TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nysa znów próbuje kupić 2 elektrobusy. Dostawa w 2020 r.
INFOBUS.PL - Opublikowano: 19.03.2019 13:45:32
fot. Konrad Bek, phototrans.pl

Urząd Miejski w Nysie ponawia przetarg na dostawę dwóch elektrobusów. Poprzednim razem nie udało się zdobyć ofert na takie pojazd. Tym razem może być lepiej. Miasto chce bowiem mieć "elektryki" u siebie do końca kwietnia 2020 r.

Pierwszy przetarg na elektrobusy dla Nysy zakończył się niepowodzeniem. 7 grudnia 2018 r., kiedy minał termin składania ofert okazało się, że urzędnicy nie zdobyli ani jednej propozycji. Jak widać nieco ponad 10 miesięcy na dostawę dwóch małych "elektryków" z pakietem ładowarek to było za mało dla producentów.

Dziś ogłoszono więc nowy przetarg. SIWZ jeszcze nie opublikowano, więc możemy się jedynie domyślać czego tym razem chcą urzędnicy. Należy więc przypuszczać, że dalej to będą konstrukcje klasy MIDI. Każdy pojazd zapewne będzie musiał mieć nadwozie o długości od 8,90 do 10,50 m, szerokości całkowitej od 2,40 do 2,55m i wysokości całkowita do 3,40 m. Ponadto będzie musiał umożliwiać podróż min. 70 pasażerom, w tym przynajmniej 19 na miejscach siedzących.

Przypuszczamy, że "elektryk" musi posiadać jeden lub dwa silniki trakcyjne o mocy min. 170 kW. Baterie litowo-jonowe lub litowo-tytanowe mają mieć pojemność energetyczną nie mniejszą niż 170 kWh. Oczywiście konieczna będzie też dostawa odpowiednich ładowarek. Poprzednio miasto wymagało, aby autobusy były przystosowane do dwóch rodzajów ładowania- wolnego o mocy 40 - 80 kW poprzez złącze plug-in oraz szybkiego przez pantograf o mocy 200 kW. Pełne naładowanie baterii ładowarką o mocy 80 kW miało nastąpić w ciągu maksymalnie 4 godzin.

Z ogłoszenia o zamówieniu wynika, że "elektryki" oraz ładowarki mają się pojawić w Nysie maksymalnie do końca kwietnia 2020 r. Jeżeli więc wszystko pójdzie gładko oznacza to ok. 11 miesięcy na realizację całego zamówienia.

Pora więc na warunki formalne, które w porównaniu z poprzednim postępowaniem nie uległy zmianie. W kwestii minimalnej zdolności finansowej oferent musi udowodnić, że posiada ubezpieczenie na kwotę nie mniejszą niż 4 mln PLN. Warunek doświadczenia urzędnicy uznają za spełniony, jeśli wykonawca zrealizował w ciągu ostatnich 3 lat przynajmniej jedną dostawę elektrobusów o wartości min. 4,5 mln PLN.

Termin składania ofert mija 24 kwietnia. Czy tym razem będzie lepiej? Ten teoretycznie miesiąc więcej na dostawę to zawsze coś.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Nysa
UM
MZK Nysa
elektrobus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....