TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nysa kupuje zapowiadane 2 elektrobusy. Będą MIDI
INFOBUS.PL - Opublikowano: 22.10.2018 11:45:26
fot. UM Nysa

Urząd Miejski w Nysie ogłosił zapowiadany przetarg na dostawę 2 elektrobusów. Po jednym, który w przyszłym roku trafi do PKS Nysa nadszedł czas na miejskie, jednak te będą krótsze. MIDI-elektryki mają zostać przekazane miastu w ciągu ok. 10 miesięcy od podpisania umowy.

Przedmiotem nyskiego zamówienia jest wyprodukowanie i dostawa 2 sztuk fabrycznie nowych elektrobusów wraz z ładowarkami zajezdniowymi. Będą to konstrukcje klasy MIDI. Każdy pojazd ma mieć nadwozie o długości od 8,90 do 10,50 m, szerokości całkowitej od 2,40 do 2,55m i wysokości całkowita do 3,40 m. Musi umożliwiać podróż min. 70 pasażerom, w tym przynajmniej 19 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez 2 lub 3 wejścia. Miasto nie preferuje określonego układu drzwi.

"Elektryk" musi posiadać jeden lub dwa silniku trakcyjne o mocy min. 170 kW. Baterie litowo-jonowe lub litowo-tytanowe mają mieć pojemność energetyczną nie mniejszą niż 170 kWh. Autobus musi być przystosowany do dwóch rodzajów ładowania- wolnego o mocy 40 - 80 kW poprzez złącze plug-in oraz szybkiego przez pantograf o mocy 200 kW. Pełne naładowanie baterii ładowarką o mocy 80 kW ma nastąpić w ciągu maksymalnie 4 godzin.

Tak skompletowane elektrobusy mają trafić do Nysy w ciągu 310 dni od podpisania umowy. Przynajmniej jedna oferta powinna więc "wpaść" w miastu.

Pora więc na warunki formalne. W kwestii minimalnej zdolności finansowej oferent musi udowodnić, że posiada ubezpieczenie na kwotę nie mniejszą niż 4 mln PLN. Warunek doświadczenia urzędnicy uznają za spełniony, jeśli wykonawca zrealizował w ciągu ostatnich 3 lat przynajmniej jedną dostawę elektrobusów o wartości min. 4,5 mln PLN. Ofertę należy zabezpieczyć wadium, które wynosi 225 000 PLN.

Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 28 listopada. Ich ocenie posłużą dwa kryteria. Cena to maksymalnie 60%. W ocenie technicznej można wywalczyć do 40% punktów.

Nie będą to pierwsze elektrobusy w Nysie. W przyszłym roku tamtejszy PKS wzbogaci się o elektrycznego SOR-a EBN11. Te, które kupi miasto będą nieco mniejsze. Jednak ciekawostką jest fakt, że urzędnicy już szukają dla nich operatora. Groteskowo jednak wygląda fakt, że miasto szacuje, że każdy z nich rocznie wykona... niespełna 15 500 km.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Nysa
UM
elektrobus
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....