TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Opozycja złoży interpelację ws. Autosanu
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 24.08.2017 14:33:02 8 komentarzy
Opozycja złoży interpelacje ws. Autosanu; fot. Lukas 3z; wikiepdia.pl

Medialny serial o przetargu na nowe autobusy dla wojska trwa w najlepsze. Teraz przyłączyła się do niego opozycja, która zapowiedziała złożenie interpelacji poselskiej w tej sprawie.

Złożenie interpelacji poselskiej w sprawie wyjaśnienia okoliczności niezłożenia oferty przetargowej przez Autosan na dostawę autobusów dla wojska - zapowiedzieli 24 sierpnia 2017 r. w Rzeszowie posłowie PO Zdzisław Gawlik i Krystyna Skowrońska.

Autosan starał się o start w przetargu na 18 autobusów dla wojska. Jego ofertę ws zamówienia wartego prawie 30 mln zł odrzucono, bo została złożona 20 minut po czasie.

-"Będziemy chcieli otrzymać pełne wyjaśnienia związane z tym przetargiem, ale także wyjaśnienia od przedstawicieli firmy dotyczące poprawności złożenia oferty przetargowej" – powiedziała Skowrońska na konferencji prasowej.

Z kolei Gawlik stwierdził, że Autosan od kwietnia 2016 r. "wygenerował 20 mln zł straty; 12 mln zł za rok ubiegły i ponad 8 mln zł w 2017 r.". "30 marca 2016 r. w blasku fleszy pani premier Beata Szydło w obecności znamienitych osób ogłosiła realizację programu Gospodarka plus. Przykładem realizacji tego projektu miał być Autosan" – mówił b. wiceminister skarbu państwa w rządzie PO-PSL.

Będący w upadłości od 2013 r. Autosan w marcu 2016 r. kupiło konsorcjum dwóch spółek PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola; obie należą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Kupujący za fabrykę zapłacili 17,3 mln zł.

W ocenie Gawlika, "sytuacja Autosanu przenosi się na inne spółki". Przypomniał, że współwłaściciele sanockiej firmy PIT-Radwar i HSW przy 3,5 mln zł wsparcia Polskiej Grupy Zbrojeniowej zainwestowały w sanocką spółkę 52 mln zł. "Problem jest w tym, że gros tych pieniędzy, to są pieniądze dedykowane do Autosanu w formie pożyczki. Gdyby się ziścił scenariusz upadłości w Autosanie, to HSW i PIT-Radwar nie będą mogły odzyskać tych pożyczek" – mówił Gawlik.

W jego ocenie, zainwestowane w sanocką fabrykę 55,5 mln zł "to są pieniądze zainwestowane przez polskiego podatnika". "Można powiedzieć że każdy z nas zainwestował w Autosan 1,5 zł" – dodał. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Autosan
wojsko
przetarg
 • pancerna brzoza – 24.08.2017

  Po prostu zamknąć tych niemieckich dostawców z MANa do pierdla i niech się przyznają, że przytrzymali drzwi przed dyrem z Sanoka. Proste!

 • hmm – 24.08.2017

  że też potentat się nie zgłosił, ciekawe

 • Tak jest właśnie – 24.08.2017

  śmierdzi na kilometr pewnym wyścigowym HELMUTEM ! A wy PO-le oddalibyście już dawno wszystko Germańcom.

 • ZAMKNIETE DRZWI – 24.08.2017

  Ta i drzwi mu 3 dni trzymali i przez to nie złożył oferty

 • Generał Bul-Komorowski – 25.08.2017

  Aby odnieść zwycięstwo należy odciąć wroga od zaopatrzenia. Trzeba wysłać oddziały dywersantów by zaminowali drogi wiodące do Starachowic. Trzeba bombardować transporty części do produkcji autobusów MANa w Polsce. Trzeba wysłać najlepszych agentów wywiadu aby niepostrzeżenie wykradli plany nowoczesnych autobusów z fabryki w Starachowicach zanim Niemcy odcięci od dostaw i pozbawieni nadziei na wsparcie z zewnątrz spalą ją do fundamentów !!!

 • Kaziok – 25.08.2017

  A może wyjaśnienie jest głupsze niż myślimy? Jak to bywa z ludźmi przyjętymi na posadę po znajomości praca nie jest u nich priorytetem.Po facebukowaniu przy kawie przypomniał sobie po co został zatrudniony i myślał że w zasadzie nic się nie stało.

 • peter – 26.08.2017

  Durnie z PO-PSL póki nie mają odciętej samorządowej kasy drą ryje. Drą ryje bo grupka z nich ma póki co sejmową nietykalność. Ciekawie będzie jak te jajca się skończą ;-) To grube świństwo jechać po Autosanie gdy każdy zainteresowany wie czyja ekipa doprowadziła firmę na skraj ruiny ...

 • Solidarny – 27.08.2017

  Czyja? Bo mi się widzi że sprzedaż Jelcza i Autosana to była za Solidarności:(

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....