TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pabianice mają nowe autobusy
Zbigniew Rafalski - Opublikowano: 29.10.2008 00:03:35
Pabianice mają nowe autobusy

W poniedziałek 13.10.2008 r. uroczyście zostało poświęconych dziewięć nowych autobusów Solaris. Autobusy są niskopodłogowe na całej długości i mogą pomieścić ponad 100 pasażerów w tym 28 na miejscach siedzących. Naprzeciw drugich drzwi znajduje się dodatkowe stanowisko do kotwiczenia wózka inwalidzkiego lub dziecięcego.

Nowe Solarisy Urbino 12 wyposażone są w silniki DAF o mocy 249 KM spełniające normę czystości spalin EURO 4 oraz automatyczne skrzynie VOITH typ DIVA 5.

Dla zagwarantowania bezpieczeństwa pasażerów autobusy posiadają pełen monitoring przestrzeni pasażerskiej składający się z trzech kamer, monitora w kabinie kierowcy oraz rejestratora, który zapisuje obraz z kamer na kilka tygodni, dzięki czemu z łatwością można odtworzyć ewentualne zdarzenia na liniach. Pan Prezes Jarosław Habura nie zapomniał również o swoich kierowcach, którzy wiele godzin spędzają za kierownicą pojazdów, z których każdy wart jest ponad 900 tys zł brutto. Stanowisko pracy kierowcy posiada komfortową klimatyzację,  w pełni regulowane deski rozdzielcze, dodatkowe oświetlenie specjalnych podpórek na podręczny rozkład jazdy, zamykane drzwi kabiny gwarantujące większe bezpieczeństwo kierującego zwłaszcza w godzinach nocnych oraz czujniki cofania zamontowane na tylnym zderzaku.

System informacji pasażerskiej dostarczony przez firmę R&G Mielec posiada funkcję zapowiedzi głosowej dla osób niedowidzących oraz przejrzyste tablice kierunkowe.

Szerokie przesuwne okna boczne umożliwiają recyrkulację powietrza we wnętrzu, nawet w upalne dni, a dodatkowe ich przyciemnienie zapobiega nadmiernemu przenikaniu promieni słonecznych do przestrzeni pasażerskiej.

Ciekawostką jest zamontowanie panoramicznego okna przedniego, niedzielonego, z reguły montowanego w autobusach przeznaczonych na eksport. Zdaniem Pana Prezesa takie rozwiązanie jest dużo bardziej estetyczne i sprawia że autobus naprawdę się prezentuje.

Pabianice są kolejnym po Łodzi miastem w województwie łódzkim, po którym od tego roku rozpoczęły kursować autobusy z podpoznańskiej fabryki. Do tej pory jedyne Solaris można było spotkać w Zduńskiej Woli gdzie tamtejsze MPK od kilku lat z powodzeniem eksploatuje 5 sztuk Urbino 9 i 5 sztuk Urbino 12.

W chwili obecnej na liniach obsługiwanych przez MZK Pabianice można spotkać przede wszystkim 9 nowych Solarisów, 12 Manów NL202 oraz 3 Jelcze M081MB. W rezerwie pozostanie jedynie kilka ostatnich średniopodłogowych Jelczy 120M z 1997 roku, które w miarę zakupu kolejnych nowych autobusów powinny systematycznie zostawać wycofywane z eksploatacji.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Jelcz
Pabianice
MPK

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....