TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Osiem nowych Skylinerów w Polsce! Na rok 2019 [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.02.2019 12:00:38
Osiem nowych Skylinerów w Polsce! Na rok 2019 [FILM]

Podczas styczniowej konferencji prasowej rozmawialiśmy z Kamilem Gromkiem, dyrektorem sprzedaży autobusów MAN w Polsce o największych wyzwaniach minionego roku oraz o nowych turystycznych perspektywach na rok 2019. Nie omijaliśmy też trudnych tematów, jak np. Nowy Sącz. Zapraszamy na film!

-"W sektorze autobusów firma odnotowała rekordowy wynik, zwiększając sprzedaż o 74%. Na ulicach polskich miast pojawiło się 200 autobusów miejskich z rodzimej produkcji w fabryce w Starachowicach oraz 50 autobusów turystycznych. Największe dostawy to m.in. 61 autobusów MAN Lion's City Hybrid dla firmy Mobilis w Warszawie, 28 MAN Lion's City dla MZK Opole, czy też 2 autobusy turystyczne Neoplan Skyliner dla firmy Bomatur. To zupełna nowość na polskim rynku" - powiedział Kamil Gromek, dyrektor sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska.

Więcej autobusów

Jak podkreślił Kamil Gromek, dyrektor sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska za spółką rewelacyjny rok dla autobusów i autokarów marki MAN. Lew na dobre powrócił do Polski i zanotował rekordową sprzedaż na poziomie aż 276 pojazdów, co w porównaniu z poprzednimi latami (m.in. 143 szt. w 2017 r., czy 96 szt. w 2016 r.) oznacza spory skok do przodu. A będzie jeszcze lepiej...

MAN chce w 2019 r. dostarczyć na rynek:

  • 216 autobusów miejskich (przy rynku 1140 szt. / udział 18,9%)

  • 48 szt. autokarów (przy wolumenie rynku na poziomie 430 szt. / udział 11,2%).

To przy podobnej, jak teraz aktywności, w segmencie międzymiastowym daje w 2019 r. to razem 266 pojazdów i udział na poziomie 16,1% przy prognozowanym rynku 1650 szt powyżej 8 t DMC.

Do tego dochodzą nowości produktowe – MAN przesunął na październik 2019 r. start produkcji nowej generacji Lion`s City. Z kolei elektryczny lew ma ruszyć także w październiku, ale w 2020 r. W tym roku firma chce dać polskim klientów nowe autobusy na testy. Dodatkowo będzie uczestniczyć w dwóch lokalnych targach: Warsaw Bus Expo w marcu i SilesiaKomunikacja w kwietniu.

O tych wszystkich nowinkach i podsumowaniach opowiedział nam w Warszawie Kamil Gromek - zapraszamy na film:


Więcej autokarów

Przypomnijmy, że w 2018 roku MAN dostarczył na polski rynek 54 autokary. Najważniejsi turystyczni klienci MAN 2018 to: Szwagropol – 8 szt. MAN Lion`s Coach; Maciej Jarosz – 4 szt. MAN Lion`s Coach; Mercus Logistyka – 4 szt. MAN Lion`s Coach; JST – 3 szt. MAN Lion`s Coach i Bomatur – 2 szt. Neoplan Skyliner.

MAN chce utrzymać podobna dynamikę dostaw w 2019 roku, ale wzmocnić akcent na markę Neoplan. Już teraz wiadomo, że ten rok będzie rekordowy pod względem sprzedaży tych wyjątkowych, piętrowych autokarów. Firma już zakontraktowała na ten rok:

  • 5 szt. Neoplan Skyliner dla firmy Bomatur

  • 3 szt. Neoplan Skyliner dla firm działających w sieci FlixBus, co może okazać się przełomowych kontraktem dla tej marki na polskim rynku.

MAN TGE - MINI uzupełnienie

Na koniec warto dodać, że po raz pierwszy w historii, w 2018 r. MAN pojawił się klasie MINI z liczbą 10 minibusów. Łącznie MAN sprzedał w zeszłym roku aż 481 szt. vanów z logo MAN na masce, odnotowując ponad czterokrotny wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2017. Na ten imponujący wynik złożyło się wiele kontraktów z różnych branż, w tym zamówienie furgonów przez firmę DPD Polska.

W tym segmencie dla nas najważniejszy jest kontrakt na 100 podwozi pod zabudowy autobusowe dla firmy Mercus Bus. Wkrótce też na polski rynek trafi eTGE, czyli w pełni elektryczny samochód dostawczy produkowany w zakładach we Wrześni.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
MAN
Neoplan
autokar

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....