TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ostrawa kupuje. 12 trolejbusów i 37 autobusów na CNG!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 16.07.2019 16:00:45
fot. Mirek Nader, poznanskie-autobusy.pl

Ostrawę czekają znów dosyć spore zakupy autobusowo-trolejbusowe. Tamtajsze zakłady komunikacyjne, Dopravní podnik Ostrava a.s. prowadzą dwa przetargi na zakup łącznie 49 nowych pojazdów. Oczywiście ekologicznych, czyli elektrycznych i gazowych.

Największe z zamówień opiewa na 37 nowych autobusów przegubowych na CNG. Chodzi o dosyć szeroki wachlarz konstrukcji, bo długich na 17,5 - 19 m. Pojazdy mają być w pełni niskopodłogowe, posiadać dwustrefową klimatyzację, duże kabiny oraz SIP z- co będzie nowością w Ostrawie- białymi zewnętrznymi wyświetlaczami diodowymi.

Przegubowe gazowce trafią do DPO w ciągu maksymalnie 380 dni od podpisania umowy. Szacunkowa wartość kontraktu to 330 mln CZK, a więc ok. 55,05 mln PLN. A to oznacza, że pozyskanie jednego przegubowego gazowca w Ostrawie szacują na ok. 1,49 mln PLN.

W drugim z przetargów DPO chce kupić 12 trolejbusów klasy MAXI. Pojazdy mają posiadać napęd oparty na sterowaniu impulsowym i asynchronicznych silnikach trakcyjnych o mocy min. 150 kW. Ponadto będą mogły pokonywać pewien dystans bez konieczności poboru prądu z sieci trakcyjnej. A to za sprawą montażu pakietu baterii w każdym z pojazdów. Jeżeli chodzi o wyposażenie dodatkowe to tutaj sprawa wygląda identycznie jak w przypadku gazowych przegubowców.

Dostawy mają zostać zrealizowane w ciągu 15 miesięcy od podpisania umowy. Szacunkowa wartość kontraktu to 168 mln CZK, a więc ok. 28,02 mln PLN. A to daje za jeden trolejbus z bateriami na poziomie ok. 2,335 mln PLN. Wygląda więc na to, że DPO oczekuje długiej gwarancji i kto wie czy nie dosyć dużych pakietów baterii trakcyjnych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem oferentów w obydwu przetargach poznamy na przełomie lipca i sierpnia.

Ostrawskie zakupy to oczywiście kolejny etap rozłożonej na lata wymiany taboru DPO. W znacznym stopniu jest możliwe dzięki wsparciu unijnemu. Aktualne zakupy czeskiego ma zapewnione dofinansowanie ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
trolejbus
Czechy
Ostrawa
DPO
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....