TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pabianice mają nowe autobusy
Zbigniew Rafalski - Opublikowano: 29.10.2008 00:03:35
Pabianice mają nowe autobusy

W poniedziałek 13.10.2008 r. uroczyście zostało poświęconych dziewięć nowych autobusów Solaris. Autobusy są niskopodłogowe na całej długości i mogą pomieścić ponad 100 pasażerów w tym 28 na miejscach siedzących. Naprzeciw drugich drzwi znajduje się dodatkowe stanowisko do kotwiczenia wózka inwalidzkiego lub dziecięcego.

Nowe Solarisy Urbino 12 wyposażone są w silniki DAF o mocy 249 KM spełniające normę czystości spalin EURO 4 oraz automatyczne skrzynie VOITH typ DIVA 5.

Dla zagwarantowania bezpieczeństwa pasażerów autobusy posiadają pełen monitoring przestrzeni pasażerskiej składający się z trzech kamer, monitora w kabinie kierowcy oraz rejestratora, który zapisuje obraz z kamer na kilka tygodni, dzięki czemu z łatwością można odtworzyć ewentualne zdarzenia na liniach. Pan Prezes Jarosław Habura nie zapomniał również o swoich kierowcach, którzy wiele godzin spędzają za kierownicą pojazdów, z których każdy wart jest ponad 900 tys zł brutto. Stanowisko pracy kierowcy posiada komfortową klimatyzację,  w pełni regulowane deski rozdzielcze, dodatkowe oświetlenie specjalnych podpórek na podręczny rozkład jazdy, zamykane drzwi kabiny gwarantujące większe bezpieczeństwo kierującego zwłaszcza w godzinach nocnych oraz czujniki cofania zamontowane na tylnym zderzaku.

System informacji pasażerskiej dostarczony przez firmę R&G Mielec posiada funkcję zapowiedzi głosowej dla osób niedowidzących oraz przejrzyste tablice kierunkowe.

Szerokie przesuwne okna boczne umożliwiają recyrkulację powietrza we wnętrzu, nawet w upalne dni, a dodatkowe ich przyciemnienie zapobiega nadmiernemu przenikaniu promieni słonecznych do przestrzeni pasażerskiej.

Ciekawostką jest zamontowanie panoramicznego okna przedniego, niedzielonego, z reguły montowanego w autobusach przeznaczonych na eksport. Zdaniem Pana Prezesa takie rozwiązanie jest dużo bardziej estetyczne i sprawia że autobus naprawdę się prezentuje.

Pabianice są kolejnym po Łodzi miastem w województwie łódzkim, po którym od tego roku rozpoczęły kursować autobusy z podpoznańskiej fabryki. Do tej pory jedyne Solaris można było spotkać w Zduńskiej Woli gdzie tamtejsze MPK od kilku lat z powodzeniem eksploatuje 5 sztuk Urbino 9 i 5 sztuk Urbino 12.

W chwili obecnej na liniach obsługiwanych przez MZK Pabianice można spotkać przede wszystkim 9 nowych Solarisów, 12 Manów NL202 oraz 3 Jelcze M081MB. W rezerwie pozostanie jedynie kilka ostatnich średniopodłogowych Jelczy 120M z 1997 roku, które w miarę zakupu kolejnych nowych autobusów powinny systematycznie zostawać wycofywane z eksploatacji.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Jelcz
Pabianice
MPK
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....