TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Osiem Exqui.City z ekstenderem wodorowym dla Pau
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.10.2017 11:35:24
Osiem Exqui.City z ekstenderem wodorowym dla Pau

Belgijski producent autobusów Van Hool podpisał umowę z francuskim miastem Pau na dostawę ośmiu autobusów przegubowych Exqui.City, z dodatkowymi ogniwami paliwowymi zasilanymi wodorem.

Pojazd będą obsługiwane na południu Francji, w ramach systemu BRT (Bus Rapid Transit). To umożliwi w pełni wykorzystanie ich zdolności przewozowych - autobusowe tramwaje Van Hool zabierają na pokład do 125 pasażerów przy długości 18,62 m.

Autobusy dla Pau wyposażone zostaną w hybrydowy napęd elektryczny. Z jednej strony źródłem zasilania elektrycznych silników będą baterie litowe, zaś z drugiej - wodór i tlen przekształcane w energię elektryczną w ramach systemu ogniw paliwowych. Zdaniem producenta tankowanie wodoru zabiera zaledwie dziesięć minut. Planowany zasięg wodorowych Exqui.City to około 300 kilometrów.

Pojazdy będą eksploatowane w ramach francuskich struktur transportowych SMTU PPP (Syndicat Mixte de Transports Urbains - Pau Portes des Pyrénées) i STEP (Société de transport de l'Agglomération Paloise).
Autobusy pojawią się w Pau w drugiej połowie 2019 roku.

-"Van Hool przywiązuje dużą wagę do projektu pojazdów napędzanych wodorem w Pau. Unikalna kombinacja elektrycznego autobusu i napędu wodorowego jest bez wątpienia nowym krokiem w nowoczesnym ekologicznie przyjaznym systemie transportu publicznego" - powiedział Filip Van Hool, prezes Van Hool.

Dodajmy, że jest to premierowy kontrakt Van Hool na pojazdy elektryczne z ekstenderem wodorowym. Natomiast już wcześniej firma miała już duże doświadczenie z tego rodzajem napędem - Van Hool dostarczył ponad 50 autobusów z ogniwami paliwowymi, które działają w Europie (32) i w Ameryce Północnej (21). Z kolei model Exqui.City wyprodukowany został już w licznie , a po drugie, wprowadziliśmy ponad 200 szt. i przekazany do odbiorców w 13 krajach europejskich oraz na Martynikę.

Van Hool w Kortrijk

Przypomnijmy, że już za miesiąc będzie można zapoznać się z najnowszą ofertą belgijskiego producenta na październikowych targów w Kortrijk (20-25.10.2017). Zobaczymy tam także pojazdy Exqui.City dla Linz i Belfastu.

Irlandzkie miasto zamówiło 30 pojazdów Exqui.City 18m z napędem hybrydowym. Z kolei Linz (Austria) odbierze 20 trolejbusów Exqui.City 24m - z niezależną baterię, która umożliwia odłączanie pojazdu od sieci i kontynuowanie jazdy.

O pełnej targowej ofercie Van Hool Pisaliśmy TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Van Hool
Francja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....