TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowymi trolejbusami z Gdyni do ERGO Areny [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.09.2018 17:30:52
Nowymi trolejbusami z Gdyni do ERGO Areny; fot. Kamil Złoch

5 września odbył się przejazd techniczny na trasie z Gdyni do Ergo Areny. Wyjątkowość tej trasy polega na tym, że jej część pojazd pokonuje tylko dzięki bateriom.

Od 1 października na trasie z Gdyni do sopocko-gdańskiej Ergo Areny będzie kursować trolejbus nr 31. Do tej pory linia ta miała swoją pętlę przy Reja. Dzięki nowej trasie, powstanie bezpośrednie połączenie Ergo Areny z centrum Sopotu oraz z Gdynią. Tym samym trasa wydłuży się o ok. 3,5 km. Nie będzie się to jednak łączyło z dodatkowymi pracami, bo trasę od pętli przy ul. Reja do Ergo Areny i z powrotem, trolejbusy pokonywać będą dzięki bateriom. W środę 5 września o godzinie 11:00 odbył się pierwszy przejazd techniczny na nowej trasie. Nowym Trollino.

Na mecz trolejbusem

-"Wydarzenia sportowe wymagają przewiezienia w jedno miejsce dużej liczby osób w jednym czasie i realizowanie tego za pomocą samochodów napotyka na problemy, a w dodatku wcale nie jest wygodne. Dojazd do ERGO Areny, w której odbywają się ciekawe imprezy, ale i w drugą stronę, czyli z rejonu Gdańska czy Sopotu dojazd na imprezy, które mają miejsce w Gdyni również dzięki temu połączeniu staje się wygodniejszy. Robimy istotny krok w kierunku integracji. Będą i tacy, którzy skorzystają z tej linii w swoim dojeździe do pracy czy do szkoły – mówi Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni. - To jeden z wielu kroków, które jeszcze przed nami, takich możliwości wiązania i integrowania gdyńskiego systemu transportowego korzystającego z trolejbusów z gdańskim systemem, opartym o tramwaje, jest jeszcze wiele. W klimacie dobrej współpracy z Sopotem i z nadzieją na dobrą współpracę z Gdańskiem możemy to robić – zapowiada wiceprezydent Stępa.

Z początkiem przyszłego miesiąca tym samym linia 31 rozszerza swoją dotychczasową trasę.

-"Do tej pory trolejbusy dojeżdżały do pętli Sopot-Reja, od 1 października linia 31 w wybranych kursach, tych które odbywają się z Dąbrowy zamiast do pętli przy ulicy Reja, skręcą w lewo z alei Niepodległości w Sopocie w ulicę 3 Maja i ulicami Władysława IV i Łokietka dojadą do pętli przy ERGO Arenie – tłumaczy Marcin Gromadzki z ZKM Gdynia.


Kiedy przyjadą Nowe Trollino?

Problem braku sieci trakcyjnej w pobliżu ERGO Areny udało się rozwiązać dzięki nowoczesnemu zasilaniu bateryjnemu, w które jest wyposażony gdyński tabor. Po wypięciu z sieci trolejbusy bez problemu mogą przejechać jeszcze kilkadziesiąt kilometrów na bateriach.

Przypomnijmy, że jeszcze przed końcem roku do Gdyni trafi pierwsza partia z aż 30 fabrycznie nowych trolejbusów, które będą jeździć także do Sopotu. To standardowe Solarisy Trollino 12 w czwartej generacji oraz przegubowe Trollino 18, które zmieszczą więcej pasażerów.

-"Pojawią się już od pierwszych dni października, są to pojazdy zupełnie nowej generacji. Będą się odróżniać wyglądem zewnętrznym i atrakcyjnym designem. Pierwsze z nich trafią także na linię 31, której trasa została przedłużona do ERGO Areny na granicy Gdańska i Sopotu. Po tym, jak pojawią się kolejne nowe trolejbusy, od listopada wszystkie kursy linii 31 zostaną przedłużone tą samą trasą. Początkowo startujemy z kursami co godzinę, docelowo będą to kursy co 30 minut – mówi Marcin Gromadzki.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
trolejbus
bateria
PKT Gdynia
ZKM Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....