TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Opole wybiera 15-metrowe lwy
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 22.05.2014 09:15:56
Opole wybiera 15-metrowe lwy
MZK Opole zdecydowało się po raz kolejny na zakup fabrycznie nowych autobusów marki MAN. Po grudniowym zakupie 16 szt. 12-metrowych modeli Lion`s City teraz przewoźnik stawia na klasę ciężką i wkrótce odbierze dwa niskopodłogowe autobusy MAN Lion`s City L o długości 15 m. Koszt ich zakupu to prawie 2,3 mln zł brutto. W przetargu o ten kontrakt MAN rywalizował Solarisem, który ostatecznie zaproponował wyższą kwotę zakupu i zebrał mniejszą punktów za warunki techniczne i eksploatacyjne. Zakup \'piętnastek”przez Opole był możliwy dzięki unijnej dotacji, którą zdobył urząd miasta –łącznie 1,3 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013. –„Do tej pory takich autobusów nie mieliśmy, choć MZK testował jeden w 2009 roku - przyznaje Tomasz Zawadzki, naczelnik Biura Transportu Zbiorowego w Urzędzie Miasta Opola. - Takie autobusy są o trzy metry dłuższe od tradycyjnych i dzięki temu mogą zabrać większą liczbę pasażerów. O tym, że zdecydowaliśmy się na dłuższe pojazdy zdecydowała potrzeba, ale i warunki konkursu w urzędzie marszałkowskim, które preferowały właśnie dłuższe pojazdy.”Jak z kolei ocenia Tadeusz Stadnicki, prezes MZK –„piętnastki”powinny sprawdzić się w Opolu. –„Podczas testów wypadły nieźle nawet na najbardziej obleganych trasach, a w stosunku do \'przegubowców”są tańsze nie tylko przy zakupie, ale i eksploatacji - przekonuje Tadeusz Stadnicki.Obecnie w Opolu autobusy przegubowe obsługują linie: 5, 8, 9, 12, 15 i 17 oraz pojedyncze kursy na liniach 3 i 13. –„Na tych liniach będą kursowały także nowe, dłuższe autobusy - zapowiada Tadeusz Stadnicki, prezes MZK Opole. - Teraz w naszej flocie jest 11 przegubowych MAN-ów. Te docelowo 13 dłuższych autobusów w pełni zabezpieczy nasze potrzeby na dziś. W przyszłości, gdy dojdzie do uruchomienia nowych instytucji, czy zakładów pracy, sytuacja może się zmienić”- zastrzega prezes MZK. Aktualnie tabor MZK Opole liczy 82 autobusy, z czego aż 57 szt. reprezentuje markę MAN, natomiast nie ma tutaj żadnego Solarisa. Najnowszymi 15-metrowymi lwami opolanie pojadą w drugiej połowie 2014 r.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAN
MZK Opole
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....