TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ostrołęka zamawia drugą MIDI-piątkę. W dieslu
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.12.2017 20:00:33 3 komentarze
Ostrołęka zamawia drugą MIDI-piątkę. W dieslu; fot. FB MZK Ostrołęka

W ciągu najbliższych dwóch lat flota MZK Ostrołęka wzmocni się aż o 10 nowych autobusów klasy MIDI. O przetargu na 5. elektrobusów już pisaliśmy. Teraz czas na przetarg na 5 pojazdów z silnikiem diesla Euro 6.

Tak szerokie zakupy mazowieckiego miasta były możliwe dzięki unijnej dotacji z Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. Wprowadzenie najnowocześniejszych proekologicznych jednostek na pewno poprawi komfort przejazdów po mieście oraz okolicznych miejscowościach. Budżet projektu pt. "Ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez zrównoważony rozwój mobilności miejskiej na terenie Ostrołęki" to 9 475 000 zł, z czego 7 580 000 zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Łączny koszt inwestycji przewidzianej na ten i przyszły rok to 13 885 000 zł.

O pierwszym, elektrycznym przetargu na dostawę 5 nowych autobusów klasy MIDI z napędem elektrycznym, który Ostrołęka ogłosiła 21 listopada, pisaliśmy ostatnio w InfoBusie TUTAJ

Najnowszy termin otwarcia ofert to dość ciekawy termin 29. grudnia, czyli tuż po świętach i kilka dni przed Sylwestrem. Oby to nie wpłynęło na frekwencję wśród oferentów.

Czas na MIDI-diesle

2 grudnia 2017 r. Miasto Ostrołęka ogłosiło drugi zaplanowany przetarg - na zakup 5 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich z silnikami diesla Euro 6. Będą one sukcesywnie dostarczane do 30/06/2018.

Nie znamy jeszcze kwoty przeznaczona przez zamawiającego na sfinansowanie zamówienia, ani też kryteriów wyboru najkorzystniejszej oferty. Wiemy, że wymagania finansowane w tym zamówieniu są następujące: suma gwarancyjna nie mniejsza niż 5 000 000 PLN; a wadium wynosi 100 000 PLN

Co do doświadczenia, MZK wymaga od oferentów wykazania się w ciągu 3 lata przynajmniej jedną dostawą w wysokości co najmniej 3 dostawy nowych autobusów niskopodłogowych zasilanych olejem napędowym.

O tym, jakie firmy powalczą o to zamówienie dowiemy się najwcześniej 10 stycznia, kiedy zaplanowano otwarcie ofert. Dalsze szczegóły na temat przetargi podamy, jak tylko poznamy SIWZ.

Cel to BKM

Przypomnijmy, że 5 października radni Ostrołęki zdecydowali, że w mieści będzie darmowa komunikacja miejska. Wprowadzenie BKM będzie też okazją, by przebudować sieć połączeń. Po zmianach, punktem centralnym wszystkich kursów będzie dworzec PKS. Pozwoli to na ekonomiczne i efektywne wykorzystanie autobusów.

Miasto podjęło również rozmowy z gminami ościennymi, na terenie których realizowana jest komunikacja miejska. Jeśli tamtejsze samorządy wyrażą chęć współfinansowania przejazdów, wówczas darmowe będą również kursy podmiejskie.

- "Sądzę, że to jest czas najlepszy – mówił prezydent Janusz Kotowski. - Nie musimy już blokować środków miejskich i zamrażać pieniędzy na inwestycje takie, jak choćby most, bo te środki są zapewnione z zewnątrz."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Ostrołęka
MIDI
BKM
 • realista – 04.12.2017

  Elektrobusy - fajnie, ale jakoś trzeba zrealizować rozkład jazdy, więc trzeba dokupić diesle.

 • Kamil_380 – 04.12.2017

  Fajne kierowniczki w tej Ostrołęce;)

 • Esteta – 05.12.2017

  Kierowniczka po prostu piękna!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....