TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Optiline. Pakiet korzyści od Solarisa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.08.2019 13:00:13
Optiline. Pakiet korzyści od Solarisa

Autorska linia części zamiennych Solaris sygnowana jest marką Optiline. To kolejny krok ku temu, by zapewnić sprawną obsługę autobusów już po dostarczeniu ich do klienta, a nawet długo po upływie gwarancji.

Szeroka oferta pojazdów, jakie posiada Solaris w swoim portfolio, jest odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby klientów. Każdy z pojazdów, który opuszcza bramy fabryki w Bolechowie, to unikatowa kombinacja komponentów decydujących o specyficznych charakterystykach eksploatacyjnych. Od wielu lat Solaris zbiera doświadczenia w obsłudze autobusów i dzięki temu może zapewnić także posprzedażne rozwiązania dla swoich pojazdów. Jednym z nich jest linia oryginalnych części zamiennych – Optiline.

Wprowadzając markę Optiline na rynek, Solaris postawił w centrum uwagi klienta. Dlatego cała oferta została opracowana tak, by przynosić jak najwięcej korzyści końcowym odbiorcom produktów. Co można zatem zyskać, stawiając na własną markę części zamiennych? Poniżej kilka przykładów.

100% dopasowanie produktu
Części Optiline zostały zaprojektowane tak, by pod każdym kątem odpowiadać sposobowi eksploatacji Urbino. Nie są to zatem uniwersalne zamienniki dostępne na rynku, a komponenty, które uwzględniają charakterystykę solarisów. Wszystkie projekty powstawały pod okiem Biura Technicznego Solaris, czyli ekspertów, którzy każdy pojazd z rodziny Urbino znają od pierwszego spawu.

Jakość i koszty eksploatacji
Dzięki dobrej jakości i idealnemu dopasowaniu, w szczególny sposób chronią komponenty w pojeździe, zmniejszając ich zużycie i wydłużając interwały między naprawami. Dowodem na to są np. osiągi klocków hamulcowych – rekordowy jak dotąd przebiegł padł we Włocławku, gdzie klocki Optiline były w eksploatacji od 186 tysięcy km i nadal nie wymagały wymiany.

Koszty zakupu
Koszty zakupu Optiline są niższe w porównaniu z wieloma częściami oferowanymi na rynku. Solaris bacznie kontroluje jednak także jakość i kładzie nacisk na zgodność z oryginalnym projektem.

Ekologia
Zarówno składniki mieszanki w klockach hamulcowych, jak i medium filtracyjne w filtrach są dobierane tak, by możliwie zminimalizować wpływ na środowisko. I tak, w większości filtrów użyty jest papier celulozowy, zredukowane są elementy metalowe, a w wybranych referencjach elementy są łączone bez użycia kleju. To wszystko ułatwia ich utylizację, a także ogranicza wpływ procesów produkcyjnych na środowisko.

Dostępność
Solaris dokłada wszelkich starań, by towary Optiline zawsze były dostępne do natychmiastowej wysyłki. Jest to duża przewaga konkurencyjna, zwłaszcza w obliczu koniunktury sprzyjającej gwałtownemu wzrostowi rynku autobusów.

Choć o zaletach własnej oferty zawsze najłatwiej opowiadać samemu ich producentowi, to Solaris zalety Optiline może poprzeć konkretnymi dowodami. Części tej marki trafiły już do 23 krajów w całej Europie, a także poza nią. Miały zatem okazję jeździć w rozmaitych warunkach klimatycznych, u klientów o zróżnicowanych wymaganiach.

Solaris dostarczył do nich ponad 15,5 tysiąca kompletów klocków hamulcowych i blisko 22 tysiące różnego rodzaju filtrów. Liczba odbiorców produktów Optiline systematycznie rośnie, ale gros klientów stanowią ci, którzy systematycznie powracają z kolejnymi zamówieniami na referencje Optiline.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
komponenty
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....