TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ostrów ma już dziesięć autobusów elektrycznych!
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.09.2020 19:00:13
Ostrów ma już dziesięć autobusów elektrycznych!; fot. UM Ostrów

3 września sześć kolejnych, nowych autobusów elektrycznych wyruszyło na ostrowskie ulice.

Prezentacja nowoczesnych i ekologicznych autobusów Solaris Urbino 12 Electric odbyła się przy ostrowskim Centrum Przesiadkowym i Arenie Ostrów. W sumie, po ostrowskich ulicach jeździ już dziesięć "elektryków". Te dziesięć pojazdów to zaoszczędzone 291 tysięcy litrów oleju napędowego rocznie!

Zielona energia

Co warto podkreślić, ładowanie pojazdów odbywa się własną "zieloną" energią z Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego to oszczędności na poziomie ponad 1 mln zł rocznie, które pozostaną w miejskim sektorze komunalnym. Co ważne, nowe autobusy zajęły miejsce najstarszych pojazdów z około dwudziestoletnim stażem.

-"W grudniu 2017 roku jako pierwsze miasto w Wielkopolsce rozpoczęliśmy erę elektromobilności w komunikacji publicznej. Teraz po ostrowskich ulicach jeździć będzie już łącznie dziesięć "elektryków". Rozwój ekologicznej komunikacji miejskiej Ostrowie to, obok poprawy komfortu przejazdu dla pasażerów, także wyraz naszej lokalnej troski o środowisko i powietrze – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wartość inwestycji związanej z zakupem sześciu niskopodłogowych, ekologicznych i niskoemisyjnych autobusów wyniósł ponad 15 mln złotych, z czego ponad 11 mln zł, to pozyskane dofinansowanie ze środków europejskich.

-"Ostrowskie autobusy elektryczne ładowane są naszą własna zieloną energią. Ten pierwszy w Polsce ostrowski system ekologicznej elektromobilności to korzyści środowiskowe i ekonomiczne oraz realny przykład spójności i efektywności działań w Grupie Kapitałowej CRK. Wszystkie inwestycje w naszej ostrowskiej gospodarce komunalnej tworzymy z myślą o ludziach, o naszych mieszkańcach. Unowocześnienie infrastruktury i technologii ma stale podnosić poziom świadczonych usług – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes ostrowskiego Centrum Rozwoju Komunalnego.

Ostrowski standard

Każdy z nowych, 12-metrowych pojazdów elektrycznych Solaris Urbino 12 Electric ma 24 miejsca siedzące i 69 stojących. Autobusy są napędzane silnikiem elektrycznym, a dodatkowo są doładowywane podczas jazdy energią elektryczną wygenerowaną podczas hamowania. Można je rozpoznać po zielonych tablicach rejestracyjnych. Sześć najnowszych pojazdów ma także napis "Nowy autobus elektryczny".

-"Poprzez nowoczesne rozwiązania autobusy są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażone w elektroniczny system informacji pasażerskiej, klimatyzację, cyfrowy monitoring, bezprzewodowy Internet oraz defibrylator – wymienia Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

-"Współpraca naszej firmy z pięknym Ostrowem sięga już kilku lat. Jestem pełen podziwu dla zespołu pani prezydent w skuteczności pozyskiwania środków unijnych. Bez nich prawdopodobnie nie byłoby tu tych autobusów. Warto również podkreślić fakt, że autobusy zasilane są "zieloną" energią z jednej z miejskich spółek. To ewenement w skali kraju. Jako Solaris dziękujemy za zaufanie, jakim nas Państwo obdarzyliście. Wierzę, że nasze pojazdy nie zawiodą Państwa oczekiwań – dodaje Andrzej Sienkiewicz, dyrektor sprzedaży krajowej firmy Solaris.

Unijne wsparcie

Dostawa sześciu nowych autobusów elektrycznych to element kompleksowego projektu unijnego pn. "Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej" realizowanego przez Miasto Ostrów Wielkopolski i Grupę Kapitałową Centrum Rozwoju Komunalnego o łącznej wartości ponad 42,5 miliona złotych, w tym niemal 32 miliony pozyskanej dotacji z funduszy europejskich. Projekt objął również budowę miejskiego Centrum Przesiadkowego, a także nowe biletomaty w miejskich autobusach i przystankach, nowe wiaty przystankowe i tablice elektroniczne, budowa ścieżek rowerowych, w tym tej od Piasków do Michałkowa, rozbudowę systemu Ostrowskiego Roweru Miejskiego, modernizację oświetlenia ulicznego na dwóch osiedlach oraz wdrożenie systemu ITS.

-"Ostrowski tabor komunikacji miejskiej został bardzo mocno zmieniony i odnowiony, w dodatku co ważne, w dużej mierze na ekologiczny i niskoemisyjny. Udało nam się tego dokonać zaledwie w ciągu kilka ostatnich lat – to pozytywny ewenement w historii naszego miasta – podsumowuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
elektrobus
MZK Ostrów Wlkp.
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....