TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Olkusz z autobusową rewolucją. Autosan i Solaris z umowami
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.07.2018 09:30:14
Olkusz z autobusową rewolucją. Autosan i Solaris z umowami

18 lipca uroczyście podpisano umowy na dostawę 23 nowych autobusów marek Autosan i Solaris. To jak do tej pory największa inwestycja w miejski tabor w tym regionie.

Już w pierwszej połowie 2019 roku pasażerowie komunikacji miejskiej z Olkusza, Bukowna, Bolesławia i Klucz będą podróżowali nowoczesnymi autobusami. 18 lipca przedstawiciele Związku Komunalnego Gmin "Komunikacja Międzygminna" oraz firm Solaris Bus & Coach i Autosan złożyli podpisy pod umowami na dostawę 23 pojazdów. Poza modernizacją taboru, planowane jest również wykonanie monitoringu oraz systemu informacji pasażerskiej na placu pod Supersamem w Olkuszu. Wiadomo już, że kamery zamontuje Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe FAKT z Krakowa, natomiast w toku jest procedura wyłonienia dostawcy tablicy informacji pasażerskiej. Wartość całego zadania wynosi 28 mln złotych, z czego około 19,4 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

Autobusowa rewolucja

- Dla lokalnej komunikacji miejskiej jest to prawdziwa rewolucja, bowiem w tym momencie nadrabiamy wieloletnie zaległości cywilizacyjne. Jestem przekonany, że dzięki diametralnej poprawie komfortu podróży transport publiczny znacznie zyska na atrakcyjności i będzie chętniej wybierany przez pasażerów – komentuje burmistrz Roman Piaśnik, inicjator pozyskania dofinansowania zakupu nowych autobusów. – Docenić należy zgodną współpracę włodarzy czterech gmin tworzących ZKG "KM" oraz zarządu Związku, którzy doprowadzili projekt do końca, wierząc w potrzebę jego realizacji­ – dodaje burmistrz.

Zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie, od pierwszej połowy przyszłego roku transport zbiorowy na terenie czterech gmin będzie realizowany z wykorzystaniem 23 nowoczesnych autobusów, w tym:

  • 4 autobusy klasy MAXI - Urbino 12 - dostarczy Solaris Bus & Coach za kwotę 4 900 320,00 zł.

  • 13 autobusów klasy MIDI - Urbino 10,5 - dostarczy także Solaris Bus & Coach za kwotę 15 494 310,00 zł.

  • 6 autobusów klasy MIDI - SanCity 9LE - dostarczy Autosan za kwotę 5 445 210,00 zł.

Więcej o przetargu na nowe pojazdy pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ. Generalnie będą to autobusy o niskim przebiegu podłogi, klimatyzowane, wyposażone w wygodne fotele, biletomaty z opcją płatności kartą, monitoring, wifi, ładowarki do telefonów, udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz system nawigacji GPS. Wszystkie spełnią normę emisji spalin EURO 6.

- Jest to wielka chwila dla pasażerów Związku Komunalnego Gmin "Komunikacja Międzygminna". Komfort podróży i bezpieczeństwo pasażerów stanowią jedne z priorytetów działalności Związku, a zakup nowych autobusów oznacza znaczną poprawę tych aspektów. Dziękuję w tym miejscu burmistrzom i wójtom czterech gmin: Olkusza, Bolesławia, Bukowna i Klucz, zarządowi Związku oraz wszystkim pracownikom za ogromne zaangażowanie w realizację tego projektu – mówi Tadeusz Chwast, przewodniczący zarządu ZKG "KM".

W dniu podpisania umów na dostawę nowych autobusów mieszkańcy mogli dokładnie przyjrzeć się jednemu z pojazdów – Solaris Urbino 10,5 w barwach MZ Oświęcim - prawie identycznemu z tymi, które w przyszłym roku zasilą tabor Związku Komunalnego Gmin "Komunikacja Międzygminna".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
ZKGKM Olkusz
Autosan
Solaris
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....