TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Opole rozpoczęło odbiór 28 autobusów MAN [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.05.2018 18:00:36
Opole rozpoczęło odbiór 28 autobusów MAN [FILM]

8 maja do bazy MZK Opole zawitało 28 autobusów MAN Lion`s City. To największa dostawa nowego taboru w historii miasta. Tym samym stare Ikarusy odchodzą na zasłużoną emeryturę. W ramach unijnego projektu miasto zakupi jeszcze 33 autobusy oraz holownik.

Aktualnie w bazie MZK Opole trwa odbiór techniczny 28 nowych autobusów MAN, w tym:

 • 15 szt. przegubowych MAN Lion`s City G o długości 18 metrów o pojemności 98 pasażerów,

 • 13 szt. standardowych MAN Lion`s City długości 12 metrów o pojemności 147 pasażerów.

Opolski standard

Wszystkie odbierane autobusy MAN mają klimatyzację oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - posiadają przyklęk, rampy i wydzielone miejsca dla wózków a także przyciski STOP z alfabetem Braille'a. W środku są punkty USB do ładowania komórek, laptopów i monitoring (w autobusach solo jest ich sześć, a w przegubowych osiem) oraz Internet LTE.

Wszystkie lwy mają silniki diesla Euro 6, tablice z informacją o celu podróży, przystankach oraz zapowiedzi głosowe. Całkowite novum to wyposażenie ich w przyłącza energii elektrycznej i sprężonego powietrza. Takie gniazda pojawią się też w przebudowywanej zajezdni MZK. Za ich sprawą możliwe będzie ładowanie baterii pojazdów oraz utrzymanie w autobusach odpowiedniej temperatury bez konieczności włączania silników podczas postoju. To pozwoli na ograniczenie emisji spalin, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Nowe autobusy kosztowały Opole blisko 30 mln zł. 22 mln zł z tej kwoty stanowi unijne dofinansowanie. Reszta to wkład własny z budżetu miasta. Dodajmy, że w ramach tego projektu modernizowana jest także zajezdnia MZK.

Zapraszamy na film z dzisiejszego odbioru:


Dalsze zakupy

Jak podkreślił Tadeusz Stadnicki, prezes MZK Opole - to historyczny moment w dziejach firmy i miasta. -"W 1986 roku w MZK pojawił się ostatni fabrycznie nowy pojazd przegubowy - marki Ikarus. Dzisiaj - po 30 latach - mamy kolejne nowe przegubowce, które przyjechały do nas prosto z taśmy."

Warto podkreślić, że aktualnie realizowana dostawa to pierwszy z trzech planowanych zakupów nowych autobusów dla MZK. Łącznie w taborze pojawi się 61 nowych pojazdów, dzięki czemu średni wiek autobusów w Opolu spadnie z około 13 do 3,5 roku. Plan odnowy taboru jest następujący:

 • Pierwsza dostawa obejmuje 28 nowych autobusów MAN (15 szt. przegubowych MAN Lion`s City G oraz 13 szt. standardowych MAN Lion`s City. Pojazdy te  powinny w maju wyjechać na opolskie ulice.

 • Druga dostawa - w ramach toczącego się postępowania na zakup 23 pojazdów, w tym 20 szt. 12-metrowych i 3 szt. 10-metrowych - z terminem przyjazdu do Opola do końca 2018 r.

 • Trzecia dostawa - w ramach planowanego na jesień przetargu na zakup 10 autobusów 12-metrowych oraz specjalistycznego holownika. Te pojazdy pojawią się w Opolu za  rok.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAN
MZK Opole
 • Daniel Skrodzki – 08.05.2018

  Musicie trochę popracować nad swoimi tekstami ;) W każdym jest co najmniej jeden błąd... Przegubowce mają mniejszą pojemność od solówek?

 • Szymon Maksimczuk – 08.05.2018

  Ikarusy już dawno pożegnaliśmy!

 • Michał Wojnicki – 08.05.2018

  Ikarusów nie ma w Opolu od (bagatela!) 4,5 roku, pozdrawiam "specjalistów" :D

 • Łukasz Hulk Halkiewicz – 08.05.2018

  Trzymajmy kciuki, by kolejne przetargi wygrał MAN. Ewentualnie Solaris lub Mercedes. Byle tylko nie Autosan, bo to ani nowoczesne, ani komfortowe - taki Jelcz bis.

 • Najlepszy Produkt – 08.05.2018

  Blech. Nic ciekawego.

 • Peter Macioszek – 08.05.2018

  I niestety moga niedlugo poznikac Jelcze z opolskich ulic :( , a uwielbiam ten ich zapach jak sie za nimi jedzie ten olej i spaliny :) cos pieknego i ten dzwiek jedyny w swoim rodzaju :)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....