TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Otwarcie nowej bazy trolejbusowej w Gdyni
Bartosz Milczarczyk - Opublikowano: 22.05.2007 11:43:12
Otwarcie nowej bazy trolejbusowej w Gdyni

W dniu 14 maja 2007 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowej bazy trolejbusowej w Gdyni Leszczynkach. Po ponad 30 letniej służbie pożegnaliśmy dotychczasową placówkę przy ul. Stryjskiej w Gdyni Redłowie. Na jej miejscu już niebawem przebudowany zostanie istniejący nieopodal Pomorski Park Naukowo Technologiczny.

Na uroczystości pojawili się m.in. Prezydent i Wiceprezydenci Gdyni, Piotr Karczewski - Wojewoda Pomorski, Marek Biernacki - Poseł na Sejm RP, przedstawiciel główny firmy Solaris Bus&Coach - Krzysztof Olszewski i wiele innych ważnych dla komunikacji trolejbusowej w Gdyni osobistości. Mimo zapowiadanych niedogodności pogodowych, cała impreza przebiegła jak najbardziej pomyślnie. Wyjątkowo, otwarciu nie towarzyszyło symboliczne przecięcie wstęgi, a uroczyste odsłonięcie tablicy informacyjnej wskazującej i upamiętniającej ukończone właśnie realizowanie projektu ,,Rozwoju Proekologicznego Transportu publicznego w Gdyni”, współfinansowanego przez Unię Europejską. Warto wspomnieć, iż w ramach tego projektu została powzięta inicjatywa budowy omawianej w niniejszym artykule zajezdni na Leszczynkach, instalacja nowej trakcji trolejbusowej do Dąbrowy Miętowej i Kaczych Buków o łącznej długości 10,6 km, a także zakup 10 nowych trolejbusów niskopodłogowych marki Solaris. Całkowity koszt projektu to 53.276.718 zł, który do 50% został pokryty z funduszy unijnych. Po odsłonięciu tablicy nastąpiło poświęcenie nowego obiektu. Po tej ceremonii wszyscy przybyli goście zostali zaproszeni na wycieczkę po zakątkach nowej zajezdni. Każdy mógł zobaczyć poszczególne sekcje nowego budynku administracyjnego, hal warsztatowych, myjni i lakierni.

Szczególną radość sprawił gościom spacer wzdłuż kanału naprawczego, na którym usadowiono trolejbus. Można go było zobaczyć z nieco innej perspektywy. Zaprezentowano również najnowsze dzieło pracowników gdyńskiego PKT, jakim jest Mercedes O405NE o numerze bocznym #3045. To już 14 trolejbus niskopodłogowy dostosowany do trakcji przez PKT / PNNTK Gdynia. Atutem nowej placówki jest także nowoczesna myjnia, lakiernia oraz zadaszone miejsca postojowe, które łącznie mogą pomieścić 90 pojazdów solowych. (W dniu dzisiejszym na stanie taboru PKT Gdynia jest 86 trolejbusów, z czego 71 w ruchu. 32 pojazdy są niskopodłogowe). Hala warsztatowa składa się z czterech torów obsługowych (istnieje możliwość obsługi trolejbusów z osprzętem elektrycznym na dachu) z czego dwa służą do obsługi codziennej pojazdów. Na końcu tych torów znajdują się dwa nowoczesne stanowiska myjni, które są wyposażone w zamknięty obieg wody, co jest rozwiązaniem ekologicznym i ekonomicznym. Równie ekologiczna jest lakiernia, gdzie specjalne filtry zapobiegają przedostaniu się szkodliwych związków do atmosfery. Cały obiekt jest monitorowany, a wejście na teren bazy odbywa się po przesunięciu karty chipowej pracownika, przez specjalny czytnik. Osprzęt sieciowy zamontowany na terenie nowej zajezdni, to najnowsze urządzenia firmy Elektroline sterowane drogą radiową –umożliwia to sprawne przemieszczanie się trolejbusów po bazie.

Aby ułatwić dojazd trolejbusów do nowej zajezdni wybudowano również sieć trakcyjną na ul. Zakręt do Oksywia. W toku prac wyremontowano także trakcję wzdłuż ul. Morskiej, na odcinku od ul. Kalksztajnów do Działdowskiej. Po zwiedzeniu nowej bazy, wszyscy przybyli zostali zaproszeni na uroczysty poczęstunek przy ,,szwedzkim stole”. Otrzymali także drobne upominki, ufundowane przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej z okazji uroczystości otwarcia.

Warto wspomnieć, iż w związku z przeprowadzką zmieniły się wszystkie rozkłady jazdy gdyńskich trolejbusów.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
zajezdnia
trolejbus
Gdynia
PKT

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....