TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Nowy Urbino 18 electric w Jaworznie już jeździ!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 15.11.2017 15:51:23 10 komentarzy
fot. PKM Jaworzno, facebook.com

13 listopada zadebiutował na linii pierwszy w dziewięciu elektrycznych Nowych Urbino 18, które PKM Jaworzno zamówił u Solarisa w ubiegłym roku. Przy okazji przewoźnik chce się pochwalić mieszkańcom miasta swoimi elektrobusami. Z tej okazji 19 listopada zostanie zorganizowany specjalny piknik.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku jaworznicki PKM zamówił u Solarisa 23 elektrobusy. Kontrakty opiewały na kwotę ok. 48,6 mln PLN brutto. I realizację zaplanowano na ten rok. Producent z Bolechowa dostarczył łącznie trzy modele swoich elektrobusów. To dziewięć Nowych Urbino 12 (w tym sześć z szybko wymiennymi pakietami baterii), także dziewięć Nowych Urbino 18 i cztery elektryczne midibusy Urbino 8,9LE. Dostawy pojazdów rozpoczęły się pod koniec lipca.

W tej chwili PKM jest już w posiadaniu prawie wszystkich zamówionych e-busów. Część pojazdów ma już za sobą debiut liniowy. Reszta natomiast przechodzi ostatnie testy przed rozpoczęciem regularnej eksploatacji.

13 listopada zadebiutował pierwszy z elektrycznych przegubowców PKM. Był to Nowy Urbino 18 electric o numerze bocznym 319. Elektrobus pojawił się na linii 321. Docelowo tegu typu pojazdy będą kierowane do obsługi m.in. linii 321, J i S. Tym samym Jaworzno stało się drugim po Krakowie miastem w Polsce, w którym użytkowane są elektrobusy klasy MEGA.

Piknik na finał

Już w najbliższą niedzielę, 19 listopada, mieszkańcy Jaworzna będą mogli zwiedzić centrum e-mobilności! O godzinie 13:00 nastąpi oficjalne otwarcie zmodernizowanej zajezdni PKM dla mieszkańców i prasy. Po części oficjalnej zainteresowani będą mogli zwiedzić bazę przewoźnika.

Program pikniku jest następujący:

 • 13:00 – otwarcie zajezdni dla mieszkańców i prasy
 • 14:00 – oficjalne rozpoczęcie, wystąpienie zaproszonych gości 14:45–17:00 – dalsze zwiedzanie e-taboru (także z przewodnikiem)

I tym sposobem PKM w dobrym stylu podsumuje pierwszy etap elektryfikacji części swojej floty.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM Jaworzno
Solaris
elektrobus
 • Transit – 15.11.2017

  Czy ktoś widział do nich ładowarki w mieście?

 • Strachu – 15.11.2017

  Nie ma i prędko nie będzie.

 • Transit – 15.11.2017

  A czemu? Przeciez z ladowarek na zajezdni to operacyjnosc taka se...

 • Obs – 16.11.2017

  No to zamawiający na własne życzenie ma to, czego chciał. Zapewnił super konkurencyjność i jak widać w poprzednich artykułach, bardzo bronił swojego wyboru. Eksperyment się nie udał....

 • Jaworzniak – 16.11.2017

  Ładowarka pantogrowa Medcomu na krakowskiej nie tylko już stoi, a już działa i ładuje kolejne czekają na zabudowę także nie siejcie sensacji niezdrowej.

 • Obs – 16.11.2017

  nie no...nie ma sensacji :) Autobusy od lipca w zajezdni, a ładowarki w listopadzie czekają na zabudowę. Rzeczywiście, nie ma sensacji, luz, przecież to prywatne pieniądze zamawiającego

 • farafiu – 16.11.2017

  Nie raz bywało, że najpierw poszły w ruch autobusy, potem ładowarki, bowiem te można było początkowo zastąpić mobilnymi, które stacjonowały na zajezdni do czasu wybudowania tych właściwych, stacjonarnych. Z punktu widzenia przewoźnika - racja, nie ma co robić sensacji, bo wozy jeżdżą i mają się dobrze, zaś inwestycja dla takiego miasta jak Jaworzno, widać bardzo przemyślana.

 • Obs – 16.11.2017

  @farafiu: umowa jest umowa, a termin jest termin. Jesli autobusy nie jeździły bo nie bylo ladowarek, tzn ze przynosily straty. A jesli uwazasz, ze jest inaczej i nie ma problemu a autobusy były operacyjne a ładowarki zajezdniowe wystarczyly, to po co budowac szybkie w miescie ?

 • farafiu – 16.11.2017

  Jeszcze raz powtórzę - ładowarki mobilne na zajezdni to stan przejściowy, docelowy stacjonarne.

 • Obs – 16.11.2017

  Co to znaczy "stan przejsciowy"? Sprawa jest prosta - szybkie ladowanie albo zostało fostarczone w terminie tzn. w sierpniu albo nie. I tyle w temacie. Z reszta, te na zajezdni tez miały opoznienie spore.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....