TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ostatnia szansa na wygraną
Robert Sroka Fundacja Kierowca Bezpieczny - Opublikowano: 18.12.2007 21:30:24
Ostatnia szansa na wygraną

Do końca Konkursu pozostały dwa tygodnie

Już tylko do końca grudnia organizatorzy programu „ORLEN. Bezpieczne drogi”przyjmować będą zgłoszenia do Konkursu Inicjatyw. Obecnie przyjęto już ponad 170 akcji na rzecz bezpieczeństwa drogowego, prowadzonych na terenie całej Polski. Rywalizacja jest bardzo gorąca, bo do wygrania są nagrody o łącznej wartości 500 tys. złotych.

Jeszcze nigdy możliwość poprawy techniki jazdy samochodem nie była tak dostępna. Rady w internecie serwują doświadczeni kierowcy z całej Polski. Białostocki serwis Technika Jazdy (www.technikajazdy.info) to pierwsza i dotychczas jedyna strona internetowa w polskiej sieci, na której można znaleźć niemal wyłącznie informacje o doskonaleniu techniki jazdy. To ważne źródło informacji, ponieważ dla wielu kierowców nauka kończy się waz ze zdaniem egzaminu na prawo jazdy.

W błędzie jest ten, któremu wydaje się, że jeśli potrafi płynnie ruszyć z miejsca, zatrzymać samochód i kręcić kierownicą, to właściwie potrafi już wszystko. Efekty tego najwyraźniej widać każdej zimy, gdy po dużych opadach śniegu ilość samochodów na drogach zmniejsza się o połowę, ponieważ kierowcy boją się jeździć, gdy jest ślisko. Po przeciwległej stronie tego zjawiska stoją kierowcy boją się jeździć, gdy jest ślisko. Po przeciwległej stronie tego zjawiska stoją ci, którzy uważają, że prawidłową technikę jazdy zastąpią systemy elektroniczne montowane w nowoczesnych autach. Z takim myśleniem stara się walczyć serwis Technika Jazdy, który stawia sobie za cel podnoszenie świadomości prawidłowej techniki jazdy oraz bezpiecznych zachowań na drodze. Internet posłużył tu do tego, aby dotrzeć do jak największego grona zmotoryzowanych. Serwis w ciągu miesiąca obejrzało 8 tys. osób. Strony serwisu podzielone są tematycznie na takie działy jak na przykład: techniki jazdy, bezpieczeństwo drogowe oraz techniki motoryzacyjne. W planach pomysłodawców strony jest stworzenie \'Kącika Ekspertów\', gdzie internauci będą mogli zadawać pytania osobom zawodowo zajmującymi się techniką i nauką jazdy.

Serwis, w Konkursie Inicjatyw ORLEN. Bezpieczne drogi, walczy o prestiżową Złotą Tarczę Bezpieczeństwa i nagrody pieniężne, których pula wynosi pół miliona złotych. Konkurs trwa do końca grudnia. Organizatorami programu, dostępnego na stronie www.orlenbezpiecznedrogi.pl, są PKN Orlen i Fundacja \'Kierowca Bezpieczny\'.

Każdy ma szansę

Formuła Konkursu Inicjatyw pozwala kapitule nagrodzić te akcje, które najbardziej potrzebują wsparcia, które działają najsprawniej i które dobrze wykorzystają dane im nowe możliwości. Organizatorzy programu podkreślają, że każde działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach jest ważne. Dlatego doceniane są akcje ogólnopolskie, ale i również nagradzane są te mniejsze –wojewódzkie i lokalne Pieniądze, które otrzymają laureaci Konkursu, w myśl regulaminu, zostaną wydane na dalsze działania w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Jak stworzyć inicjatywę

Jeśli nie wiesz jak stworzyć akcję na rzecz bezpieczeństwa, by była ona efektywna, skorzystaj z kilku cennych wskazówek umieszczonych na stronie internetowej programu. W zakładce „Konkurs Inicjatyw”dostępny jest poradnik „ABC nowych inicjatyw”, który radzi jak zorganizować, a potem przeprowadzić akcję, by przyniosła ona oczekiwany rezultat.

Oficjalne wręczenie nagród laureatom drugiej edycji Konkursu odbędzie podczas Gali Bezpieczeństwa, organizowanej w lutym 2008 roku w Zamku Królewskim w Warszawie. Na zwycięzców oprócz nagród finansowych o łącznej puli 500 tys. złotych czekają statuetki „Złote Tarcze Bezpieczeństwa”. Organizatorami programu „ORLEN. Bezpieczne drogi”są firma PKN Orlen i Fundacja „Kierowca Bezpieczny”. Więcej o akcji oraz regulamin Konkursu Inicjatyw dostępne są na stronie www.orlenbezpiecznedrogi.pl .
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Orlen
konkurs
kierowca
bezpieczeństwo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....