo w Biurze Obsługi Klienta MZK przy ul. Narutowicza 9 lub elektronicznie na portalach komunikacjapabianice.pl, epainfo.pl i zyciepabianic.pl.

5 projektów do wyboru

Co warto podkreślić, każdy projekt jest zgodny z wymogiem miasta oraz obowiązującym planem transportowym i zawiera jednolite barwy miejskie, czyli niebiesko-żółte. Pierwszy projekt jest bardzo zbliżony do obecnego wzoru malowania, natomiast cztery pozostałe stanowią jego modyfikacje, wzbogacone m.in. o elementy koloru srebrnego lub zielonego (symbolizującego, że autobusy są ekologiczne). Projekty od 1 do 3 obejmują malowanie autobusów, natomiast nr 4 i 5 zawierają naklejane elementy graficzne.

Celem głosowania jest wybranie generalnej wizji schematu malowania nowych pojazdów. Na jej podstawie będą następnie ustalane detale. Pabianice zapraszają do głosowania!

Nowe hybrydy

Przypomnijmy, że zakup nowych autobusów jest realizowany w ramach projektu "Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach", na który miasto pozyskało ponad 48 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Dotacja na zakup autobusów wyniesie 85% kosztów netto.

Pabianice w ramach przetargu zakupiły 18 hybrydowych autobusów Solaris Urbino 12 Hybrid. Umowa o wartości 33 mln 874 tys. zł została podpisana 18 stycznia 2018 r. Zamówione autobusy będą miały napęd hybrydowy BAE Systems oraz silnik spalinowy Cummins Euro 6. Dzięki temu zmniejszy się zużycie paliwa. Pojazdy zostaną wyposażone m.in. w klimatyzację, monitoring, biletomat na kartę płatniczą oraz wewnętrzny i zewnętrzny system zapowiedzi (przystanków, numeru linii i kierunku). Pasażerowie skorzystają z ładowarek USB oraz bezpłatnego internetu. Dla bezpieczeństwa zamontowane zostaną po cztery kamery wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych będzie platforma ułatwiającą wjazd na wózkach oraz dodatkowo m.in. przyciski sygnalizacyjne (np. Stop i Drzwi) opisane alfabetem Braille'a. W autobusach będzie minimum 80 miejsc ogółem, w tym ponad 8 siedzących dostępnych z niskiej podłogi.

Zgodnie z umową pierwszych 10 hybrydowych autobusów pojawi się w Pabianicach pod koniec 2018 roku, 8 kolejnych do końca maja 2019 roku. Zastąpią przede wszystkim 22-letnie MAN-y będące w taborze Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Szerszy projekt

Zakup 18 autobusów hybrydowych to najważniejsza część projektu "Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach", na który miasto pozyskało 48 mln zł dofinansowania unijnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Wartość projektu ogółem wynosi 70,5 mln zł. Inne elementy projektu to budowa dworca autobusowego na pętli Waltera-Jankego, budowa nowej krańcówki dla autobusów na ul. Podmiejskiej, modernizacja zajezdni autobusowej przy ul. Lutomierskiej, montaż inteligentnego systemu transportowego (tablice informacji pasażerskiej i monitoring wizyjny na przystankach), zakup i montaż biletomatów stacjonarnych i mobilnych. Powstanie również ponad 14 km dróg dla rowerów wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zakończenie realizacji projektu przewidywane jest na I kwartał 2020 roku.

A Waszym zdaniem który projekt jest najlepszy?Sonda: Moim zdaniem nowe pabianickie autobusy najlepiej będą wyglądać jako:

Projekt numer 1
24 (33.3 %)
Projekt numer 2
7 (9.7 %)
projekt numer 3
7 (9.7 %)
Projekt numer 4
6 (8.3 %)
Projekt numer 5
28 (38.9 %)
Przepisz kod z obrazka:

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
MZK Pabianice
Solaris
hybryda
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....