TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Od 20 października ze Stalowej Woli do Warszawy. Bezpośrednio
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.10.2019 15:15:25
Od 20 października ze Stalowej Woli do Warszawy. Bezpośrednio (foto: PKP PLK)

Od piątku będzie można dojechać bezpośrednio ze Stalowej Woli Rozwadów do Lublina, zaś od 20 października powróci bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawą.

Na początku będą to cztery pary połączeń regionalnych, natomiast od 20 października powróci bezpośrednie połączenie ze Stalowej Woli do Warszawy. Czas podróży między Stalową Wolą Rozwadów a Lublinem w pociągach regionalnych skróci się o 15 minut, do godziny i 40 minut, natomiast w przypadku pociągów dalekobieżnych, czyli do Warszawy, w pierwszym etapie czas podróży zostanie skrócony o 20 minut. Po elektryfikacji całego odcinka 100 km między Rozwadowem a Lublinem czas podróży pociągów dalekobieżnych skróci się o 40 minut.

Początkowo wartość modernizacji linii kolejowej L68 między Stalową Wolą Rozwadów a Lublinem wynosiła 367 mln zł, natomiast na przełomie wiosny i lata br. wzrosła do ponad 432 mln zł. To zwiększenie jest spowodowane dodatkowymi robotami, które wcześniej w projekcie nie były przewidziane. Dodatkowe roboty usprawnią systemy kierowania ruchem na bocznicach w Stalowej Woli Rozwadów; pozwolą też na zmodernizowanie dodatkowych mostów.

Członek zarządu i dyrektor ds. realizacji inwestycji PKP PLK SA Arnold Bresch podał, że największe znaczenie miało znalezienie dodatkowych pieniędzy na prace na dużych mostach, w tym na 300-metrową przeprawę na Sanie.

Kończą się także prace projektowe w związku z modernizacją budynku dworca PKP w Rozwadowie. Mają się one zakończyć w listopadzie br., a na przełomie roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie robót modernizacyjnych dworca, który w 2021 roku ma już zostać oddany do użytku. Ten bardzo zniszczony budynek zostanie odbudowany w całości. Jedna jego część będzie przeznaczona dla podróżnych, zaś druga zostanie zagospodarowana na inne cele.

Na konferencji przekazano, że obecnie trwają odbiory na ostatnim odcinku trasy ze Stalowej Woli do Lublina; chodzi o 22 km torów oraz 14 rozjazdów. Szczególnym elementem tego odcinka jest właśnie 300-metrowy most na Sanie w Kępie Rzeczyckiej, zbudowany z trzech przęseł. W trakcie prac wzmocniono stalowe przęsła kratownicowe oraz betonowe podpory, ułożono nowe szyny i podkłady. Trwa montaż sieci trakcyjnej. Remont przeprawy ma zapewnić bezpieczniejszy przejazd większej liczby składów. Po elektryfikacji odnowiona konstrukcja umożliwi podniesienie prędkości pociągów z 80 do 120 km na godzinę.

Sprawny przejazd na odcinku Lublin - Stalowa Wola Rozwadów to efekt modernizacji ok. 105 km toru oraz 60 nowych rozjazdów. Dla elektryfikacji ustawiono ponad 1800 słupów sieci trakcyjnej. Trwa budowa pięciu nowych podstacji trakcyjnych - w Lublinie, Niedrzwicy, Pułankowicach, Polichnie i Zaklikowie.

Wartość projektu "Prace na liniach kolejowych 68, 565 na odcinku Lublin - Stalowa Wola Rozwadów" sięga 432,5 mln zł netto; dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia to 311,9 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Stalowa Wola
Lublin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....